Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Novembris


29.11.2022.

Bauskas novada lauku attīstības konsultantu pieņemšanas laiki decembrī

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


28.11.2022.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darbavietu izveidei
 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles turpina pieņemt darba devēju pieteikumus subsidēto darbavietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darbavietās nodarbinot NVA reģistrētos klientus, kuriem ir piešķirts bezdarbnieka statuss.
 
Darba devēji, kuri subsidēto darbavietu izveidei pieteiksies šogad, NVA līdzfinansējumu varēs saņemt 9 mēnešu periodā, ja subsidētājās darbavietās nodarbinātie darbu uzsāks līdz šī gada beigām. Savukārt tie darba devēji, kuri pieteiksies nākamgad, subsidētās darbavietas varēs izveidot uz 6 mēnešu periodu, un darba tiesiskās attiecības ar nodarbinātajiem būs jāuzsāk ne vēlāk kā līdz 2023.gada 31.martam.
 
Izveidojot subsidēto darbavietu NVA reģistrētajam klientam, darba devējs saņem dotāciju nodarbinātā un viņa darba vadītāja atalgojumam. Ja subsidētā darbavieta izveidota NVA klientam ar invaliditāti, darba devējs saņem vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai, ja tas ir nepieciešams. NVA piešķir valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas proporcionāli algas dotācijas daļai, ja darba devējs darba vietu veidos NVA klientam ar invaliditāti.
 
ESF projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros tiek nodarbināti NVA klienti ar invaliditāti; klienti, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus; klienti vecumā virs 55 gadiem, kuri nav sasnieguši pensijas vecumu; klienti vecumā līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri ir absolvējuši speciālo izglītības programmu; klienti ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.
 
Darba devēju izveidotajās un NVA līdzfinansētajās darbavietās 2022.gada 10 mēnešos darbu uzsāka 828 NVA klienti, to skaitā 567 NVA klienti ar invaliditāti.
 
Pieteikties subsidēto darbavietu izveidei var komersanti (izņemot izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas).


Kā darba devējam pieteikties valsts līdzfinansēto darbavietu izveidei?
1. solis

Jāreģistrē vakance NVA.
2.solis
Jāizvēlas atbilstošas mērķa grupas NVA klients, veicot pretendentu atlasi ar NVA palīdzību vai savstarpēji vienojoties ar klientu.
3.solis
Jāaizpilda pieteikuma forma, kas pieejama NVA mājaslapas sadaļā „Piedāvāju darbu” → ”Subsidētās darba vietas” .
4. solis
Aizpildītais pieteikums jāiesniedz klātienē vai jānosūta pa pastu NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā plānots veidot subsidēto darbavietu. Pieteikumu var nosūtīt arī elektroniski, ja tas ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
 
Detalizētāka informācija par pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Subsidētās darba vietas” un NVA filiālēs. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā  “Kontakti”.


 

 

 

 

 

 

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra


25.11.2022.

E-adreses uzņēmumiem
 

Kā zināms, no 2023.gada visiem uzņēmumiem obligāti ir jālieto e-adrese, bet uzņēmējiem par to līdz šim ir ļoti daudz neskaidrību un jautājumu. Kanāls resume.lv ir sagatavojis video ar līdz šim izsmeļošāko informāciju par e-adresi juridiskām personām

 

 


23.11.2022.

Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža Jelgavā
 

Tuvojas 8.decembris, kad no mājām un dzīvokļiem iznāks mūsu amatnieki un mājražotāji, lai iepazīstinātu ar savu veikumu, notestēt savu produktu, kā arī gūtu klientu atsaucību un  jaunus kontaktus. Šajā pasākumā no 10.00-15.00 būs iespēja gan aplūkot, gan iegādāties daudz dažādus ražojumus, 

Orientēties piedāvājumā palīdzēs  aktieris Lauris Subatnieks

Pasākumā tiks pasniegtas arī radošuma balvas “Ideju spogulis-2022”.

 

AMATNIEKIEM UN MĀJRAŽOTĀJIEM:

Vispirms- paldies visiem amatniekiem un mājražotājiem, kuri jau ir pieteikuši savu dalību Kontaktbiržā! Tie, kuri nav paspējuši, to var izdarīt līdz 1.decembrim.

Pieteikumu var aizpildīt: ŠEIT

Vai norādot vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruni, , pilsētu/novadu, piedāvājuma aprakstu- pa tālruņiem- 63012155; 63012169 vai e-pastu (uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv)


PASĀKUMA APMEKLĒTĀJIEM:

Vai esat jau sagādājuši Ziemassvētku dāvaniņas- nelielas, bet mīļas - kas radītas no sirds- tepat Latvijā ?

Izmantojiet šo pasākumu, lai ne tikai iepazītu un iegādātos amatnieku un mājražotāju darinājumus, bet arī lai rastu jaunus kontaktus dažāda veida sadarbībai, dotu ieteikumus  amatniekiem un mājražotājiem tālākai produktu attīstībai un iespējams- paši sāktu darboties šajā jomā.

Dalība visiem - bez maksas! Tiksimies 8. decembrī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes i.33, Jelgavā!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs