Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskā notiks Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izbraukuma sēde2014.05.09 Komentāri (0) Bauskā notiks Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izbraukuma sēde


     2014. gada 13.maijā Bauskas novada administrācijā plkst. 15.00 turpinot projektu „Ar saknēm Tēvzemē”  notiks fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana (autors – Valters Poļakovs) un Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izbraukuma sēde.

     13.maijā Bauskas novada dadministrācijā, atklājot fotoizstādi „Latvijas bērni”, notiks
LR Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izbraukuma sēde „Demogrāfijas lietu apakškomisijas paveiktais un Saeimā pieņemtie uzlabojumi, kā arī problēmjautājumi un nākotnes uzstādījumi ģimenēm ar bērniem atbalstam. Diskusija ar pašvaldības pārstāvjiem un Bauskas novada iedzīvotajiem - vecākiem par nepieciešamajiem uzlabojumiem”.

     Apakškomisijas sēdē dalību apstiprinājuši 8 no 11 Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputātiem – Imants Parādnieks, Inga Bite, Inga Vanaga, Vineta Poriņa, Elīna Siliņa, Jānis Dombrava, Vilnis Ķirsis un Ingūna Rībena.

     Piedalīsies arī LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, demogrāfs Ilmārs Mežs, rakstnieks un „Latvijas tēvu frontes” pārstāvis Otto Ozols, Goda ģimenes projekta (daudzbērnu ģimeņu apliecības)vadītāja Mudīte Krūmiņa,Māmiņu kluba pārstāve Sandija Salaka.
Savu līdzdalību apstiprinājusi Labklājības ministrija, kuru pārstāvēs parlamentārā sekretāre Ilona Jurševska, iespējama arī Labklājības ministra Ulda Auguļa līdzdalība.
Sēdē piedalīsies arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, Sociālā dienesta un Bāriņtiesas vadītāji un citi pašvaldības vadošie darbinieki.

     Apceļojot Latvijas novadus, Valtera Poļakova fotoizstāde „Latvijas bērni” tiks atklāta jau vienpadsmito  reizi – šoreiz Bauskas novada administrācijas ēkā.
    Līdzšinējās tikšanās reizēs Tukumā, Kandavā, Jaunpilī, Engurē, Iecavā, Dobelē, Augstkalnē, Vecumniekos, Ānē, un Rundālē iedzīvotāju ieinteresētība un uzdotie jautājumi apliecināja, ka vairumam Latvijas ļaužu savas tautas un valsts nākotne nav vienaldzīga -  cilvēki ir gatavi ar savu artavu piedalīties demogrāfiskās situācijas ceļa kartes veidošanā. Tieši uz to tikšanās un diskusijas laikā aicināja gan Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks, Saeimas deputāti, demogrāfs Ilmārs Mežs, publicists Otto Ozols, „Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka un citi diskusijas dalībnieki.
Precīzi iezīmējas to problēmu loks, kas ir īpaši aktuāls tieši ārpus Rīgas dzīvojošajām ģimenēm – sākot ar dzīvokļu jautājumu, bērnudārzu nodrošinājumu un ārpusskolas nodarbību iespējām un  beidzot ar tādām atziņām kā nesamērīgums atbalsta sniegšanā starp nelabvēlīgajām un pārējām ģimenēm; jauno un topošo māmiņu neaizsargātība darba tirgū;vecvecāku lomas pieaugums ģimenē un daudzām citām.
Protams, katrā pilsētā un novadā iedzīvotāju jautājumi un ierosinājumi nedaudz atšķiras, tāpēc visos pasākumos piedalījušies arī vietējās pašvaldības vadītāji, sociālā dienesta darbinieki un bāriņtiesas pārstāvji. Tas padarījis diskusiju vēl konstruktīvāku un kvalitatīvāku.
Uz pasākumu īpaši aicināti Bauskas skolu sagatavošanas un 1.-  3. klašu audzēkņu ģimenes, kā arī vecāko klašu skolēnu vecāki, skolu pedagogi un visi citi interesenti.
Būs iespēja uzdot jautājumus komisijas deputātiem un diskutēt par aktuālām demogrāfijas situācijas uzlabošanas iespējām.Imants Parādnieks informēs par šobrīd pieejamo valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, interesenti varēs uzzināt par Saeimas dienaskārtībā esošajiem likumprojektiem šāda atbalsta palielināšanā.
Deputāti un pārējie diskusijas dalībnieki sniegs atbildes uz visiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar atbalsta sniegšanu ģimenēm ar bērniem un valsts plāniem dzimstības veicināšanas jomā.
Izstādes laikā fotogrāfs Valters Poļakovs rīkos nu jau tradicionālo bērnu fotosesiju, kuras dalībnieki kļūs par jaunā projekta „Ar saknēm Tēvzemē” dalībniekiem.
Katram modelim viena fotogrāfija tiks uzdāvināta!


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas