Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Maijs


24.05.2022.

ZEMGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS AICINA UZ PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENU

Zemgales plānošanas reģions sadarbība ar Vidzemes plānošanas reģionu aicina piedalīties B2B tikšanās / tīklošanās uz Gulbenes un Cēsu novadu. Pieredzes apmaiņas brauciens norisināsies no 8. līdz 10. jūnijam.

BRAUCIENA PROGRAMMA

Pieteikšanās līdz 27. maijam, aizpildot anketu šeit


03.05.2022.

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām – uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā. E-adrese ir drošas saziņas pakalpojums – uzņēmuma digitālā pastkastīte, kuru juridiskas personas var izveidot divos veidos – portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru kopš 2019. gada valsts un pašvaldību iestādēm savstarpējai komunikācijai un saziņai ar klientiem piedāvā oficiālo elektronisko adresi, kas būtiski paplašina digitāli sniedzamo un saņemamo pakalpojumu klāstu, nodrošina ērtāku, ātrāku un drošāku dokumentu apriti un ļauj oficiālo saziņu ar klientu īstenot pilnībā elektroniski, kā arī rada līdz šim nebijušas iespējas valsts pārvaldei droši sniegt uz sabiedrības vajadzībām vērstus pakalpojumus proaktīvā veidā.

E-adreses lietošana ir būtisks solis digitālās transformācijas ceļā, kas atvieglo darbu gan valsts pārvaldei, gan klientiem, optimizē izdevumus, ļauj vieglāk un ērtāk pārvaldīt dokumentus un uzglabāt tos vienotā sistēmā, kā arī sekmē klientu apkalpošanas vai pakalpojumu saņemšanas pieredzi valsts un pašvaldību iestādēs. Tāpat tas ir ilgtspējīgs un videi draudzīgs (“zaļš”) risinājums, jo tiek aizsargāti dabas resursi papīra ražošanai, apdrukai, iepakošanai un transportēšanai. Turklāt tas ir divpusējs ieguvums, jo valsts pārvaldes darbinieki e-adresē digitāli saņemtu informāciju var ātrāk apstrādāt, notiek automātiska informācijas reģistrācija, nav jātērē lieks laiks, pārvēršot papīra saraksti digitālā formātā vai apstrādājot saņemto e-pastu utt. Tas ir arī nodokļu maksātāju naudas ietaupījums, jo to laiku, ko darbinieks pavada, sagatavojot ziņojumu, tajā skaitā katru papildu stundu, apmaksā sabiedrība. Un galvenokārt – tā ir saziņas drošība, kas ir būtiska mūsdienu notikumu kontekstā.


Izveidot un izmantot e-adresi juridiska persona var divos veidos – atkarībā no uzņēmuma dokumentu aprites apjoma: portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā. Portālā Latvija.lv e-adresei var piekļūt, identificējoties ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (personas apliecību (eID karti), mobilo lietotni eParaksts Mobile vai eParaksts karti).

Uzņēmumiem, kas e-adresei vēlas pieslēgt savu dokumentu vadības sistēmu - ar tehniskajiem parametriem un dokumentāciju var iepazīties VISS portālā.

Vairāk informācijas: https://mana.latvija.lv/jautajumi-atbildes/ un https://latvija.lv/BUJEadrese.


02.05.2022.

LIAA informēs par atbalsta iespējām eksportējošajiem un tūrisma nozares uzņēmumiem

“Mums jāiemācās plašāk izmantot globālā tirgus iespējas. Pēdējā laikā arvien biežāk redzam veiksmīgus piemērus, kā mūsu uzņēmumi ieiet Āzijas, Āfrikas vai Ziemeļamerikas tirgū. Plašas iespējas joprojām ir arī tepat Eiropā. Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programma piedāvā nozīmīgu atbalstu arī tūrisma nozarei gan pasākumu norisei, gan dažādu mārketinga aktivitāšu īstenošanai. Starptautisku pasākumu norisei iespējams piesaistīt atbalstu līdz pat 195 tūkstošiem eiro. Būtiski, ka uz šo atbalstu var pretendēt ne tikai pieredzējuši uzņēmumi, bet arī tie, kas vēl tikai sper savus pirmos soļus eksportā,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” kopējais finansējums ir 38 miljoni eiro, un tā  ietvaros no 2016. gada marta ārējā mārketinga aktivitātēm Latvijas eksportējošajiem un tūrisma uzņēmumiem sniegts atbalsts 21,6 miljonu eiro apmērā, tostarp aptuveni viens miljons eiro tūrisma nozares uzņēmumiem. Kopumā eksportējošie uzņēmumi realizējuši 8192 aktivitātes 74 valstīs. Vispopulārākās valstis, kurās Latvijas uzņēmumi īstenojuši savas mārketinga aktivitātes, ir Vācija – 1156, ASV – 655 un Krievija – 592. Savukārt tūrisma nozares uzņēmumi īstenojuši 779 ārējā mārketinga aktivitātes 43 valstīs. Visvairāk Vācijā – 102, Lietuvā – 72 un Igaunijā – 66. No atbalsta programmas sākuma līdz 2022. gada februārim Latvijas uzņēmumi Krievijā un Baltkrievijā realizējuši 720 mārketinga aktivitātes, kas ir 8% no kopējā aktivitāšu skaita.

Atbalsts eksportējošajiem uzņēmumiem

Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmā ir palielināts Eiropas Savienības fondu atbalsts uzņēmējiem, kuri meklē jaunus noieta tirgus. Mazie un vidējie uzņēmumi savu aktivitāšu īstenošanai varēs piesaistīt līdzfinansējumu līdz 60 tūkstošiem eiro gadā ar atbalsta intensitāti 80% apmērā. Uzņēmumi var saņemt atbalstu produktu vai pakalpojumu pielāgošanai ārvalstu tirgiem, publicitātei ārvalstu medijos, kā arī internetveikalu, mobilo lietotņu, digitālo risinājumu un platformu izstrādei, u.c. aktivitātēm, kuras vērstas uz eksporta apjoma pieaugumu un Latvijas starptautiskās konkurētspējas attīstību. Tāpat veiksmīgākai tirgus darbības pārorientācijai atbalsts uzņēmumiem būs pieejams aģentu pakalpojumu piesaistes izmaksu segšanai ārvalstu tirgos.

Atbalsts tūrisma nozares uzņēmumiem

Tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem palielināts valsts atbalsts no 40 līdz 60 tūkstošiem eiro gadā ar atbalsta intensitāti 80% apmērā, kā arī paplašināts atbalstāmo aktivitāšu klāsts.

Valsts atbalstu iespējams saņemt ārvalstu darījumu partneru piesaistei, dalībai starptautiskajās nozaru asociācijās un naktsmītņu atbilstības novērtēšanai. Kā līdz šim, atbalsts būs pieejams arī dalībai dažādās izstādēs, pārdošanas vizītēm ārvalstīs, digitālo risinājumu izstrādei, produktu pielāgošanai mērķa valstīs, kā arī citām aktivitātēm, kas paredz prezentēt Latviju kā tūrisma galamērķi.

Atbalsts starptautisku kultūras un sporta pasākumu organizēšanai Latvijā

Ar mērķi veicināt Latvijā organizētu starptautisku kultūras un sporta pasākumu, kā arī starptautisku izstāžu konkurētspēju, organizatoriem būs pieejams grants no 20 līdz pat 195 tūkstošiem eiro – atkarībā no pasākuma ārvalstu apmeklētāju/dalībnieku skaita. Maksimālā atbalsta summa  būs pieejama tiem pasākumu organizatoriem, kuri spēs piesaistīt vismaz 6500 apmeklētājus no ārvalstīm. Minimālais ārvalstu viesus skaits, kurš jāsasniedz, lai saņemtu atbalstu no šīs programmas, ir 500. Pasākumu organizatori saņemto finansējumu varēs izlietot ne tikai mārketinga materiālu izstrādei, pasākuma publicitātei un pasākuma organizēšanas licences iegādei, bet arī transporta pakalpojumiem, telpu un zemes platību nomas izdevumu segšanai, kā arī izmaksām, kas saistītas ar epidemioloģiski droša pasākuma rīkošanu. Savukārt sporta pasākumu organizatori varēs saņemt atbalstu sporta federācijas apstiprinātu sporta tiesnešu honorāra izmaksām.

Atbalsts starptautisku konferenču un kongresu organizēšanai Latvijā (arī hibrīdpasākuma formātā)

Līdz ar darījumu tūrisma nozares atgūšanos pēc pandēmijas ir palielināta atbalsta intensitāte starptautisku konferenču un kongresu organizēšanai Latvijā. Ja pasākuma dalībnieki ir no Baltijas valstīm, tā norises laiks ir līdz divām dienām un piesaistīts vismaz viens Latvijā reģistrēts pakalpojuma sniedzējs, var saņemt atbalstu līdz 50% no pasākuma attaisnotajām izmaksām. Savukārt, ja pasākuma dalībnieki ir ne tikai no Baltijas valstīm, tā norises laiks ir vairāk kā divas dienas un ir piesaistīti vismaz trīs Latvijā reģistrēti pakalpojuma sniedzēji, atbalsta intensitāte ir 60%. Kopējā atbalsta summa vienam pasākumam ir 12 tūkstoši eiro.

Tiešsaistes seminārs tūrisma nozares uzņēmumiem

Ar mērķi nodrošināt plašāku atbalstu Latvijas uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un sniegt papildus atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem un pašvaldībām, LIAA aicina 3. maijā plkst. 10.00 piedalīties tiešsaistes seminārā “Izmaiņas Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas atbalsta programmā”.

Reģistrēties dalībai seminārā var šeit.

Tiešsaistes seminārs eksportējošajiem uzņēmumiem

Savukārt 12. maijā plkst. 10.00 eksportējošie uzņēmumi tiek aicināti uz semināru, kurā tiks sniegta informācija par aktualitātēm saistībā ar Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmu un plānotajām starptautiskajām izstādēm, kurām ir atvērta pieteikšanās. Tāpat semināra dalībniekiem būs iespēja uzklausīt uzņēmuma “IT Sapiens” vadītājas Evas Narunovskas pieredzes stāstu par dalību valsts vizītēs uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem pasaules izstādes “EXPO 2020” laikā.

Reģistrēties dalībai seminārā var šeit.

Abus seminārus būs iespējams noskatīties arī ierakstā biznesa atbalsta platformā www.business.gov.lv .

Informāciju sagatavoja LIAA Komunikācijas un informācijas departaments. Kontakti: prese@liaa.gov.lv. 


28.04.2022.

Paplašina atbalstu uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai

Ar mērķi nodrošināt plašāku atbalstu Latvijas uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un sniegt papildu atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem un pašvaldībām Latvijas tūrisma nozares kā galamērķa popularizēšanai, 2022. gada 19. aprīļa sēdē Ministru kabinets lēma par izmaiņām Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas atbalsta programmā.

“Latvijas ekonomika pagājušajā gadā strauji atguvās pēc 2020. gada Covid-19 krīzes krituma un, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, iekšzemes kopprodukts palielinājās par 4,8%. Šogad ekonomikas attīstību jau ietekmē Krievijas militārā agresija Ukrainā, tās izraisītā ģeopolitiskā krīze un ekonomiskās sadarbības apturēšana ar Krieviju un tās sabiedroto Baltkrieviju. Tieši ģeopolitiskā situācija daudzām uzņēmējdarbības nozarēm liek mainīt eksporta ģeogrāfiju un pārorientēties uz drošākiem un stabilākiem tirgiem. Tāpēc esam papildinājuši atbalstāmo darbību loku, identificējot uzņēmumu aktuālās vajadzības konkurētspējas veicināšanai un iziešanai jaunos ārvalstu tirgos, tai skaitā, stiprinot darījuma tūrisma attīstību,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Līdz ar grozījumiem tiek palielināta atbalsta intensitāte no 50% uz 80% un kalendārā gadā atbalsta summa tiek palielināta no 40 000 eiro uz 60 000 eiro, lai sniegtu atbalstu uzņēmumiem darbības ķēžu nepārtrauktības un tirgus pārorientācijas nodrošināšanai. Atgādināsim, ka programmas ietvaros uzņēmumi var saņemt atbalstu produktu vai pakalpojumu pielāgošanai ārvalstu tirgiem; preču zīmes vai produkta, vai pakalpojuma publicitātei ārvalstu medijos, kā arī internetveikalu, aplikāciju digitālo risinājumu un platformu izstrādei, u.c. aktivitātēm. Tāpat veiksmīgākai tirgus darbības pārorientācijai atbalsts uzņēmumiem būs pieejams aģentu pakalpojumu piesaistes izmaksu segšanai ārvalstu tirgos.

Tāpat atbalsta programmā ir paredzēts, ka uzņēmumi pie noteiktiem līguma apmēriem varēs saņemt arī avansa maksājumus 35% apmērā par publicitātes pasākumiem vai aktivitātēm, kas paredz prezentēt Latviju kā tūrisma galamērķi,  kā arī saņemt izdevumu pozīciju segšanu jau pēc pirmā nodevuma. Papildus atbalstu varēs saņemt arī pašvaldības Latvijas kā tūrisma galamērķa stiprināšanai.

“Latvijas preču eksporta vērtība 2022. gada pirmajos divos mēnešos pieauga par 29,2 %, iezīmējot stabilu atkopšanos pēc pandēmijas izraisītās krīzes, tomēr līdz ar kara sākumu Ukrainā, prognozējam, ka ekonomiskā izaugsme varētu kļūt lēnāka. Dēļ noteiktajām sankcijām mūsu uzņēmumi zaudēs daļu no tirgus un iespēju iegādāties izejvielas. Grozījumi starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmā sniegs iespēju palielināt valsts atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kuri meklē jaunus noieta tirgus,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Papildus, starptautisku kultūras un sporta pasākumu organizēšanai Latvijā  būs pieejams grants līdz 20 000 eiro apmērā starptautisku izstāžu organizēšanai, ja ārvalstu apmeklētāju skaits būs ne mazāks par 500 (iepriekš – ne mazāk kā 1000 dalībnieki). Tāpat starptautisku kultūras un sporta pasākumu organizēšanai varēs saņemt atbalstu arī transporta pakalpojumu, telpu un zemes platību nomas izdevumu segšanai, segt izdevumus, kas saistīti ar epidemioloģiski droša pasākuma rīkošanu, t.sk. sporta pasākumu organizatori varēs saņemt atbalstu sporta federācijas apstiprinātu sporta tiesnešu honorāra izmaksām.

Papildus jau esošajām tūrisma atbalsta darbībām, būs pieejams atbalsts ārvalstu darījumu partneru piesaistei, dalībai starptautiskajās nozaru asociācijās un naktsmītņu atbilstības novērtēšanai. Atbalsts visām tūrisma darbībām ir 80%, bet atbalsta summa palielināta no 40 000 EUR uz 60 000 EUR kalendārajā gadā.

Paplašinātas darījumu tūrisma pasākumu (konferenču, kongresu u.c.) atbalsta iespējas, palielinot atbalsta intensitāti uz 50%, ja pasākums notiek līdz divām dienām un tiek organizēts Baltijas mērogā vai 60%, ja pasākums notiek vairāk nekā 2 dienas un ir starptautiska mēroga.

Atbalsts starptautisko sporta pasākumu, izstāžu un konferenču rīkošanas uzņēmumiem šobrīd, Covid-19 drošības pasākumiem mazinoties, ir vitāli svarīgs, lai attīstītos un spētu konkurēt ar citu valstu pasākumu piedāvājumu starptautiskajā vidē, vienlaikus paaugstinot valsts tēla atpazīstamību starptautiska līmeņa pasākumos. 

Plašāk par grozījumiem Ministru kabineta 2015. gada 1. decembra noteikumos Nr. 678 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" īstenošanas noteikumi" var iepazīties Vienotajā tiesību aktu projektu portālā.

avots: https://business.gov.lv/