Bauskas novada dome

Jaunumi


Atsākusies Pilskalna ielas pārbūve2020.09.07 Komentāri (0) Atsākusies Pilskalna ielas pārbūve

Bauskas novada administrācija noslēgusi līgumu ar SIA „VIONA” par projekta „Pilskalna ielas Bauskā pārbūve. 1.kārta” turpmāku realizāciju. Līgums noslēgts 28.augustā un ar šodienu, 7.septembri, darbi Pilskalna ielā atsākušies.

 

Būvniecības izmaksas atbilstoši Finanšu piedāvājumam ir 837 419,88 EUR bez PVN (1 013 278,05 EUR ar PVN). Saskaņā ar līgumu, būvdarbu izpilde un objekta nodošana ekspluatācijā paredzēt 45 nedēļas pēc līguma parakstīšanas, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu.

 

 

 

Pilskalna ielas pārbūve plānota 1270 metru (m) garumā.  Projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošību Bauskas pilsētā, atslogojot  pilsētas galvenās tranzītielas – Zaļo ielu un Uzvaras ielu, un galveno tranzīta mezglu Kalna, Zaļās un Uzvaras ielas krustojumu,  kuru projektētā plūsma pārsniegta divas reizes. Pilskalna iela pilda tranzītielas funkciju un ir tās funkcionāls savienojums. Pilskalna ielā ir ievērojama satiksmes plūsma - aptuveni 5000 auto diennaktī.

 

Projektā paredzēts veikt ielas seguma nomaiņu pilnā konstrukcijas dziļumā. Pārbūves ietvaros paredzēts izbūvēt inženierkomunikācijas - slēgtu lietus ūdens novades sistēmu  600m garumā un ūdensvadu 400m garumā, drenāžas sistēmu 172m garumā. Paredzēts  pārcelt atsevišķus telekomunikāciju kanalizācijas posmus 1000m garumā.

 

Pilskalna ielas pārbūve nepieciešama, lai atslogotu tranzīta transporta plūsmu VIA Baltica posmā Bauskas pilsētā, nodrošinātu satiksmes drošības uzlabošanu reģionālās nozīmes attīstības centrā, nodrošinot piekļuvi VUGD filiālei, Bauskas pilsētas stadionam, Bērnu un jauniešu sporta skolas sporta hallei, tipogrāfijai, SIA „Gaso” un citām pašvaldības iestādēm un pilsētā bāzētiem uzņēmumiem.

 

Projekta īstenošanas rezultātā paveikto uzturēs un projekta ilgtspēju nodrošinās Bauskas novada pašvaldība, izmaksas pēc projekta atjaunošanas 2021.gadā - 2026.gadā plānotas 19 097,28 EUR gadā.

 

Satiksmes organizācijas shēma: ŠEIT

Vairāk par projektu: ŠEIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas