Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Augusts


27.08.2021.

Aicina pieteikties sociālās uzņēmējdarbības konkursam

 

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (SUA) sadarbībā ar Luminor banku izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam „Tam labam būs augt 2021". Balvā būs iespēja saņemt 2000 eiro finansējumu sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai.

Konkursā aicināti piedalīties esošie un topošie sociālie uzņēmēji no visas Latvijas. Tie var būt uzņēmumi ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai. Tāpat var pietiekties individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju un meklē tai starta finansējumu. Pieteikt var ideju vai projektu, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai – ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai.

„Šī gada vasarā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas veiktā socioloģiskā aptauja rāda, ka tomēr liela sabiedrības daļa – 52% aptaujāto – joprojām nezina, ko nozīmē sociālā uzņēmējdarbība. Konkurss „Tam labam būs augt" ne vien sniedz iespēju iegūt naudas līdzekļus biznesa izaugsmei, bet arī veicina izpratni par nozari un iepazīstina ar Latvijas cilvēkiem, kuriem lielākā motivācija darboties uzņēmējdarbībā ir vēlme palīdzēt citiem un radīt pozitīvu ietekmi sabiedrībā," uzsver Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Regita Zeiļa.

Konkurss norisināsies trijās kārtās. Pieteikšanās ir atvērta līdz 10. septembrim, un dalībniekiem ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Konkursa otrajai kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekti, un dalībnieki piedalīsies mācībās, kur trenēsies īsi, saprotami formulēt savu ideju un prezentēt to ekspertiem. Konkursa fināls notiks 1. oktobrī Rīgā, kur desmit finālisti kāps uz skatuves un piecās minūtēs prezentēs savu sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma portālā Delfi.lv". Arī skatītājiem būs iespēja balsot par savu favorītu.

Esam patiesi gandarīti uzsākt sadarbību ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un atbalstīt mūsu uzņēmīgos viņu ideju īstenošanā. Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā ir salīdzinoši jauna joma, tāpēc vēlamies, lai tā stiprina un sniedz atbalstu sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā. Šādi, uz vērtībām orientēti, uzņēmumi ir spēcīgs sociāli atbildīgas sabiedrības balsts. Aicinām ikvienu radošo ideju vai inovatīvo risinājumu autoru pieteikties konkursam, iegūt vērtīgu pieredzi un gala rezultātā saņemt atbalstu tās īstenošanai," saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Konkursa noslēgumā divi sociālie uzņēmēji vai sociālās uzņēmējdarbības ideju autori saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā. Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums.

Prezentāciju konkurss Tam labam būs augt" notiek jau otro gadu. Pērn tajā pieteicās vairāk nekā 60 dalībnieku, un finālā uzvaru guva sociālais uzņēmums "Correcty", kas ražo t-kreklus stājas uzlabošanai un alternatīvās izglītības iestāde Krapes skola Universum".

Konkursa Tam labam būs augt" mērķis ir veicināt jau esošu sociālo uzņēmumu un jaunu sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstību, kā arī pastāstīt par šīm idejām visai Latvijai. Konkursa norises galvenais atbalstītājs ir Luminor banka un Attīstības finanšu institūcija Altum", un portāls Delfi.lv". Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājaslapā sua.lv/konkurss2021.

 

Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, 26464686

 


25.08.2021.

Kā strādāt attālināti un elastīgi?

LDDK aicina apmeklēt tiešsaistes semināru darba devējiem „Kā strādāt attālināti un elastīgi?", kurā tiks apskatītas darba aizsardzības prasības, veicot attālināto un elastīgo darbu ar datoru, nodrošinot un ievērojot epidemioloģiskās prasības, kā arī jautājumi par personu datu drošību saistībā ar darbinieku vakcinācijas faktu un kā veikt personāla atlasi un klientu apkalpošanu, strādājot attālināti. Kā arī iecerēts iepazīstināt darba devējus ar jaunajām darba organizācijas formām un to piemērošanu no darba tiesību skatu punkta.

Seminārs norisināsies 2021gada 31.augustā, plkst. 13:00, Zoom platformā.
Semināram pievienoties iespējams šeit: 
https://us02web.zoom.us/j/89058032991

Seminārā ar darba tiesību un darba aizsardzības aktualitātēm darba devējus iepazīstinās:

 • LAIMA BEROZA, LDDK darba aizsardzības eksperte
 • JĀNIS PUMPIŅŠ, LDDK darba tiesību  eksperts

Eiropas Sociālā fonda projektu „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana" īsteno Valsts Darba inspekcija sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību.

Ineta Jasmane
Semināru un apmācību koordinatore
Latvijas darba devēju konfederācija


23.08.2021.

Aicina uzņēmējus, amatniekus, kolekcionārus un izgudrotājus
pieteikt dalību festivālā MINOZ Zemgale 2021


Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs  (ZRKAC) arī šogad aicinām pieteikt dalību Mehatrons-2021, kas notiks 4.SEPTEMBRĪ Pasta salā- Jelgavā no 10.00.

Uzņēmēji, kuri saistīti ar tehnoloģijām, tehniku, metālapstrādi- piesakiet savu dalību pasākumā, lai popularizētu savu uzņēmumu!

Amatnieki, kuri darbojas ar dažādiem metāliem- gaidām Jūsu pieteikumus !

Ja kāds vēlas tirgot savus produktus, tad dodiet ziņu- nosūtīsim pieteikuma veidlapu, lai varam sagatavot sarakstu atļaujas saņemšanai.

Kolekcionāri, kuru kolekcijas saistītas ar tehnoloģijām un tehniku, metāla izstrādājumiem.

Pieteikties- uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv; 63012155

Izgudrotājus aicinām pieteikties dalībai izstādē MINOX ZEMGALE 2021!
Pieteikuma veilapa izgudrotājiem: https://ej.uz/Minox2021

Tā kā pasākums notiek ārā, tad maskas nevienam nav nepieciešamas. Vienīgi jāievēro 2 m distance  un roku dezinficēšana. Ja notiek praktiskas darbības, tad jādezinficē priekšmeti pēc katra apmeklētāja.

ZRKAC Izglītības skatuve atradīsies slidotavā un  līdz ar to- jāievēro noteikumi dalībai.
Pieteikšanās  - https://ej.uz/ZRKAC_izglitibas_skatuve 

DALĪBA šajos pasākumos- bez maksas!

 

Līga Miķelsone
Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

 


18.08.2021.

Jaunos uzņēmējus aicina pieteikties pirmsinkubācijas programmai biznesa inkubatorā

LIAA Jelgavas biznesa inkubators aicina Bauskas novada jaunos uzņēmējus pieteikt savas biznesa idejas pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai. Pieteikumu iesniegšana norisināsies no 1. līdz 13. septembrim.

„Pirmsinkubācija ir iespēja novērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju – noteikt mērķa klientu un sava produkta vai pakalpojuma vērtības piedāvājumu, izprast finanšu plūsmu, izstrādāt biznesa modeli, testēt un uzlabot savu piedāvājumu, nonākot līdz pirmajai pārdošanai. Programmas laikā tiek apgūti arī vizuālās identitātes pamati un uzņēmēji izstrādā zīmolu savai biznesa idejai. Mūsu kopienā ir pieredzējuši uzņēmēji, kuri paši nesen gājuši cauri biznesa idejas attīstības sākumposmam, un tie labprāt dalās savā pieredzē mentoru sesijās. Tā ir unikāla pieredzes apmaiņa, ko ir iespējams saņemt vienīgi biznesa inkubatorā,’’ atklāj LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītāja Agnese Oļševska.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators piedāvā pirmsinkubācijas programmas dalībniekiem bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas un kopstrādes telpas. Sešu mēnešu programma piemērota biznesa ideju autoriem un jaundibinātiem komersantiem. Rudens uzņemšanā LIAA Jelgavas biznesa inkubators pirmsinkubācijas programmai apstiprinās 20 ideju autorus un to komandas.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators organizēs tiešsaistes attālināto INFO stundu” 23. augustā plkst. 12.00. INFO stundas” laikā varēs vairāk uzzināt par inkubatora sniegtajām atbalsta iespējām, pieteikšanās kārtību, kā arī uzdot jautājumus biznesa inkubatora darbiniekiem. Reģistrēties informatīvajam pasākumam iespējams šeit.

Attēlā tekstuāla informācija par uz'ņemšanu LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā. Labajā pusē redzama sieviete, kas šuj ar šujmašīnu.

Jaunie uzņēmēji no Bauskas, Rundāles, Iecavas un Vecumniekiem aicināti vairāk informācijas par biznesa inkubatoru programmu un pieteikšanās kārtību iegūt, rakstot uz LIAA Jelgavas biznesa inkubatora e-pastu jelgava@liaa.gov.lv, kā arī LIAA tīmekļa vietnē liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori/pieteiksanas

LIAA biznesa Inkubatori ir Latvijas Republikas un Eiropas Savienības atbalsta programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas. Apmācības ir organizētas brīvā formātā, fokusējoties uz uzņēmēju interesēm un apgūstamo zināšanu nepieciešamību. Tā ir lielākā jauno uzņēmumu kopiena un kontaktu tīkls Latvijā.

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
Vecākā projektu vadītāja


16.08.2021.

Turpinās pieteikšanās dalībai programmā „Piens un augļi skolai" 2021./2022. mācību gadā

Līdz 10. septembrim var iesniegt pieteikumus programmas „Piens un augļi skolai” 2021./2022. mācību gada sezonai.

Pieejamais finansējums produktu piegādei un izdalei izglītojamiem ir:

 • augļu un dārzeņu piegādei un izdalei – 1, 3 miljoni eiro;
 • piena piegādei un izdalei – 2, 6 miljoni eiro.

Plašāka informācija par programmu, kā arī pieteikumu veidlapas ir pieejamas Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājaslapā sadaļā Atbalsta veidi/ Tirgus pasākumi/ Piens un augļi skolai. Informāciju var noskaidrot, arī zvanot uz klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

Informācija par dažādām aktivitātēm, t.sk. metodiskie materiāli pedagogiem par veselīgu uzturu, konkursi skolēniem un citas aktualitātes, pieejama skolu programmas mājaslapā www.piensaugliskolai.lv.

Informācijas avots: Lauku atbalsta dienests


12.08.2021.

Uzņēmumus aicina pieteikties Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvai 2021

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome līdz 20.08.2021. uzņēmumus aicina pieteikties Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvai 2021, kas izveidota, lai veicinātu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisku ieviešanu Latvijas uzņēmumos, tādējādi sekmējot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniedzot publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem, izceļot labās prakses piemērus kodeksa ieviešanā. Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021 pasniegšanas ceremonija notiks 10.09.2021. Rīgas pilī.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja, „Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne uzsver: „Laba pārvaldība palielina uzņēmumu ilgtermiņa vērtību, jo labi pārvaldīti uzņēmumi spēj piesaistīt finansējumu uz izdevīgākiem nosacījumiem un ir noturīgāki krīzes situācijās. Šādi uzņēmumi bauda arī lielāku sabiedrības uzticību un ir iekārojamāki darba devēji.  Līdz ar to var droši apgalvot, ka laba pārvaldība veicina uzņēmumu konkurētspēju un izaugsmi kā vietējā, tā starptautiskā mērogā.”

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietnieks, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Ģirts Rūda uzsver: „Lai iedzīvinātu Korporatīvās pārvaldības kodeksu, ļoti svarīgi ir pamanīt to uzņēmumu centienus, kuros korporatīvās pārvaldības jautājumiem piešķir būtisku nozīmi, un publiski pateikt paldies par darbu un sasniegumiem šajā jomā. Mēs vēlamies, lai pozitīvie piemēri ir apzināti un tie iedvesmo citus uzņēmumus turpmākajam darbam korporatīvās pārvaldības jomā.”

Balva 2021. gadā tiks piešķirta trīs nominācijās:

 • „Sekmīgākā pieredze korporatīvās kultūras veidošanā” – uzņēmums, kurš aktīvi pilnveidojis labas korporatīvās pārvaldības procesus, tādējādi radot ilgtspējīgu uzņēmuma darbības modeli. Uzņēmums attīstījis iekšējo kultūru un ētisku darbību, efektīvu risku pārvaldību, publiskojis savlaicīgu un pilnvērtīgu informāciju un īstenojis praksē citus kodeksā noteiktos principus.
 • „Sekmīgākā padomes atlase” – uzņēmums, kura padomes locekļu ievēlēšanas un atsaukšanas kārtība ir bijusi caurskatāma, ir ievēroti dažādības principi, turklāt, veidojot padomes sastāvu, ir nodrošināts prasmju, pieredzes un zināšanu kopums, lai padome kopumā spētu pildīt savus pienākumus. Uzņēmuma padomē ir neatkarīgi padomes locekļi, kā arī uzņēmums sniedzis savlaicīgu un pietiekamu informāciju uzņēmuma akcionāriem par padomes locekļu kandidātiem.
 • „Sekmīgākā akcionāru iesaiste digitālajā formātā” – uzņēmums, kurš sniedzis savlaicīgu, pilnvērtīgu un kvalitatīvu informāciju visiem akcionāriem, nodrošinājis akcionāru iesaisti lēmumu pieņemšanā digitālā formātā, tajā skaitā efektīvi organizējis akcionāru sapulces digitālā vidē.

Pretendēt uz balvu iespējams, uzņēmumiem pašiem piesakoties un iepazīstinot ar sasniegumiem korporatīvās pārvaldības jomā, kā arī pretendentus nominācijām var izvirzīt Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi vai jebkura cita persona. Lai pieteiktos, jāiesniedz pieteikums, kurā jānorāda konkursa nominācija, uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, darbības nozare, kontaktinformācija un pamatojums izvirzīšanai attiecīgajā nominācijā. Pieteikumu var iesniegt latviešu vai angļu valodā.

Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021 nolikums pieejams FKTK tīmekļvietnē.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi korporativabalva@fktk.lv.
Ar Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu iespējams iepazīsties Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome apvieno privātā un publiskā sektora ekspertus korporatīvās pārvaldības jomā. Tā ir izveidota ar mērķi izstrādāt un, ja nepieciešams, aktualizēt labas korporatīvās pārvaldības ieteikumus kapitālsabiedrībām Latvijā (Korporatīvās pārvaldības kodekss), skaidrot labas korporatīvās pārvaldības nozīmīgumu un veicināt labas korporatīvās pārvaldības izpratni un piemērošanu, kā arī sniegt ieteikumus par nepieciešamajiem normatīvo aktu grozījumiem korporatīvās pārvaldības jomā.


Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas vadītāja
Dace Jansone
dace.jansone@fktk.lv
+371 67774808


Nasdaq Riga Kroporatīvās komunikācijas vadītāja
Dace Bulte
dace.bulte@nasdaq.com
+371 29423528


11.08.2021.

Aicina uzņēmējus iesniegt darba uzdevumus konkursā skolēniem „Radošā Zemgale 2021”

Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar pašvaldībām, izglītības iestādēm un uzņēmējiem jau trešo gadu organizē konkursu „Radoša Zemgale”, kura ietvaros uzņēmēji, biedrības un tūrisma pakalpojuma sniedzēji uzdod uzdevumu un  skolēni no 5.-12.klasei veido darbus atbilstoši uzdevumam.

Bauskas novada uzņēmēji tiek aicināti aktīvi iesaistīties konkursa organizēšanā, sagatavojot skolēniem uzdevumus, kas saistīti ar reklāmas materiālu izveidi (video, plakāts, skice, vides reklāma, logo u.tml.). Sagatavotie uzdevumi jāiesūta līdz š.g. 31.augustam uz e-pastu mairita.paulina@zpr.gov.lv.  Ja rodas jautājumi vai neskaidrības uzdevumu sagatavošanas procesā, aicinām zvanīt: 63028454; 29578343.

Konkursa mērķis  – veicināt skolēnu interesi un priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un ekonomikas pamatprincipiem, kas saistīti ar preces popularizēšanu un virzīšanu tirgū.

Aicinām iesniegt darba uzdevumus katrai vecuma grupai  – 2 – 5 skolēni, grupās no 5.-6. klasei, 7.-9. klasei un no 10.-12. klasei.

Darba uzdevums  – Iemācīties jauniešiem pielietot vispāratzītus mārketinga modeļus un tirgus izpētes metodes uzņēmuma darbībā, veidojot radošas reklāmas konkrētam uzņēmumam.

Sniegt informāciju, praktiskas un noderīgas idejas jauniešiem par reklāmas veidošanas pamatprincipiem.

Plāns 2021.gadam:

 • Konkursa periods: 2021. gada 06. septembris – 2021. gada 1.novembris
 • Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks līdz 2021.gada 18.novembrim
 • Uzdevuma devējs  dod uzdevumu skolēnu komandai, kādu reklāmu vēlas (Video, plakāts, skice, vides reklāma, logo u.tml.)
 • Uzdevumi jāiesūta līdz 31.augustam uz e-pastu mairita.paulina@zpr.gov.lv

Konkursa nolikums ŠEIT
Darba uzdevuma veidlapa ŠEIT

Mairita Pauliņa
Uzņēmējdarbības centra vadītāja
Zemgales Plānošanas reģions

 

 


10.08.2021.

Aicina uz ikgadējo Zemgales NVO forumu

Attēlā uz zila fona redzams zīmējums ar brieža siluetu baltā krāsā un teksts par Zemgales NVO forumu

Zemgales NVO centrs aicina interesentus no š.g. 12. līdz 13. augustam piedalīties reģiona pilsoniskās sabiedrības dižpasākumā - Zemgales NVO forumā, kura ietvaros būs iespēja noklausīties iedvesmojošas un saturiski nozīmīgas lekcijas, izzināt profesionāļu ieteikumus savas ikdienas darbības uzlabošanai un personīgai izaugsmei un piedalīties interesantās sarunās par motivāciju darboties un veidot iniciatīvas, lai veidotu un stiprinātu demokrātiju Latvijā.

Zemgales NVO foruma mērķis ir stiprināt reģiona pilsoniski aktīvos iedzīvotājus un viņu veidotās organizācijas.

 

Aicinām pieteikties pasākumam,
aizpildot anketu šeit: https://ej.uz/nvo_forums_2021

Zemgale ir atvērta ikvienam, aicinām uz forumu pieteikties arī citu reģionu pārstāvjus.

Pasākuma programma (12.08.2021.) - MOTIVĀCIJA 
Pasākuma programma (13.08.2021.) - INICIATĪVA 


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Uldis Dūmiņš
Zemgales NVO Centrs


09.08.2021.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru turpmāk vadīs Agnese Oļševska

Sākot ar augusta mēnesi, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā ir notikusi vadības maiņa un turpmāk to vadīs Agnese Oļševska, kura biznesa inkubatorā strādā kopš tā atvēršanas kā vecākā projektu vadītāja un bijusi atbildīga par pirmsinkubācijas programmas attīstību un norisi. 

Fotogrāfijā sieviete, kura sēž pie galda.

„Darbs biznesa inkubatorā nu jau kļuvis par manu sirdslietu, kas apvienojumā ar lielu atbildības sajūtu pret mūsu jaunajiem uzņēmējiem bija iemesls pieņemt biznesa inkubatora vadītājas amatu. Esam paveikuši patiesi daudz šo piecu gadu laikā – izstrādātas pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta programmas, nodibinātas vietējās un ārvalstu sadarbības, sasniegti lieliski inkubācijas dalībnieku rezultāti. Mūsu nākotnes mērķis ir stiprināt uzņēmēju sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un citām zinātnes institūcijām, nostiprināt uzņēmēju eksportspēju un aizvest tos uz pasaules nozīmīgākajām izstādēm. Apmācību unikalitāti vairosim ar jauniem lektoriem no ārvalstīm, lai paplašinātu uzņēmēju redzesloku. Vēlamies uzaudzēt mūsu dalībnieku konkurētspēju un liksim lielu uzsvaru uz uzņēmējdarbības attīstību tieši novados,” motivēta ir jaunā LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītāja Agnese Oļševska.

Agnese Oļševska iepriekšējo piecu gadu laikā inkubatorā galvenokārt strādājusi ar pirmsinkubācijas dalībniekiem – izstrādājusi unikālu pirmsinkubācijas programmu, kas nu izdota kā PINK darba burtnīca”, kuru gan elektroniskā, gan taustāmā veidā izmanto pirmsinkubācijas dalībnieki visos LIAA biznesa inkubatoros. Tāpat jaunā biznesa inkubatora vadītāja iepriekš konsultējusi jaunos uzņēmējus, kas interesējušies par inkubācijas programmu, organizējusi uzņemšanas komisijas un vadījusi apmācības. Agnesei ir iepriekšējā darba pieredze Latvijas Lauksaimniecības universitātē strādājot gan ar vietējiem projektiem, kas vērsti uz uzņēmēju un zinātnieku sadarbību, gan starptautiskiem projektiem pētniecības rezultātu komercializācijai. Savukārt tieša saikne ar uzņēmējdarbību ir arī ikdienā ģimenes uzņēmumā ULECEkids”.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators pērn apvienots ar LIAA Bauskas biznesa inkubatoru un šobrīd sniedz atbalstu jaunajiem uzņēmējiem, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki, Bauska, Vecumnieki, Rundāle, Iecava un to novadi. Interesenti var saņemt klātienes konsultācijas, iepriekš piesakoties e-pastā jelgava@liaa.gov.lv. Konsultācijas tiek organizētas LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Jelgavā, Peldu ielā 7, 5. stāvā, kā arī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienība Bauskā, Katoļu ielā 3, 2. stāvā.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājas lapā https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.

 

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja

 


06.08.2021.

Jaunuzņēmumiem pieejams dažāda veida Eiropas fondu atbalsts

Jaunuzņēmumiem ir pieejama virkne Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) fondu programmu, kas paredzētas jaunuzņēmumu attīstības veicināšanai, inovatīvu produktu izstrādei un komercializācijai gan Eiropas, gan pasaules līmenī. Turklāt ir sācies jaunais Eiropas fondu plānošanas periods, kas sniedz iespēju jaunuzņēmumiem laikus sagatavoties.

Arvien ir iespēja pieteikties Eiropas Inovāciju padomes akceleratora atbalsta programmām, Norvēģijas granta finansējumam „zaļās” inovācijas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) un dzīves kvalitāti atbalstošu tehnoloģijas jomās, kā arī izmantot citas iespējas, kuras sniedz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) un Kaskādes finansējuma programmas.

Lai sniegtu ieskatu ES un EEZ fondu piedāvātajās iespējās jaunuzņēmumiem, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV”, Ekonomikas ministrija un Start Easy Interreg Europe” organizēja vebināru Fund Your Startup: 2021 is still full of magic. Tajā aplūkoti 2021. gada aktuālie ES un EEZ fondu finansēšanas instrumenti un sniegti noderīgi padomi veiksmīgai finansējuma apgūšanai.

Vebinārā ar saviem ieteikumiem dalījās Reinis Budriķis, kuram ir pieredze ar vairāk nekā 50 miljonu eiro liela finansējuma piesaistīšanu dažādiem Latvijas un ārzemju uzņēmumiem, kā arī praktiskas iemaņas un zināšanas dažādu projektu pieteikumu rakstīšanā. Viņš uzsvēra, ka šobrīd ir sācies jaunais Eiropas fondu plānošanas periods 2021.-2028. gadam, kas sniedz iespēju jaunuzņēmumiem jau laikus sagatavoties, saplānot savus mērķus un aktivitātes. Tāpat eksperts iesaka paralēli izpētīt ES prioritātes un, ja iespējams, uzņēmuma attīstības projektu pielāgot tām, kas varētu veiksmīgi apgūt finansējumu no ES fondiem un veicināt uzņēmuma konkurētspēju.

Vebināra diskusijas laikā aktualizējās arī jautājums par to, kā efektīvāk pasniegt informāciju par ES un EEZ fondu programmām un to apgūšanas iespējām, jo programmu apraksti ir gari, sarežģīti, un atbalsts pieteikšanās procesā pašreiz ir nepilnīgs. Šo iemesla dēļ nereti iespaidīgas finansēšanas programmas mēdz līdz galam nerealizēt savu potenciālu, jo jaunuzņēmumi, apzinoties sarežģīto un neizskaidroto atbalsta apgūšanas procesu, nemaz nemēģina tām pieteikties. R. Budriķis ir pārliecināts, ka atbildīgajām organizācijām un programmas īstenotājiem jābūt ieinteresētiem, lai jaunuzņēmumi pieteiktos atbalsta mehānismiem, nevis otrādi. Viņaprāt, ļoti būtiska ir individuālas pieejas nodrošināšana un veselīga dialoga veidošana ar katru projekta iesniedzēju. Tāpat R. Budriķis atzīmē, ka īpaši svarīgi būtu pievērst uzmanību saprotamas komunikācijas veidošanā, lai atbalsta mehānismi sasniegtu plānoto mērķauditoriju.

Septembrī plānota nākamā jaunuzņēmumiem pieejamo atbalstu vebināra sērija, kas koncentrēsies tieši uz Eiropas Inovāciju padomes akceleratora (EIC Accelerator) piedāvātajām iespējām.

Informācijas avots: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietne https://labsoflatvia.lv


05.08.2021.

Izsludina projektu atlasi ES fondu programmā uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos

Attēla fonā fotogrāfija, kurā redzams, ka cilvēks tur rokā mobilo telefonu. Attēlā atspoguļota tekstuāla informācija par ES fondu finansējumu piešķiršanas trešo kārtu.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) turpina pieņemt iesniegumus Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma piešķiršanai mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai.

Atlases trešā kārta – no 6. jūlija līdz 6. septembrim

Programmas trešajā atlases kārtā iesniegumus varēs iesniegt līdz 2021. gada 6. septembrim. Atlases nolikums, iesniedzamā dokumentācija un nosacījumi pieejami CFLA mājaslapas sadaļā „Izsludinātās atlases”. Šajā projektu atlases kārtā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) akciju emisiju un parāda vērtspapīru emisiju atbalstam pieejami 660 150 eiro.

Atbalsta veidi un nosacījumi

Atbalsta programmas ietvaros mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgas akciju vai parāda vērstpapīru emisijas biržā uzsākšanai var saņemt līdzfinansējumu līdz 50 % apmērā no kopējām sagatavošanās izmaksām. Atbalsts komersantiem tiks sniegts granta veidā, nepārsniedzot 100 tūkstošus eiro akciju emisijas gadījumā un 20 tūkstošus eiro parāda vērtspapīru emisijas gadījumā.

Atbalstu varēs saņemt uzņēmuma sagatavošanas izmaksu iekļaušanai biržas sarakstā segšanai, piemēram, kapitāla piesaistīšanas (emisijas organizētāja pakalpojumu) izmaksām, emisijas prospekta (vai reģistrācijas dokumenta, vērtspapīru apraksta un kopsavilkuma) sagatavošanas izmaksām, piedāvājuma dokumenta vai komersanta apraksta sagatavošanas izmaksām, padziļinātās izpētes un ar to saistītās izpētes izdevumiem, kā arī juridiskām, finanšu, nodokļu, auditoru, sertificētu konsultantu konsultāciju izmaksām.

Atbalsta saņēmējiem būs jānodrošina sekmīga akciju vai parāda vērstpapīru iekļaušana AS „Nasdaq Riga” Baltijas Regulētajā tirgū vai Baltijas Alternatīvajā tirgū „First North” (First North Baltijas akciju saraksts) ne vēlāk kā divu gadu laikā no  līguma ar CFLA par projekta īstenošanu noslēgšanas. Par sekmīgu akciju emisiju uzskata akciju emisiju vismaz 500 000 eiro apmērā, kas iekļauta jebkura AS “Nasdaq Riga” regulētā tirgus akciju sarakstā.

No ERAF – programmai kopumā 1 000 000 eiro

Programmas īstenošanai kopumā paredzēts viens miljons eiro no ERAF.

ES fondu atbalsts uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos paredzēts  3.1.1.3. pasākuma „ Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos" ietvaros.

 

Ieva Luste
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


03.08.2021.

Atbalsts meža platību paplašināšanai un meža dzīvotspējas uzlabošanai

No 2021.gada 27.augusta līdz 27.septembrim norisināsies projektu pieņemšana pasākuma „Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” divās aktivitātēs.
 

Projekta iesnieguma veidlapa pieejama dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā „Atbalsta veidi" – „Projekti un investīcijas”– „Atbalsta pasākumi”.

Projektu iesniegumi jāiesniedz LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā vai parakstīti ar drošu elektronisko parakstu. Tālrunis uzziņām: 67095000.

Projektu iesniegumu pieņemšanu notiek Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas ietvaros.

 

Informācijas avots: Lauku atbalsta dienests

 


02.08.2021.

No 1. augusta ir mainīta līdzšinējā Komercreģistra ierakstu un dokumentu izsludināšanas kārtība

No 2021. gada 1. augusta stājas spēkā jauns regulējums attiecībā uz komercreģistra ierakstu izsludināšanu. Izsludināšana ir juridisks termins, kas nozīmē komercreģistrā (vai citā reģistrā) reģistrētās informācijas publiskošanu.

Turpmāk Komercreģistra ierakstus izsludinās Uzņēmumu reģistrs tīmekļvietnē, nevis oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. Vairāk informācijas lasi ŠEIT.

Attēlā tekstuāla informācija par to, ka no 1. augusta mainījusies līdzšinējā Komercreģistra ierakstu un dokumentu izsludināšanas kārtība. (infografika) par

Informācijas avots: Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs


02.08.2021.

Tiks sniegts atbalsts meža platību paplašināšanai un meža dzīvotspējas uzlabošanai

No 2021.gada 27.augusta līdz 27.septembrim norisināsies projektu pieņemšana pasākuma „Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā” divās aktivitātēs.

Aktivitātē, kā atbalstāma, tiek attiecināta tikai jaunaudžu retināšana.
Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir līdz 2023. gada 1. septembrim.

Projekta iesnieguma veidlapa pieejama dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā „Atbalsta veidi" – „Projekti un investīcijas” – „Atbalsta pasākumi”.
Projektu iesniegumi jāiesniedz LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā vai parakstīti ar drošu elektronisko parakstu. Tālrunis uzziņām: 67095000.
Projektu iesniegumu pieņemšanu notiek Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas ietvaros.

Informācijas avots: Lauku atbalsta dienests