Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskā šovasar jauni ziedu rotājumi2014.06.16 Komentāri (0) Bauskā šovasar jauni ziedu rotājumi

Jūnija sākumā Bauskā pabeigta vasaras apstādījumu veidošana. Kā pastāstīja SIA “Vides serviss” apzaļumošanas nodaļas vadītāja Aina Bele, tad galvenokārt tika atjaunotas un papildinātas jau esošās puķu dobes. Tomēr pilsēta šovasar ieguvusi arī jaunus ziedu akcentus – puķu kastes uz laternām, puķu podus pilsētas centrā, kā arī ziedošas puķu arkas pie Mēmeles tilta. Jaunu apstādījumu veidošana plānota arī Saules dārzā, kad tur tiks uzstādīts Viļa Plūdoņa piemineklis. 

Baušķeniekus un pilsētas viesus šovasar priecēs Bauskā vēl nebijuši rotājumi – 28 ziedu kastes, kas izvietotas uz laternām Rātslaukumā, uz Mēmeles tilta un pie rotācijas apļa centrā. Puķu kastes uzstādīja “Vides serviss”, kas visas vasaras garumā nodrošinās arī puķu laistīšanu, savukārt puķes stādīja SIA “Ints un Co”. Jaunas vasaras puķu rotas novietotas arī pilsētas centrā – deviņi lielie puķu podi izvietoti saliņās pie rotācijas apļa pilsētas centrā. Ziedu kastes uzliktas arī pie Bauskas zīmēm – iebraucot pilsētā no Rīgas un Lietuvas puses, kā arī uz sētas pie Slimnīcas ielas puķu tirgotājām.

Kopumā pilsētas dobēs sastādīti ap 2000 dažādu puķu stādu – leduspuķes, samtenes, cinerārijas, kleomes un citas vasaras puķes, kas atsvaidzinās pilsētas ainavu. “Vides serviss” puķes stādīja arī Bauskas novada pagastu centros – Īslīcē, Brunavā un Dāviņos. Vairums vasaras puķu stādu tika iegādātas no Bauskas novada audzētājas Ivetas Ļekūnes Brunavas pagastā. Visas vasaras garumā “Vides serviss” darbinieki veiks stādījumu kopšanu un laistīšanu. 

Apzaļumošanas nodaļas vadītāja A. Bele aicina baušķeniekus sagaidīt, kad puķu dobes saziedēs košos ziedos, un novērtēt to skaistumu, kādā tās ietērpj mūsu pilsētu vasarā, rūpēties un nepostīt. 

Ziedošās puķu arkas

Ne vienam vien baušķeniekam un Bauskas viesim pilsēta asociējas ar senajām akmens arkām, kas izvietotas uz pakalniņa, iebraucot pilsētā no Rīgas puses. Vecie dolomīta akmeņi savu laiku jau bija nokalpojuši, tāpēc tika demontēti, bet arkas ieguvušas jaunu izskatu - saziedēs krāšņos vasaras ziedos. Iespējams, tās kļūs par jaunu Bauskas vizītkarti, sveicinot visus, kas ieradīsies pilsētā.

Kopskaitā jaunajās puķu dobēs tika iestādītas 1200 samtenes, 270 baltās alisītes un 113 Meksikas agerāti.
Vecie dolomīta akmeņi nogāzēs tika demontēti pavasarī. Daļu darbu veica Bauskas novada pašvaldības darbinieki Lielās talkas laikā, savukārt atlikušo teritorijas sakopšanu veica "Vide
s serviss" darbinieki. Šovasar plānots atjaunot arī vienas no trepēm, kas ved augšup pa kalnu.
Bauskas novada pašvaldībai ir iecere nākotnē sakārtot nogāzes un veikt labiekārtošanas darbus, nodrošinot lietusūdens novadīšanu, lietusūdens kanalizācijas izbūvi un nogāžu stiprināšanu.

Aiva Avota-Zalstere,
SIA "Vides serviss" sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas