Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas Mūzikas skola aicina apmeklēt Latvijas Mūzikas skolu pedagogu koncertu2015.02.12 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas skola aicina apmeklēt Latvijas Mūzikas skolu pedagogu koncertu

12.februārī plkst.16.00 Bauskas Mūzikas skolā notiks Latvijas Mūzikas skolotāju festivāls-meistarklase. Koncertā uzstāsies Latvijas Mūzikas skolu pedagogi ar solo un dažādu ansambļu sastāva priekšnesumiem.

Festivāla mērķi  ir rosināt pedagogus pilnveidot savu instrumenta spēles meistarību, rast iespēju mūzikas skolu audzēkņiem, vecākiem, pedagogiem, un citiem interesentiem klausīties pedagogu priekšnesumus, kā arī veicināt pedagogu radošo  izpausmi un dažādot pedagogu komunikācijas iespējas.

Festivāla programmā nav atskaņojamās programmas ierobežojumu. Festivāla organizatori iesaka savās programmās iekļaut vienu vai divus skaņdarbus. Tie pedagogi, kuri koncertē  saņems apliecības  par profesionālās kvalitātes pilnveidi. Mūsu skolā būs  iespēja dzirdēt gan solo mākslinieku sniegumu, gan ieklausīties  dažādu ansambļu sniegumā.  Koncertā uzstāsies  pedagogi, kuri lieliski pārvalda flautas, čella, ģitāras, klavieru, vijoles, klarnetes, arfas un perkusiju spēli. Īpaši gaidām sitaminstrumentu  virtuoza, Strasbūras konservatorijas absolventa, Antona Bruknera Lincas Universitātes maģistra  Guntara  Freiberga uzstāšanos. Viņš guvis panākumus jau vairākos starptautiskos konkursos, kā solists uzstājies ar orķestriem un ansambļiem vairākās valstīs un Latvijā reiz jau nominēts Lielajai mūzikas balvai. Tomēr pēc studijām Eiropā viņš apņēmies nevis veidot karjeru kādā no Eiropas mūzikas kolektīviem, kuros jau ir gadu desmitiem sakārtota tradīcija un vide, bet ar gūto pieredzi un zināšanām atgriezties Latvijā, lai plašāk attīstu šo jomu dzimtenē. Kā pārsteigums  varētu būt arī sešrocīgi atskaņotais skaņdarbs klavierēm.

Pagājušajā gadā šāds festivāls notika Mārupes Mūzikas un mākslas skolā un tajā piedalījās arī mūsu iestādes pianistes Evija Kārkliņa un Dana Atslēga. Pianiste  Evija Kārkliņa pēc  dalības pagājušā gada festivālā, atzina, ka  jebkura uzstāšanās liek sarosīties – saņemties, reizēm pārvarēt sevi un neieslīgt ikdienišķajā rutīnā, kā arī nemainīgi saglabāt profesionālo līmeni. Skolotāju festivāls ir lieliska iespēja, kur dzirdēt citu kolēģu sniegumus, un kaut nedaudz, bet censties uzturēt savu spēlēt prasmi kaut cik pieklājīgā līmenī. Koncertā uzstāsies arī mūsu skolas pedagogi Zane Jurēvica, Jekaterina Rosuščana, Dana Atslēga, Laura Meždreija un Evija Kārkliņa.

Aicinām izmantot iespēju klausīties profesionālu mūziķu sniegumu Bauskā  un  izbaudīt skaņu un sajūtu  pozitīvas emocijas, kuras var sniegt   mūzika.

 

Anita Velmunska Bauskas Mūzikas skolas direktore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas