Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas mākslas skolas 30.jubilejas izstādes atklāšana norit ģimeniskā gaisotnē2019.01.28 Komentāri (0) Bauskas mākslas skolas 30.jubilejas izstādes atklāšana norit ģimeniskā gaisotnē

Bauskas mākslas skolas 30. jubilejas izstāde Bauskas muzejā, 25. janvārī, bija pedagogu un audzēkņu sirsnīgas satikšanās svētki. Absolventu darbu izstādē varēja aplūkot 37 autoru darbus.  Atklājot jubilejas sarīkojumu, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks pasniedza pašvaldības goda rakstu ilggadējai direktorei, tagad – Mākslas skolas skolotājai – Mārītei Šulcei, par profesionālu un radošu pedagoģiskā darba vadību un nopelniem skolas attīstībā. 

 

Skolas bijušos un tagadējos skolotājus, audzēkņus un viesus  uzrunāja  bijušās Mākslas skolas direktores - Inese Hofmane, Jana  Jaunzeme un jau pieminētā Mārīte Šulce, kā arī kādreizējā audzēkne, tulkotāja, dzejniece un Latvijas Kultūras akadēmijas docente Ingmāra Balode.

 

Absolventu darbu izstādes „Satikšanās” atklāšana, par godu Mākslas skolas 30.jubilejai, aizritēja ģimeniskās un nostalģiskās noskaņās, skaistu atmiņu ieskautā pasākumā, kurā smaidi no klātesošo sejām neizzuda ne mirkli.

 

Pirmo reizi pēc daudziem gadiem Bauskas muzejā satikās gandrīz visa pirmo pedagogu komanda – Inese un Dairis Hofmaņi, Kārlis Sinka, Līga Elmane, Mārīte Siliņa, Gunārs un Zinaida Grīnfeldi, Mārīte Šulce, Inese Mežkaze, Velda Miziša. Mūsu vidū vairs nav skolotāju Valdas Vilītes un Mirjamas Liepas, bet jubilejas vakarā viņas ne reizi vien atcerējās kolēģi un audzēkņi.

 

Darbu autori saņēma  piemiņas velti - BMMS audzēkņu  un darbinieku veidoto grāmatu “Seno lietu stāsti” un īpašu piemiņas afišu. Atbilstošu muzikālo noskaņu   un radoši elēģisku  noskaņu pasākumā  radīja  jaunās vijolnieces Līga Vaivare, Ance Ūdre, , (ped. Aiva Avotiņa, koncertmeistare Evija Bonāte)   un flautu skolotājas  Zane Jurēvica un Laura Meždreija

 

Izstāde ”Satikšanās” ir veidota ar domu parādīt mākslas veidu un žanru daudzveidību. Koncepcijas autors un izstādes iekārtotājs ir Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) direktores vietnieks Ainārs Pastors.

 

Kopš 2017. gada 1. septembra Mākslas skolai ir mainīts statuss – tagad tā ir apvienota profesionālās izglītības iestāde - Bauskas Mūzikas un mākslas skola (BMMS). Katra skola darbojas atsevišķā ēkā gluži tāpat kā agrāk: mākslas nodaļa atrodas Dārza ielā, bet mūzikas – Upmalas ielā. Taču radniecīgu skolu apvienošana ir pavērusi daudz plašākas attīstības un radošu projektu īstenošanas iespējas.

 

BMMS mākslas nodaļā pašlaik mācās 136 audzēkņi. Darbojas sagatavošanas grupas, jauniešu un pieaugušo tālākizglītības programmas. Bauskas Mākslas skolas jubilejas izstāde būs pārstāvēta ar mākslas dažādu veidu un žanru daudzveidību. BMMS direktores vietnieks Ainārs Pastors informē, ka ekspozīcijā iekļauti grafikas, glezniecības, tēlniecības, tekstilmākslas, keramikas, stikla mākslas, dizaina, tekstilmākslas, vēsturisko stilu tērpu, rotu meistaru darbi, multimediju mākslinieku prezentācijas, kā arī dažu arhitektu jaunākie projekti.

 

Mazliet no vēstures. Bauskas Mākslas skolu 1989. gadā nodibināja Bauskas rajona izpildkomiteja. Pirmā tās direktore, satura un standartu izveidotāja bija māksliniece Inese Hofmane. Skolas dibināšanas ideju dedzīgi atbalstīja pašvaldības toreizējie vadošie darbinieki Ģirts Bernauts  /1951–2018/ un Aleksandrs Paklons.

 

Fotogalerija: ŠEIT

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists
Foto:
Artūrs Dulbe

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas