Bauskas novada dome

Jaunumi


Aicina uz tradicionālo upes ravēšanas talku2021.08.03 Komentāri (0) Aicina uz tradicionālo upes ravēšanas talku

Šī gada 8.augustā plkst.10.00 Lielupē pretī apdzīvotai vietai „Ceplis”, Mežotnes pagastā, Bauskas novadā interesenti un dabas mīļotāji tiek aicināti uz upes ravēšanas talku.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība līdzdarbojas Bauskas novada domes projektā „Mūsas un Lielupes gultnes attīrīšana un zivju nārsta vietu atjaunošana Bauskas novadā” un aicina uz trešo upes tīrīšanas un zivju nārsta vietu veidošanas talku.

Traktortehnika jau paveica savus upes tīrīšanas darbus, tagad jāpieliek roka, lai paveikto piegludinātu un padarītu dzīvāku. Paredzēta izglītojoša talka, kurā ar roku darbu jāveic upē atlikušā aizauguma izvākšana, vimbu un upes nēģu nārsta laukumu veidošana, krasta pielīdzināšana un labiekārtošana.

Pēc katra talcinieka spējām un izdomas, vides un zivju eksperta vadībā, tiks izravēti un attīrīti upes grunts laukumi, pārvietoti lielāki un mazāki akmeņi, ar mērķi atjaunot un uzlabot nārsta un dzīves apstākļus Lielupes augštecē mītošām un ieceļojošām zivīm.

Darba pietiks lielākām un mazākām rokām, bez vecuma ierobežojumiem. Vecākiem jānodrošina mazu bērnu uzraudzība. Darbiņš jādara ar cimdiem rokās un vietumis līdz ceļiem ūdenī. Tiks nodrošināta darba fronte arī tiem, kuri negribēs mērcēties upes ūdenī. Lietderīgi ņemt līdzi savus darbarīkus – zemes dakšas, metāla grābekļus.

Talkā kopā strādājam, jautrojamies, izbaudām dabas sniegto un pašu rokām veidoto ar apziņu, ka pēc mums kāds dabas stūrītis paliek tīrāks, labāks un dabai draudzīgāks. Darbu gaitā tiks sniegtas zināšanas par procesiem dabā, veidota izpratne par zivju dzīves apstākļiem. Biedrība sarūpēs talkas zupu. Savukārt talkas pārtraukumā muzicēs Igo un Ēriks Upenieks.

Uz talku jānokļūst ar savu transportu. Pulcējamies Lielupes upmalā pretī apdzīvotai vietai „Ceplis”.

Lai ievērotu valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, lūdzam, savlaicīgi apliecināt vēlmi piedalīties talkā, sniedzot ziņu par talkotgribētāju skaitu talkas organizētājam Valērijam Gabrānam, SMS uz tālr. 26365266 vai ziņu uz e-pastu: garagans@inbox.lv.

Projektu finansē Valsts Zivju fonds, līdzfinansē Bauskas novada pašvaldība, sadarbības partneri - Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība un SIA „Igo mūzikas menedžments”.

 

Valērijs Gabrāns
Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas