Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskā aizvadīta IT diena2019.10.17 Komentāri (0) Bauskā aizvadīta IT diena

Otrdien, 16.septembrī, Bauskas Kultūras namā notika “IT diena Bauskā” pasākums, kurš pulcēja IT jomas speciālistus, interesentus no pašvaldības iestādēm, kā arī Bauskas un Rundāles novadu skolu skolēnus.

“IT dienas Bauskā” pasākumu apmeklēja Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienības Datorsistēmu tehniķu programmas skolnieki, kā arī Bauskas sākumskolas 4.a klases skolēni ar klases audzinātāju Sanitu Šmiti.

Informatīvi izzinošā pasākumā ar prezentācijām uzstājās Edgars Timofejevs no SIA ”Tomega”. Viņš stāstīja par 3D printeriem, programmēšanas spēli/rīku bērniem – Scottie GO - virtuālo realitāti skolu vidē un to, kā vienā mirklī iepazīt dažādas vietas un nokļūt uz mēnesi, demonstrējot šos risinājumus klātesošajiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edgars klātesošos iepazīstināja ar robotiem, kas paredzēti skolēnu prasmju uzlabošanai – programmēšana, būvēšana, robotu vadīšana un darbs komandā.

SIA “Cloud Enterprise Systems” pārstāvēja Mārtiņš Štāls. Viņš sanākušos iepazīstināja ar prezentāciju no savas darba pieredzes - speciālists vai ģenerālists. Mārtiņš pastāstīja par darbu programmēšanas jomā un kādi speciālisti nepieciešami darba tirgū šodien un nākotnē.

Matīss Baltvilks no SIA “Sensuslab” runāja par jaunu interaktīvās tāfeles apvienojumu ar pierasto krīta/marķieru tāfeli. Lielu klātesošo interesi raisīja demonstrācijas par tāfeles funkcijām un darbību.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas sākumskolas skolēniem pasākums ļoti patika. Bērni sevišķu interesi izrādīja par 3D brillēm, kur varēja ielūkoties zemūdens pasaulē. Haizivis peldēja tik ļoti tuvu, ka virtuāli varēja nokļūt pat haizivs vēderā. Tāpat, lielu interesi skolēnus raisīja 3D printeris un interaktīvā tāfele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Ļoti, ļoti strauji attīstās IT tehnoloģijas. Burtiski katru dienu šajā nozarē notiek izmaiņas, kuras ietekmē mūsu sadzīvi. Robotika, virtuālā realitāte, u.c. ir lietas, kuras sāk lietot ikdienā, vairāk domājot par izklaidi, bet šīs aktivitātes ļoti veiksmīgi var pielietot arī mācību procesā. Bauskas novada administrācijas Informācijas tehnoloģiju nodaļas un izglītības nodaļas piedāvājums ir viens no soļiem, kā tuvināt izglītojamos un uzņēmējus,” tā Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.

 

Fotogalerija: ŠEIT

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas