Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas Mūzikas un mākslas skolā izsniedz pirmo beigšanas apliecību2018.05.29 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas un mākslas skolā izsniedz pirmo beigšanas apliecību

Novada izglītības iestādēs sācies izlaidumu laiks. Zīmīgi, ka pirmais izlaidums ir skolai, kas šajā mācību gadā mainījusi ne tikai vizuālo tēlu, bet arī juridisko statusu – Bauskas Mūzikas un mākslas skolai.

Piektdienas pēcpusdienā Mūzikas skolā  ziediem un skaistiem klavieru taustiņu noskaņās veidotiem dekoriem rotātā zālē pulcējās absolventi, pedagogi un beidzēju vecāki un tuvinieki. Apliecības par profesionālās ievirzes izglītību mūzikā saņēma piecpadsmit apdāvināti, drosmīgi, centīgi, mērķtiecīgi  un veiksmīgi jaunieši. Pasākumu vadīja skolas direktore Anita Velmunska. Viņa katram absolventam bija izveidojusi savdabīgu „rekordu pasi”, uzsverot katra jaunieša vienreizīgumu, talantu (gan mūzikā, gan citās jomās).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apliecības saņēma pianisti Kristiāna Buikauska, Amanda Kalniņa, Signe Razalinska, Anastasija Strautniece, Ieva Vaivare, kora klasē - Klēra Maldute, flautistes Evelīna Ģeidāne, Katrīna Kazlauska, Megija Krista Miļūne,  Patrīcija Rācenāja, klarnetists Linards Naumanis,  saksofoniste Lizete Zaļkalne, akordeoniste Monta Ozola un Krišjānis Markevičs (sitaminstrumentu klase). Katru no šiem absolventu vārdiem daudzkārt esam lasījuši Mūzikas skolas sniegto koncertu programmiņās, viņi spodrinājuši ne tikai savas muzikālās prasmes, bet arī savas skolas labo vārdu, par ko viņiem liels paldies. Absolventi ar dziesmu un emocionālu uzrunu  godināja savus pedagogus, dāvinot tiem laimes pakaviņus. Bija dzirdami arī jauniešu ierosinājumus par mūzikas skolas darbu, iejūtoties direktora „ādā”. Katrīna atvērtu popmūzikas un kompozīcijas klases. Protams, ka jaunieši negribētu kārtot eksāmenus un tos atceltu, bet Krišjānis darītu to pašu, ko tagad dara A. Velmunska – virzītu skolu pozitīvā virzienā! Klātesošos uzrunāja sitaminstrumentu nodaļas vadītājs Ikars Ruņģis, rosinot  ar smaidu palūkoties uz skolas gadu notikumiem. Direktores vietniece Inita Idere – Bankava vēlēja jauniešiem augt tālāk mūzikā un jebkurā jomā, kas viņiem dzīvē būs nozīmīga. Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare savā svētku runā  īpaši sveica pedagoģi Lauru Meždreiju par četru flautistu izskološanu un Ikaru Ruņģi ar pirmo absolventu nesen izveidotajā sitaminstrumentu klasē. Sirsnīgus paldies vārdus uzklausīja arī vecāki, kas pratuši motivēt savus bērnus muzikālajai izglītībai. 

Jau tradicionāli izlaiduma otrajā daļā klātesošajiem bija iespēja noklausīties absolventu koncertu. Šo uzstāšanās reizi raksturo liela muzicētāju atbrīvotība un emocionalitāte, jo zālē taču pati labvēlīgākā publika – skolotāji, vecāki un ciemiņi. Vērtējums par šo uzstāšanos vairs nav izsakāms ballēs un pakāpēs, bet sirds siltumā, aplausos, ziedos un dažā aizkustinājuma asariņā. Koncertu šoreiz vadīja absolvente Klēra Maldute, un tas viņai arī izdevās lieliski!

Sestdien Bauskas Mūzikas un mākslas skolas ēkā Dārza ielā, Mākslas nodaļas absolventus izlaiduma laikā nepameta neliels satraukums. Pirms apliecības saņemšanas par profesionālās ievirzes izglītību mākslas jomā, viņiem vēl bija jāprezentē savs diplomdarbs un jāuzklausa pedagogu viedokļi par savu veikumu. Laine Druviņa, Elīza Ripa, Baiba Līna Kirilko, Nikola Kalniņa, Diāna Ratiņika, Anna Seržāne un Angelīna Ļisicka lieliski tika galā ar šo grūto uzdevumu.  Viņu diplomdarbu izveidi  pārraudzīja pedagogi Olita Dzelzkalēja, Iveta Līdere, Valdis Žeikars un Laima Grigone. Katrs audzēknis kopā ar skolas beigšanas apliecību saņēma skaistu fotogrāfiju ar savu diplomdarbu un sava darba vadītāja –skolotāja vēlējumu.

Ar muzikāliem  priekšnesumu Mākslas skolas absolventus sveica Mūzikas nodaļas audzēknes Līga Vaivare un Ance Ūdre.

„Panākumi rodas pamatīgā darbā, kam pievienots  gribasspēks, mērķtiecība un liela uzņēmība. Lai turpmāk jūs ne tikai priecātos par panākumiem, bet izdzīvotu un piedzīvotu pozitīvas emocijas, lai  paša un citu radošais veikums  radītu prieku un gandarījumu.”

Lai šie skolas direktores vārdi ir veiksmes atslēga Bauskas Mūzikas un mākslas skolas 1. izlaidumam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Briede

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas