Bauskas novada dome

Jaunumi


Apvienotajā komitejā deputāti atbalsta pirmsskolas grupiņas izveido Codes pamatskolā2016.07.14 Komentāri (0) Apvienotajā komitejā deputāti atbalsta pirmsskolas grupiņas izveido Codes pamatskolā

Trešdien, 13. jūlijā, aizvadīta Apvienotajā komiteju sēdē, kurā izskatīja sociālās, izglītības un sporta jomas jautājumus.

Deputāti nolēma atbalstīt Bauskas 2. vidusskolas ieceri no 15. – 19. augustam rīkot dienas nometni “Spārīte”. Tajā darbosies 40 Bauskas 2. vidusskolas topošie pirmklasnieki. Deputāte Solvita Jirgensone uzteica skolas ideju, jo tādējādi, bērni uzsākot skolas gaitas, jau ir iepazinuši vidi, kurā izglītosies turpmāk.

Codes pamatskolā jaunajā mācību gadā iecerēts atvērt trīs un četrus gadus vecu bērnu pirmsskolas grupiņu. Izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre skaidro, Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāde „Codes pamatskola” ir vienīgā izglītības iestāde novada pagastos, kurā netiek realizēta pirmskolas izglītības programma jaunākā vecuma bērniem. Izglītības iestādē veikta vecāku aptauja, kas apliecina, ka šādai grupiņai būs pieprasījums. Skolas direktore Laila Jurcika piebilst, ka pašlaik tiek pielāgotas telpas, gultiņas jau ir iegādātas. Lai to realizētu, divu aukļu vietā nepieciešamas trīs.

Savukārt Bauskas Mūzikas skolas direktore Anita Velmuncka deputātus aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu par lietvedes darba slodzes palielinājumu no 0,5 līdz 0,75 slodzēm saistībā ar darba apjomu palielināšanos. Deputātu vairākums ieceri atbalstīja.

Deputāti komitejas sēdē skatīja biedrības „Ābulis” projekta pieteikumu „Ģimeņu, kurās ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, biedrības „Ābulis” aktivitātes 2016.gadā „Izzināt savu Latviju””. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem, fiziskiem traucējumiem un psihiskām saslimšanām, palīdzot viņiem izrauties no ierastās mājas vides, iesaistot viņus aktivitātēs, kurās ir dažādi cilvēki, nepierasta vide, mācoties jaunas saskarsmes prasmes, iegūt pozitīvas emocijas. Pašvaldība lēma atbalstīt biedrības „Ābulis” iesniegto projektu un piešķirt tā realizācijai 700 eiro.

Komitejas sēdē skatīja arī jauno Bauskas tūrisma informācijas centra reglamentu, kā arī atbalstīja novadnieces Regīnas Pironenas dalību Pasaules veterānu čempionātā 64 lauciņu dambretē, kas no 2016.gada 24.augusta līdz 3.septembrim norisināsies Bulgārijas pilsētā Kranevo. Deputāti lēma sportisti piešķirt 250 eiro uzturēšanās un ceļa izdevumu segšanai un dalības maksai sacensībās.

Komitejas sēdē pieņemtos lēmumus deputāti vēl skatīs novada domes sēdē 28. jūlijā. 

Zane Gorškova
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas