Bauskas novada dome

Jaunumi


Aktīvi rit projekts 2018.03.14 Komentāri (0) Aktīvi rit projekts "PROTI UN DARI"

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.  

Projektā šobrīd jau ir iesaistīti 39 jaunieši, aktīvi pašlaik darbojas 14 jaunieši. Projekta ietvaros jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus: psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāju atbalstu. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanti. Mācību centrā “BUTS” vairāki jaunieši ir izgājuši apmācību un ieguvuši apliecības par iegūto specialitāti.

Pateicoties dažiem vietējiem uzņēmējiem un pašvaldības iestāžu vadītājiem, jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, lai iepazītu un izprastu darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Viena no aktivitātēm, kura interesē jauniešus ir brīvprātīgais darbs. To veiksmīgi varam realizēt sadarbībā ar projekta stratēģisko partneri - Bauskas novada Sociālo dienestu. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes.

Ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību “Jaunatne smaidam”. Vienu reizi mēnesī tiek rīkoti pasākumi, kuru laikā projekta jaunieši satiekas, iepazīstas ar šīs biedrības jauniešiem un arī ar tiem jauniešiem, kuri uz Latviju ir atbraukuši brīvprātīgo apmaiņas programmas Eiropā  ietvaros. Vienā no pēdējām tikšanās reizēm, iepazināmies ar jaunieti no Spānijas, kurš ne tikai stāstīja par savas zemes tradīcijām, kultūru, vēsturi, bet arī demonstrēja kā pagatavojams viens no Spānijas nacionālajiem ēdieniem kartupeļu omlete jeb spāņu tortilja – bieza omlete ar kartupeļiem, sīpoliem un olām. Jaunietis dziedāja spāņu dziesmas un spēlēja mutes ermoņikas.

Projekta ietvaros rīkojam arī galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām ar hennas materiālu apzīmējām sveces, mērcējām parafīnā, lai veidotos noturīgs zīmējums. Jaunieši regulāri apmeklē kultūrizglītojošos pasākumus – teātra izrādes, koncertus, izstādes Bauskas kultūras centrā.

Šomēnes  ir notikusi jau projekta kvalitātes novērtēšanas otrā vizīte, piedaloties pārstāvjiem no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras struktūrfondu daļas un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras. Vizītes laikā tika pārbaudīta projekta dokumentācija, notika tikšanās un pārrunas ar jauniešiem par projektā gūto atbalstu un iegūto pieredzi. Arī šoreiz projekta novērtējums ir pozitīvs, tas tiek īstenots veiksmīgi!

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas