Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Februāris


LIAA aicina – iespēja bez maksas apgūt zināšanas, veidot jaunuzņēmumu un iegūt finansējumu līdz pat 300 tūkstošiem eiro

Programma tiešsaistē: “Uzņēmējdarbība celmlaužiem” - piecu nedēļu praktiskas apmācības, kā izveidot un vadīt savu zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu.

Apvieno zinātni ar biznesu. Radi jaunu vērtību!

Kāpēc zinātņietilpīgā uzņēmējdarbība?

Apvienojot zinātni un biznesu, var radīt vislielāko ietekmi un pārmaiņas. Turklāt šī joma arī ir ienesīga, kā arī Eiropas Komisija turpmākajos gados šo uzņēmējdarbības virzienu ir plānojusi īpaši atbalstīt. Zinātņietilpīgā nozare Eiropā attīstās! Pērn Eiropas "dziļo tehnoloģiju" jaunuzņēmumi piesaistīja investīcijas teju 18 miljardu ASV dolāru apjomā - lai arī mazāk nekā 2021. gadā, bet par 60% pārsniedzot 2020. gada rezultātus. 2022. gada otrajā pusē enerģētikas jomas jaunuzņēmumiem bija otrs ātrākais izaugsmes rādītājs pēc piesaistītā riska kapitāla. Vēl vairāk - Eiropas Komisija apstiprinājusi Eiropas Inovāciju padomes darba kārtību 2023. gadam, kas inovācijās un jaunu tirgu izstrādē plāno investēt 1,6 miljardus eiro

Programmā tu iegūsi:

  1. Prasmes, kā nodibināt un vadīt savu zinātnē balstīto jaunuzņēmumu.
  2. Zināšanas, kā komercializēt zinātniskos atklājumus un kā veidot ilgtspējīgu biznesa modeli.
  3. Ieskatu, kur meklēt finansējumu un kā to pieteikt.
  4. Iespēju piedalīties “Ignition Event” 2023. gada martā, kur varēsi sastapt zinātniekus, uzklausīt viņu atklājumus un, iespējams, izveidot kopīgu jaunuzņēmuma komandu.

Šī programma ir domāta tev, ja:

  1. Tevi aizrauj inovācijas, kuru pamatā ir zinātniskie atklājumi.
  2. Tu vēlies radīt biznesu ar augstu pievienoto vērtību.
  3. Tu meklē jaunu, jēgpilnu karjeras ceļu.
  4. Vēlies izaicināt sevi, apgūt jaunas prasmes un iedziļināties pasaulē, kur bizness saplūst ar zinātni.
  5. Jau esi dibinājis savus jaunuzņēmumus, taču šoreiz vēlies izzināt jaunu nozari un sākt jaunu biznesu.

Kontaktinformācija:

Programmas saturs, tēmas un mājasdarbi
Aleksejs Korabovskis, apply@commercializationreactor.com

Tehniskie jautājumi
Adams Adamovičs, +371 22015855public@commercializationreactor.com

Citi jautājumi
Dace Dumbere-Bregže, Inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja, 
+371 26456113dace.dumbere@liaa.gov.lv

Mācību programmu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra īsteno sadarbībā ar zinātnes komercializācijas platformu “Commercialization Reactor” un Rīgas Ekonomikas augstskolu (“Stockholm School of Economics”). Dalībnieki, kas piedalīsies visās lekcijās un noslēgumā prezentēs darba rezultātus, saņems Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, “Commercialization Reactor” un Rīgas Ekonomikas augstskolas apliecinājumu par programmas apguvi.

Mācības tiek īstenotas Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektos Inovāciju motivācijas programma un Tehnoloģiju pārneses programma.

 

 

LIAA Jelgavas biznesa inkubators aicina biznesa ideju autorus uz pasākumu

“KĀ ES KĻUVU PAR UZŅĒMĒJU?” Bauskā

LIAA Jelgavas biznesa inkubators aicina Bauskas novada un tuvākās apkārtnes jaunos biznesa ideju autorus uz pasākumu “KĀ ES KĻUVU PAR UZŅĒMĒJU?” 28.februārī plkst. 15.00 Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā (Katoļu ielā 3).

Pasākumā būs iespēja noklausīties LIAA Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmēju pieredzes stāstus par biznesa inkubatorā gūto atbalstu, kā arī uzzināt vairāk par pirmsinkubācijas programmu un pieteikšanās kārtību, lai jau aprīlī uzsāktu apmācības PINK SKOLĀ, kurā 6 mēnešu laikā būs iespēja notestēt savu ideju un nonākt līdz pirmajai pārdošanai un zīmola izveidei.

Jauno dalībnieku uzņemšana LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā jau no 1. līdz 20. martam!

 

Reģistrējies pasākumam šeit: ej.uz/esiuznemejsbauska
 

Papildu informācija:

LIAA Jelgavas biznesa inkubators

Peldu iela 7 (5.stāvs), Jelgava

jelgava@liaa.gov.lv

Tālrunis: +371 62400909

Inkubatori.magneticlatvia.lv

 

 

 

Aicina Latvijas uzņēmējus apgūt digitālās prasmes par Eiropas fondu līdzekļiem

Eiropas Savienības (ES) mērķis līdz 2030. gadam panākt, ka vismaz 80% tās iedzīvotāju, tostarp arī uzņēmēju, ir apguvuši pamata digitālās prasmes, tāpēc vēl šogad mikro un mazie uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātie ir aicināti uz dažādiem kursiem, kurus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), informē Latvijas Informācijas komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

 

Proti, izvēloties jebkuru no projekta “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” (MMU) apmācībām digitālajā jomā, ir iespēja apgūt prasmes un zināšanas latviešu valodā pēc metodiski sagatavotiem materiāliem gan tiešsaistē, gan klātienē lētāk. ERAF līdzfinansējums apmaksā 70% no kursu neto cenas.

 

LIKTA prezidente arī piebilst, ka līdzfinansējums būs pieejams vēl līdz šā gada decembrim, tāpēc iespēju mācīties izdevīgāk vajadzētu izmantot iespējami ātrāk. Pieteikties mācībām var mmu.lv.

 

“Starptautiskas analītikas kompānijas “McKinsey” pētījums liecina, ka Covid-19 pandēmija strauji paātrināja komercijas digitalizāciju. Proti, dažādu ierobežojumu dēļ pircēji visā pasaulē masveidā sāka izmantot tiešsaistes kanālus un uzņēmumiem nācās ātri vien pielāgoties pieaugušām vajadzībām. Turklāt respondentu atbildes rāda, ka vismaz 80% komersantu komunikācijas ar klientiem notiek digitāli, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms kovida. Arī pēc pašreizējām tendencēm sabiedrībā un uzņēmējdarbībā var secināt, ka digitālie risinājumi nepazudīs, to nozīme tikai pieaugs,” teica Bāliņa.

 

Vienlaikus Latvijas sabiedrības digitālā izaugsme ir bijusi gausāka nekā vidēji ES un pat mūsu kaimiņvalstīs. 2022. gada Eiropas komisijas (EK) Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā (DESI), kas atspoguļo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs panākto digitālās konkurētspējas jomā, Latvija no 27 ES dalībvalstīm ieņēma 17. vietu.

 

“Pārskatā arī vēstīts, ka pēdējos gados Latvijas DESI rezultāts ir uzlabojies lēnāk nekā vairumam citu ES valstu,” piebilda LIKTA prezidente.

 

Tā kā sekmēt digitalizāciju var tikai paaugstinot prasmes un zināšanas, LIKTA kopā ar tās partneriem – Baltija Datoru Akadēmiju un Datorzinību centru – jau sesto gadu īsteno ERAF līdzfinansētu apmācību projektu “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā”.

 

“Tā ir iespēja mūsu pašu uzņēmumiem vienuviet apgūt svarīgākās mūsdienu digitālās prasmes latviešu valodā gan tiešsaistē, gan attālināti, turklāt pēc tam e-vidē ir pieejami arī materiāli latviešu valodā,” skaidroja Signe Bāliņa.

Apmācību programmas katru mēnesi tiek atjauninātas. Piedāvāto tēmu izvēle ir gana plaša un apjomīga. Tā ir iespēja apgūt specifiskas prasmes, piemēram, pamata kompetences digitālajai finanšu vadībai un grāmatvedības programmas (VID, EDS atskaites, zibsnis.lv, Jumis u.c.), grafiskos un vizuālos rīkus (“Canva”, “Adobe Photoshop”, “Lightroom”, “AutoCAD” u.c.), statistikas un analīzes rīkus (“Power BI”, padziļināta statistiskā analīze, izmantojot "Excel"), mākoņpakalpojumi un drošība, sociālo tīklu mārketings un citi rīki (“Facebook”, “Instagram”, “Google Analytics”, “Wordpress” u.c.).

Tāpat var apgūt praktiskās iemaņas, kuras nevar iegūt citur. Piemēram, tēma “Praktiskā IKT drošība uzņēmuma darbiniekiem”. Mūsdienu nedrošajā vidē kursos var iegūt vērtīgas praktiskas zināšanas, kā pasargāt savu uzņēmumu un darbiniekus no pikšķerēšanas un krāpnieku vēstulēm, kas ir kiberdrošība un kā glabāt datu droši. 

 

Dalībai projekta apmācībās var pieteikties mikro un mazie komersanti, kas ir reģistrēti Latvijas Republikas komercreģistrā, kā arī pašnodarbinātās personas, kuras ir reģistrētas saimnieciskās darbības veikšanai.

 

Kopā ar saistītajiem uzņēmumiem, pretendentiem jāatbilst šādām prasībām: darbinieku skaits ir mazāks par 50, gan bilancei, gan apgrozījumam ir jābūt līdz 10 000 000 eiro. Pārbaudīt savu atbilstību projektam var klikšķinot uz saites https://emmu.bda.lv/pluginfile.php/3124/mod_resource/content/13/index.html .

 

​Kvalificējoties projektam, jāņem vērā, ka komersantiem, kuriem ir saistītie uzņēmumi, lai apliecinātu savu atbilstību mazā uzņēmuma statusam, kvalificēšanās procesā jāiesniedz konsolidētais gada pārskats vai atsevišķo uzņēmumu gada pārskati (ja saistītie uzņēmumi reģistrēti ārzemēs, un pārskati nav pieejami "Lursoft").

 

Ja uzņēmums vai pašnodarbinātā persona atbilst prasībām, jāaizpilda reģistrācijas forma saitē https://www.mmu.lv/_layouts/15/fba/Register.aspx. Pēc tam LIKTA noteiks, vai potenciālais dalībnieks tiek kvalificēts mācībām, savukārt BDA vai DZC ar uzņēmuma pārstāvjiem sazināsies par līguma slēgšanu. Pēc līguma noslēgšanas varēs izvēlēties interesējošos kursus un pieteikties. Pēdējais posms ir piedalīšanās apmācībās un vajadzīgo prasmju apgūšana.

 

Par mmu.lv

Apmācību projekts “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā" (projekts Nr. 1.2.2.3/16/I/002) tiek īstenots Eiropas Savienības Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitātes 1.2.2.3. “Atbalsts IKT un netehnoloģiskām apmācībām, kā arī apmācībām, lai sekmētu investoru piesaisti" ietvaros.

 

Mācības var apgūt kopš 2016. gada decembra līdz 2023. gada 31. decembrim. Līdz šim šo iespēju ir izmantojuši vairāk nekā 4000 Latvijas uzņēmēju un pašnodarbināto.

Projekta mērķis ir veicināt komersantu izpratni par inovācijām un paaugstināt mazo un mikro uzņēmumu (MMU) darbinieku un pašnodarbināto kvalifikāciju, tādejādi sekmējot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darba efektivitātes un produktivitātes paaugstināšanu.

 

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem

Zane Siliņa

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija

E-pasts: mmu@likta.lv, Mob.tel. 29400608

 

 

 

Google bezmaksas apmācīs Latvijas uzņēmējus biznesa attīstībai digitālajā vidē

 

 

Lai gan digitālās tehnoloģijas ir kļuvušas par vienu no nozīmīgākajiem uzņēmējdarbības attīstības virzītājspēkiem, Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) būtiski atpaliek no Eiropas vidējā līmeņa – digitālo tehnoloģiju ieviešanas jomā ierindojas vien 23. vietā no 27 ES valstīm1. Latvijas uzņēmumiem joprojām ir pieejami vairāki neizmantoti digitālie risinājumi, tāpēc Google sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) turpina apmācību programmu “Izaugsme ar Google”, kurā pērn piedalījušies vairāk kā 6000 biznesa pārstāvju un tostarp - latvieši ārvalstīs.

 

“Digitalizācija būtiski uzlabo uzņēmumu darbības efektivitāti un rada jaunas biznesa iespējas, kas ir īpaši svarīgi nenoteiktības apstākļos. Taču izpratnes un vajadzīgās informācijas trūkums, kā arī piesardzība un bailes no nezināmā ir tie izaicinājumi, ar kuriem saskaras MVU pārstāvji, domājot par digitālo risinājumu ieviešanu. Mūsu mērķis ir iedrošināt un atbalstīt uzņēmējus ceļā uz attīstību, tāpēc arī šogad mēs turpinām programmu “Izaugsme ar Google”. Sadarbībā ar vadošajiem Latvijas kiberdrošības, e-komercijas un digitālā mārketinga ekspertiem esam sagatavojuši apjomīgu apmācību ciklu, aicinot ikvienu izmantot šo iespēju, lai integrētu dažādus digitālos risinājumus savu uzņēmumu darbībā,” uzsver Vītauts Kubiļus (Vytautas Kubilius), Google direktors Baltijas valstīs.

 

Bezmaksas tiešsaistes apmācības norisināsies no 2. februāra, īpašu uzmanību pievēršot kiberdrošības, kā arī eksporta un starptautiskās izaugsmes jautājumiem. Šī gada jauninājums ir individuālās konsultācijas, kas būs pieejamas programmas dalībniekiem, lai palīdzētu iegūtās prasmes pielietot praksē.

 

Programma tiek īstenota ciešā sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un LIAA. Uzrunājot dalībniekus atklāšanas pasākumā, ekonomikas ministre Ilze Indriksone uzsvēra izglītotu cilvēkresursu nozīmi ekonomikas transformācijā. Viņa paskaidro: “Mūsdienās darba tirgus pieprasa mācīšanos visa mūža garumā. Tas ne tikai ļauj cilvēkam pārkvalificēties uz nozari ar lielāko iespēju potenciālu, bet arī veidot apmierinošu darba dzīvi un ilgāk saglabāt asu prātu un emocionālo labsajūtu. Un tikai gudra tauta var veikt tehnoloģisko modernizāciju, attīstīt pasaulē vajadzīgas inovācijas un veidot augstāku dzīves līmeni mums visiem.” Ministre izteica prieku par sadarbību ar Google gan cilvēkresursu attīstīšanas, gan ekonomiskās drošības stiprināšanas, gan Latvijas reģionu un diasporas iesaistes ziņā.

Savukārt LIAA direktors Kaspars Rožkalns norādīja, ka Google apmācības deva būtisku ieguldījumu uzņēmēju digitālo kompetenču attīstībā. “LIAA reģionālo biznesa inkubatoru dalībnieki, kuri iesaistījās apmācību procesā, norādījuši, ka arī turpmāk labprāt iesaistīsies šādā apmācību programmā. Jāuzsver, ka šogad arī valsts līmenī būs pieejamas vairākas atbalsta programmas uzņēmumu digitalizācijai, tostarp LIAA administrētā digitālo vaučeru programma, kurā uzņēmumiem būs iespēja piesaistīt līdz pat 100 tūkstošiem eiro,” tā K.Rožkalns.

Aizvadītājā gadā Google atbalstītās mācības uzsāka vairāk kā 6000 Latvijas iedzīvotāju, kas divreiz pārsniedz sākotnēji izvirzīto mērķi. Dalībnieki augstu vērtēja pasniegtās informācijas praktisko pusi un iespēju saņemt atgriezenisko saiti no jomas profesionāļiem.

 

“Šie kursi bija kā maza rokasgrāmata, pateicoties kurai man izdevās “salikt pa plauktiņiem” nākamos soļus sava zīmola attīstībai. Bez liekas un vispārīgas runāšanas par tēmām – skaidri tika parādīti piemēri un minumums, ko sākumā ir nepieciešams izdarīt. Turklāt iespēja saņemt atgriezenisko saiti no jomas profesionāļiem tieši savam biznesam ir neatsverams ieguvums ikvienam, kas vēlas attīstīties vai tikko uzsācis savu biznesu,” teica Agrita Kreicberga, zīmola Fox The Maker radītāja un līdzīpašniece, un viena no “Izaugsme ar Google” dalībniecēm.

 

Kam un kādas iespējas piedāvā “Izaugsme ar Google”?

Pasaules mēroga programma “Izaugsme ar Google” (Grow with Google) piedāvā īpaši Latvijas uzņēmumiem un iedzīvotājiem radītas apmācības, kas ļauj apgūt jaunas digitālās prasmes. Izglītojošās programmas ir aktuālas ne tikai esošajiem uzņēmumiem un to darbiniekiem, bet arī tiem, kuri ir sava biznesa ceļa sākumā vai vēlas veidot karjeru šajā jomā. Piedalīties aicināti visi interesenti.

 

Pastiprināta uzmanība šogad tiks pievērsta kiberdrošības jautājumiem, iepazīstinot dalībniekus ar izplatītākajiem drošības apdraudējumiem tiešsaistē un praktiskiem veidiem, kā sevi aizsargāt. Tāpat šogad lielāka uzmanība tiks pievērsta tam, lai palīdzētu Latvijas uzņēmumiem attīstīties starptautiskā mērogā. Iespēja pārdot savas preces un pakalpojumus pāri robežām varētu palīdzēt biznesam augt un veicināt Latvijas IKP pieaugumu, jo saskaņā ar DESI indeksa datiem 2022. gadā tikai 7 % Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu veica pārrobežu tirdzniecību, salīdzinot ar 12 % Lietuvā un 9 % Igaunijā.

 

Lai pieteiktos apmācībām, ir jāreģistrējas vietnē https://www.digijourney.com/izaugsme-ar-google/, norādot vēlamo kursu tēmu un datumu. Pirmie apmācības kursi sāksies jau š.g. 2. februārī un norisināsies tiešsaistē pieredzējušu pasniedzēju vadībā. Apmācības notiks latviešu valodā un atsevišķi kursi arī krievu valodā. Nodarbības būs interaktīvas, ļaujot dalībniekiem piedalīties apspriešanā un uzdot sev interesējošus jautājumus. 

 

Plašāka informācija par “Izaugsme ar Google” ir atrodama šeit.

 

1Eiropas Komisijas veidotā Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) dati: https://digital-strategy.ec.europa.eu/en/policies/countries-digitisation-performance

 

Papildu informācija:

Adam Malczak

Google komunikāciju vadītājs Baltijas valstīs

+48 660773413

malczak@google.com