Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Septembris


22.09.2020.

Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.

► SIA „BUTS" Bauskas filiāle projekta ietvaros piedāvā apgūt dažādas profesijas (JPG)

Piektajā mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā. Šajā kārtā mācību piedāvājums tiek paplašināts ar 196 profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmām uzņēmējdarbības nozarē. Aicinām arī šajā nozarē strādājošos izmantot iespēju stiprināt savu konkurētspēju, pilnveidojot profesionālo kompetenci”, stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Sākot ar piekto pieteikšanās kārtu ir mainījušies līdzfinansējuma nosacījumi un, apgūstot kādu no profesionālās tālākizglītības programmām, kuru noslēgumā var iegūt profesiju, iedzīvotājiem būs jāmaksā tikai 5% līdzmaksājums, jo 95% sedz ES fondi un valsts. Turklāt pēc programmas apgūšanas iedzīvotājs varēs saņemt arī ceļa izdevumu kompensāciju līdz 30 eiro mēnesī, kas iztērēti, dodoties uz prakses vietu un atpakaļ. Pārējo izglītības programmu veidos iedzīvotāju līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgi 10%, ES fondu un valsts – 90%. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Tāpat kā iepriekš pieteikšanās mācībām norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot latvija.lv autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi iespējams mācīties tika vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies piektajā mācību kārtā, sāksies 2020. gada novembrī. Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Gadījumos, ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, aicinām vērsties pie pieaugušo izglītības koordinatoriem 81 VIAA sadarbības pašvaldībā. Mācību pieteikumu var noformēt arī klātienē VIAA, iepriekš piesakoties un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Savukārt 28 Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var saņemt karjeras konsultāciju.

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā noritējušas jau piecas pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 34 000 strādājošo, no kuriem vairāk nekā 23 000 izglītošanos jau pabeiguši. 31% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, savukārt 19% - vecumā virs 50 gadiem. 51% mācību dalībnieku ir rīdzinieki, bet 49% dzīvo ārpus galvaspilsētas. Kopumā projektā līdz 2023. gadam plānots iesaistīt 53 tūkstošus nodarbināto.

ES fondu pieaugušo izglītības projektu  Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno VIAA, lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci un novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, kā arī veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā gandrīz 47 miljonus eiro.

Informācijas avots:
Valsts izglītības attīstības aģentūra

 


18.09.2020.

 

 


10.09.2020.

Produktu konkurss pārtikas ražotājiem

Tituls „Gada produkts”, profesionāls vērtējums par pārtikas produktu un potenciāla nonākšana Latvijas pazīstamākajos restorānos – šādas iespējas mazajiem pārtikas ražotājiem šoruden sola piedalīšanās jaunajā konkursā Novada Garša 2020”. To sadarbībā ar Pavāru klubu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konkurss notiks 1. oktobrī Hanzas peronā pasākuma Novada Garša” ietvaros. Profesionāla žūrija produktus vērtēs, neredzot to iepakojumu un nezinot, kas ir tā ražotājs.

 

Produktus var pieteikt 7 konkursa kategorijās:

 1. piens un piena produkti (t. sk. kazas un aitas piena produkti);
 2. gaļas produkti;
 3. zivju produkti;
 4. ogu, augļu un dārzeņu produkti (t. sk. sulas, dzērieni);
 5. maize un miltu izstrādājumi;
 6. raudzēti dzērieni (piemēram, vīns, sidrs u. c., gan alkoholiskie, gan bezalkoholiskie dzērieni);
 7. inovatīvi/jaunradīti produkti.

 

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 2020. gada 20. septembra pulksten 23.59 elektroniski uz e- pastu novadagarsa@llkc.lv.

Svetlana Riškova, Pavāru kluba prezidente: “Latvijas pavāri ar nepacietību gaida profesionālu un neatkarīgu vietējā produkta vērtējumu, pēc kura atrast uzticamu sadarbības partneri. Arī no zemniekiem ne reizi vien esam dzirdējuši vēlmi, lai viņus  profesionāli novērtētu, un viņi varētu saņemt jēgpilnus ieteikumus produktu uzlabošanai, lai ieņemtu pelnītu vietu restorānu produktu sarakstā.”

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: Šis konkurss mazajiem pārtikas ražotājiem un arī Novada Garšas” kataloga dalībniekiem ir lieliska iespēja labāk iepazīt savu ražojumu, to pilnveidot, gūt atpazīstamību, tādējādi veicinot arī tā noietu. Atšķirībā no iepriekšējos gados organizētajām Novada Garšas” aktivitātēm šī ir reize, kad tiks izcelts tieši produkts, tā garša, kvalitāte, kad to vērtēs profesionāla žūrija, un nebūs svarīgs ne iepakojums, ne ražotāja pārdošanas prasmes.”

Katras kategorijas uzvarētājam piešķirs medaļu, diplomu, kā arī zelta, sudraba un bronzas etiķetes – attiecīgi pirmās, otrās un trešās vietas ieguvējiem. Etiķetes gada garumā varēs izmantot uz konkursā uzvarējušajiem produktiem. 

Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiks Novada Garšas” ikgadējās konferences noslēgumā 2. oktobrī Hanzas peronā. Savukārt uzvarētāju saraksts tiks publicēts www.novadagarsa.lv un Pavāru kluba mājaslapā https://chef.lv/.

Konkursa nolikums ŠEIT
Papildu jautājumiemnovadagarsa@llkc.lv vai Elīna Ozola, tālr. 26420913.

PIETEIKUMA VEIDLAPA KONKURSAM

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja


08.09.2020.

Labklājības ministrija piedāvā intensīvas e-apmācības sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai

Septembrī Labklājības ministrija piedāvā intensīvu e-apmācību kursu veiksmīgai sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai „Sociālās uzņēmējdarbības skola”. Deviņu vebināru ciklā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas eksperti sniegs zināšanas par dažādām sociālās uzņēmējdarbības tēmām: sociālās uzņēmējdarbības pamatiem un nosacījumiem, mārketingu, grāmatvedību, nodokļiem, finanšu vadību un pieteikšanos AS Attīstības finanšu institūcija Altum” grantam. E-apmācības ir bez maksas, un tajās aicināti piedalīties gan topošie, gan esošie sociālie uzņēmēji.

Vebināri notiks septembrī divas, trīs reizes nedēļā, darbdienu vakaros no plkst. 18:00 līdz 19:30  tiešsaistes platformā „Zoom” un Labklājības ministrijas sociālā tīkla Facebook lapā www.facebook.com/labklajibasministrija, sadaļā Pasākumi”. 

Katrs vebinārs būs veltīts noteiktai tēmai: 

 • 2.09. Sociālā uzņēmējdarbība: būtība, definīcija, piemēri un darbības pamati”; 
 • 3.09. Sociālā uzņēmējdarbība: likumiskais ietvars, nosacījumi, mērķgrupas un sociālās ietekmes mērīšana”; 
 • 8.09. Mārketings sociālajai uzņēmējdarbībai: produkts un tā priekšrocības, mērķauditorija un zīmols”; 
 • 10.09. Mārketings sociālajai uzņēmējdarbībai: komunikācijas kanāli un metodes”’;
 • 15.09. Grāmatvedības darba organizēšana: galvenie uzdevumi, dokumenti, reģistri, bilance, peļņas un zaudējumu aprēķins”;
 • 17.09. Nodokļi un to aprēķināšana: darba algas nodokļi, PVN un UIN”; 
 • 22.09. Finanšu vadība: plānošana un budžetēšana (finanšu un nefinanšu sastāvdaļa), biznesa modeļa dzīvotspējas raksturojums”; 
 • 23.09. ALTUM grants sociālajai uzņēmējdarbībai: nosacījumi, pieteikuma sagatavošana, ieteikumi un biežāk pieļautās kļūdas”;
 • 24.09. Finanšu vadība un pārvaldība: investīciju plānošana, apgrozāmā kapitāla pārvalde, kredītpolitika un finanšu piesaiste”. 

Lai piedalītos vebināros, ir jāveic elektroniska pieteikšanās uz katru no lekcijām atsevišķi un savā datorā vai telefonā jālejupielādē aplikācija Zoom”.

Plašāka informācija par vebināriem un saites uz pieteikšanos pieejamas Labklājības ministrijas mājas lapā (links). 

Papildu informācija, rakstot uz e-pastu liga@sua.lv .


08.09.2020.

LAD organizē vebināru lauksaimniekiem par aktualitātēm

2020. gada 17.septembrī plkst. 10.00 – 12.00 Lauku atbalsta dienests (LAD) organizē vebināru lauksaimniekiem par aktuālajiem jautājumiem. Vebinārs notiks tiešsaistē platformā „Zoom”.

Vebināra laikā dienesta direktors Ģirts Krūmiņš un citi speciālisti pastāstīs par pieejamo atbalstu COVID 19 izraisīto grūtību pārvarēšanai, plānoto maksājumu grafiku un likmēm 2020.gada platību sezonai, Projektu aktualitātēm, kā arī sniegs atbildes uz lauksaimnieku uzdotajiem jautājumiem.

Programma

Reģistrēties vebināram var ŠEIT

Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta! Reģistrētajiem dalībniekiem 16.septembrī tiks nosūtīta „Zoom” pieslēgšanās saite. Platformai „Zoom” var pieslēgties, izmantojot datoru, planšeti vai telefonu.

Vebināra darba valoda: latviešu.

Dalība vebinārā ir bezmaksas.

 

Plašāka informācija:

Agate Zālīte,
Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste
prese@lad.gov.lv, tālrunis 67027884.

 


04.09.2020.

Sākusies pieteikumu pieņemšana LIAA biznesa inkubatorā

Uzņēmumi, kuri izstrādājuši inovatīvus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, tiek aicināti līdz 20. septembrim pieteikties uzņemšanai pirmsinkubācijas (PINK) un inkubācijas (INK) programmās.  PINK programmā tiks uzņemti 257 topošie uzņēmēji, bet inkubācijas programmā –76 uzņēmumi. 

 • Vairāk par biznesa inkubatoriem lasi  ŠEIT
 • Par pieteikšanās kārtību dalībai biznesa inkubatorā lasi ŠEIT

Ja nepieciešama konsultācija raksti jelgava@liaa.gov.lv vai zvani: 62400909.

Aizpildīto pieteikumu atsūti mums pārbaudei uz jelgava@liaa.gov.lv - kad esi saņēmis apstiprinājumu, iesniedz to elektriniski parakstītu uz liaa@liaa.gov.lv vai iesniedz to klātienē Peldu ielā 7 (5. stāvā), Jelgavā!


Kā tika ziņots iepriekš, š.g. augusta nogalē LIAA Bauskas biznesa inkubators apvienojās ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru. 

LIAA Bauskas biznesa inkubatora esošie dalībnieki turpinās saņemt atbalstu LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, arī jaunu dalībnieku uzņemšana, kas paredzēta septembrī, notiks LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā. Visi Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadu jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties klātienes vai attālinātām konsultācijām gan Bauskā, gan Jelgavā.

Sākot ar jaunu dalībnieku uzņemšanu septembrī, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta programmām varēs pieteikties uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku, Auces, Tērvetes, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadiem. LIAA Bauskas biznesa inkubators un tā dalībnieki tiks pievienoti LIAA Jelgavas biznesa inkubatora dalībniekiem, taču Bauskā paliks LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienība, kurā tuvumā esošie uzņēmēji varēs saņemt gan konsultācijas, gan iesniegt un saņemt nepieciešamo dokumentāciju atbalsta saņemšanai. Visi mācību pasākumi un kopiestrādes telpas tiks nodrošināti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Jelgavā, Peldu ielā 7, 5. stāvā.

Jautājumos par apvienošanu vai pieteikšanos kādai no atbalsta programmām aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu jelgava@liaa.gov.lv.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


01.09.2020.

Izvirzi pretendentus konkursam „Bauskas novada uzņēmēju Gada balva 2020”

 

Jau sesto gadu Bauskas novada pašvaldība godinās novada uzņēmējus konkursā „Bauskas novada uzņēmēju Gada balva”. Aicinām iedzīvotājus aktīvi iesaistīties Bauskas novada uzņēmēju nominēšanā!                  

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Bauskas novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, veicināt Bauskas novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Bauskas novadā, un stiprināt lokālpatriotismu un piederības sajūtu.

Saskaņā ar konkursa nolikumu noteiktas sekojošas nominācijas:

 • Novada lauksaimnieks;
 • Novada tēla popularizētājs;
 • Novada izaugsme;
 • Novada jaunais uzņēmējs;
 • Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs;
 • Novada mājražotājs/amatnieks.

Aicinām līdz š.g. 15.septembrim izvirzīt pretendentu balvas saņemšanai, aizpildot anketu.

 • Aizpildīt anketu elektroniski ŠEIT
 • Anketa drukas versijā (PDF). Aizpildīto anketu līdz 2020.gada 15.septembrim lūdzam nogādāt Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Uzvaras ielā 1, Bauskā, pagastu pārvaldēs, novada bibliotēkās.

Tiks ņemtas vērā anketas, kurās izvirzīts vismaz viens pretendents kādā no nominācijām.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT

 

Inga Pinne
sabiedrisko attiecību speciāliste


01.09.2020.

Var saņemt atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai

No 2020.gada 1.septembra līdz 20.septembrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības  un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lauksaimniecības produktu pārstrādātāji, kā arī pretendenti, kas darbojas zvejniecībā un zvejas produktu apstrādē, var pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai.

Minēto atbalstu var saņemt par laikposmā no 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 31.augustam faktiski samaksātajiem īstermiņa aizdevuma vai ilgtermiņa aizdevuma vai finanšu līzinga procentiem.

Atbalsta apmērs ir summa, kas nepārsniedz aizdevuma gada procentu likmi 4% apmērā vai faktisko likmi, ja kredītprocentu likme ir mazāka par 4%.

Jāņem vērā, ka atbalstu nevar saņemt tad, ja pretendentam Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu vai nodevu parāda kopsumma, tostarp valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāds, pārsniedz 150 eiro.

Plašāka informācija par pieteikšanos atbalstam pieejama Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājaslapā izvēlnē „Valsts atbalsts” – „Kredītprocentu dzēšana”.

Informācijas avots:
Lauku atbalsta dienests