Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jūnijs


25.06.2020.

Aicina piedalīties vebinārā „Biznesa iespējas pēc-Covid-19 ērā”

Balstoties uz uzņēmēju interesi par finansējuma piesaisti savam uzņēmumam, aicinām pieslēgties vebināram Biznesa iespējas pēc-Covid-19 ērā, kas notiks 30.jūnijā no pl.11.00-12.00 ZOOM platformā sājā saitē https://us02web.zoom.us/j/82607283187

Programmā:

 • Covid robs pasaules ekonomikā, Latvijā un Zemgalē. Kāda būs nākotne?
  Jānis Hermanis LDDK Finanšu un nodokļu eksperts
 • Bizness turpinās jeb valsts atbalsts uzņēmējiem
  Mārīte Lazdiņa ALTUM Zemgales reģiona vadītāja
 • LAD finanšu injekcijas reģionā
  Viesturs Reinfelds LAD Zemgales lauksaimniecības pārvaldes vadītājs
 • Moderē Kristians Pudans ALTUM Mārketinga vadītājs

Pasākums organizē sadarbībā ar ALTUM, Zemgales Uzņēmējdarbības centru, LDDK, LTRK, LAD

Mairita Pauliņa
Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāja

 


18.06.2020.

Aicina uz brīvdabas semināru “Mazā lauku biznesa dažādošana-agrotūrisms”

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” aicina interesentus uz brīvdabas semināru “Mazā lauku biznesa dažādošana-agrotūrisms”, kas norisināsies š. g. 8.jūlijā zemnieku saimniecībā “Priedītes”, Katvaru pagasts, Limbažu novads, LV-4061. Semināra sākums plkst. 11.00.

Protams, pandēmija ir ieviesusi korekcijas arī tūrisma nozarē, un, neskatoties uz visu digitālo, cilvēks vēlas socializēties, ceļot, skatīties un baudīt. Bet, lai piesaistītu ceļotāju uzmanību, jāspēj radīt atšķirīgs produkts un vairāki veidi, kā to pasniegt, jāspēj izmēģināt jaunas lietas, neaizmirstot veco.  

Lūk, ko vēsta lauku tūrisma definīcija -lauku tūrisms ir tūrisma veids, kura galvenais mērķis ir, balstoties uz vietējiem sociāliem, kultūras un dabas resursiem, piedāvāt patērētājiem iespēju atpūsties laukos. Kā izstrādāt saimniecības tūrisma piedāvājumu un izveidot sadarbības tīklu ar apkārtnes saimniecībām, mājražotājiem un amatniekiem? Semināra dalībniekiem būs iespēja kopā ar LZF Lauku attīstības eksperti Agnesi Hauku rast atbildes uz šiem jautājumiem. Bet pēcpusdienā saimniecības īpašniece Zane Magone izstāstīs un izrādīs savas saimniecības tūrisma piedāvājumu - ozolu spēka taku, fantastisko trušu dārzu, vistu, kazu un aitu ģimenes, un, protams, mīluļus - īru tinker šķirnes zirgus.

Programma: ŠEIT

Dalībai bezmaksas seminārā iespējams pieteikties līdz š. g. 6.jūlijam, zvanot pa tālruni +371 26536985 vai rakstot uz e-pastu: info@lzf.lv . Vietu skaits ierobežots.

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” informē, ka semināra laikā tiks fotografēts, un šie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.


17.06.2020.

Izsaki savu viedokli par lauku nākotni!

Iedomājies laukus pēc 15 gadiem. Ko Tu vēlies redzēt? Vai vēlaties palīdzēt ietekmēt lauku politiku nacionālā un starptautiskā līmenī? Radi ietekmi uz attīstību lauku reģionos!

Palīdzi mums veidot lauku nākotni, aizpildot aptauju, kas prasa mazāk nekā 10 minūtes! Eiropas LEADER tīkls un Spānijas LEADER tīkls sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu ir izveidojuši vietni arī latviski, lai iepazītu lauku iedzīvotāju viedokli par nākotni.

 

Aizpildīt aptauju līdz 30. jūnijam var: ŠEIT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasaulē pašlaik notiek būtiskas pārmaiņas, kas rada ilgtermiņa sekas. Brilles, ar kurām mēs skatījāmies uz lauku telpu ir mainījušās, un tagad kalpo kā iedvesma mūsu pašu spējai rast risinājumus problēmām, uzņemties atbildību un stāties pretī jauniem izaicinājumiem. Šīs aptaujas mērķis ir atspoguļot un definēt to, kā LEADER arī turpmāk var uzlabot lauku teritoriju dzīves kvalitāti. Iegūtie rezultāti tiks izmantoti tālākajam darbam veidojot nākotnes aktivitātes lauku teritoriju attīstībai Latvijā un Eiropā.

Ikkatra viedoklis ir būtisks, tādēļ aicinām Tev izpausties, un kopīgiem spēkiem būvēt labāku nākotni.

Vietnes valodu iespējams mainīt lapas augšējā stūrī.


11.06.2020.

 

Dīkstāves pabalsti un citi nodokļu jomas atbalsta pasākumi pēc ārkārtējās situācijas beigām 10/06/2020 Valsts ieņēmumu dienests

 

Šī gada 10. jūnijā spēkā stājies "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums", kurš paredz saglabāt vairākus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos nodokļu jomas atbalsta pasākumus.

Uzņēmumu darbiniekiem un pašnodarbinātajiem VID varēs izmaksāt dīkstāves pabalstu par Covid-19 izraisītu dīkstāvi, kas pārsniegusi ārkārtējo situāciju un ilgusi līdz 30. jūnijam. Iesniegumu par laikposmu no 1. jūnija līdz 30. jūnijam darba devēji par saviem darbiniekiem varēs iesniegt līdz 30. jūnijam, bet pašnodarbinātās personas – līdz 25. jūlijam.

Piesakoties līdz 2020. gada 30. decembrim, krīzes skartie uzņēmēji varēs saņemt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu vai sadalīšanu nomaksas termiņos uz laiku līdz trim gadiem. Pamatotu iesniegumu par nepieciešamību termiņu sadalīt vai pagarināt nodokļu maksātājam būs jāiesniedz 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās. Šim nokavētajam nodokļu maksājumam netiks aprēķināta nokavējuma nauda, savukārt informācija par uzņēmumu netiks iekļauta VID administrēto nodokļu parādnieku datu bāzē.

Likuma regulējums dod tiesības VID 2020., 2021., 2022. un 2023. gadā neizslēgt no Padziļinātās sadarbības programmas vai nepazemināt programmas līmeni tiem Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem, kurus ietekmējušas Covid-19 izplatības radītās finanšu sekas. Vienlaikus programmas dalībniekam būs jānodrošina pierādījumi, ka objektīvie apstākļi radušies Covid-19 izplatības seku rezultātā.

Tāpat ir saglabāta norma, kas paredz, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus 2020. gadā varēs neveikt. Savukārt ziedojumu veicējiem ir saglabātas labvēlīgās iespējas 2020. gadā veikt ziedojumus COVID-19 seku pārvarēšanas un novēršanas veicināšanai, nepiemērojot tiem uzņēmumu ienākuma nodokli.

Tiek saglabāts Gada pārskatu un konsolidēto gadu pārskata likuma subjektiem piešķirtais 2019. gada pārskata (ja tāds ir jāsagatavo) iesniegšanas termiņa pagarinājums par trim mēnešiem. Tādējādi tie uzņēmumi, kuriem gada pārskata iesniegšanas termiņš ir, piemēram, 30. aprīlis, gada pārskatu varēs iesniegt līdz 31. jūlijam, bet uzņēmumiem, kuri parasti gada pārskatu iesniedz līdz 31. jūlijam, iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 31. oktobrim. Savukārt biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas, kurām bija noteikts gada pārskatu iesniegšanas termiņš 31. marts, varēs pagarināt 2019. gada pārskata iesniegšanas termiņu līdz 31. jūlijam.

Līdz pat šī gada beigām VID turpinās nodrošināt apstiprinātās pārmaksātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summas atmaksu īsākā termiņā, nekā to paredz spēkā esošais PVN likums. Tādējādi uzņēmēju rīcībā būs vairāk brīvu finanšu līdzekļu COVID-19 vīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai.

Pēc ārkārtējās situācijas beigām tiek saglabāta alkoholisko dzērienu distances tirdzniecība.

Vēršam uzmanību, ka ar nākamo dienu pēc ārkārtējās situācijas beigām ir aizliegts izmantot nedenaturētu etilspirtu dezinfekcijas līdzekļu ražošanā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdodot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Avots:
Finanšu ministrija


09.06.2020.

NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā no 8.jūnija līdz 15.jūnijam pieņem darba devēju pieteikumus darba vietu izveidei skolēniem vasaras nodarbinātības pasākuma ietvaros. Darba vietas varēs sākt veidot no 6.jūlija, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai. Pasākumā tiek iesaistīti jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Darba devējiem, kuri nodarbinās skolēnus, NVA nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai un dotāciju darba vadītāja atalgojumam, apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 430 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Aicinām darba devējus skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai pieteikties tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņi plāno izveidot darba vietas skolēniem. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnē. Pieteikuma veidlapu, pretendenta piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz NVA filiāles e-pastu, vai iesniegt klātienē NVA filiālē. Darba devēju pieteikumi tiks izvērtēti atbilstoši “Nodarbinātības valsts aģentūras filiāļu aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas nolikuma” prasībām . Līgumi par pasākuma īstenošanu ar darba devējiem tiks noslēgti ne vēlāk kā nedēļu pirms skolēna nodarbinātības.

Šovasar NVA skolēnu nodarbinātības pasākums tiks īstenots no 1.jūlija līdz 31.augustam. Skolēnu elektronisko reģistrēšanos dalībai pasākumā plānots uzsākt 10.jūnijā, kad reģistrācija sāksies Latgales reģiona skolēniem, no 11. jūnija reģistrēties varēs Vidzemes reģiona, no 12. jūnija – Rīgas reģiona un no 13.jūnija Kurzemes un Zemgales reģiona skolēni. Skolēnam ir jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Skolēnu reģistrācija dalībai pasākumā ilgs līdz 17. augustam.

 

Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Detalizētāka informācija par pasākuma nosacījumiem pieejama NVA tīmekļvietnē.

 

Informācijas avots: Nodarbinātības valsts aģentūra


08.06.2020.

Nodarbinātības valsts aģentūra rīko tiešsaistes darba dienu
darbaspēka piesaistei lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm

Lai veicinātu darbaspēka piesaisti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, kur šobrīd ir liels vakanču piedāvājums, kā arī, lai palīdzētu darba ņēmējiem, kuri ir zaudējuši darbu, pēc iespējas ātrāk to atrast, šī gada 18. jūnijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) savā sociālās vietnes Facebook kontā rīko tiešsaistes darba dienu. Pasākuma dienā nodarbinātības iespējas darba meklētājiem piedāvās lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozares darba devēji, pasākuma sākums – plkst.18.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiešsaistes darba dienās nozaru asociāciju pārstāvji stāstīs par aktuālo situāciju nozarēs, savukārt darba devēji informēs darba meklētājus par vakancēm, iepazīstinās ar saviem uzņēmumiem, darba apstākļiem, specifiku un nosacījumiem. Pasākumu norises laikā darba meklētāji savus jautājumus varēs uzdot sociālās vietnes Facebook NVA konta komentāru sadaļā.

Aicinām ikvienu darba meklētāju, kuram interesē darbs Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē, apmeklēt sociālās vietnes Facebook kontu “Nodarbinātības valsts aģentūra” 18.jūnijā no plkst. 18.00.

DARBA DEVĒJIEM:

👉Tiešsaistes darba diena Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē ir Jūsu iespēja popularizēt savu uzņēmumu un darba piedāvājumus.

💻 Aicinām Jūs 15. jūnijā plkst. 10:00 piedalīties tiešsaistes darba dienas ierakstā Zoom platformā,  prezentēt savu uzņēmumu un aktuālos darba piedāvājumus.

⏱ Tiešsaistes darba dienas ieraksta laikā Zoom platformā katram uzņēmumam tiks dotas 5 minūtes, lai pastāstītu par sevi, aktuālajām darba vietām un aicinātu darba meklētājus pieteikties darbam Jūsu uzņēmumā. Pieslēgšanās saite, norādes un darba kārtība tiks nosūtīta dienu pirms konferences – 12. jūnijā.

💻 Skatītājiem būs iespēja pieslēgties tiešsaistes darba dienai 18. jūnijā plkst. 18:00 Nodarbinātības valsts aģentūras Facebook mājas lapā, kad notiks tiešsaistes darba dienas translācija, lai uzzinātu par darba iespējām Jūsu uzņēmumā un uzdotu sev interesējošus jautājumus par darba apstākļiem. Katra uzņēmuma pārstāvis varēs sniegt atbildes uz skatītāju jautājumiem, izmantojot savu Facebook kontu.

🎥 15.jūnija tiešsaistes darba dienas ierakstā piedalīsies: Nodarbinātības valsts aģentūra, Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozares pārstāvji un darba devēji

Ja esat ieinteresēts dalībai tiešsaistes darba dienā vai ir radušies jautājumi, lūdzu sazinieties ar Evu Lapsiņu – Eva.Lapsina@nva.gov.lv, tel. – 25685288.

Informācijas avots: NVA


03.06.2020.

Vebinārs “Tava uzņēmuma stāsts sociālajos tīklos. Do’s & Dont’s”

Šobrīd īpaši aktuāla ir komunikācija tiešsaistē, veidojot savu redzamību, nedrīkst aizmirst pāris vienkāršus ieteikumus, kā labāk darīt, un, ko pilnīgi noteikti nedarīt!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vebinārā runājām par uzņēmuma klātbūtni sociālajos tīklos un to, kā veidot savu stāstu:
– vai jāveido profils visos kanālos,
– kā veidot savu stāstu, ja sākat,
– kā uzlabot savu saturu, ja profils jau ir aktīvs.

Ieva Drāzniece ir zīmola satura stratēģe ar lielu pieredzi zīmolu pozicionēšanā un komunicēšanā digitālajā vidē, kā zīmola pārstāvis gan nodrošinot reputāciju klientu atbalstā, gan sociālo mediju satura kontekstā, veidojusi saturu tādiem zīmoliem kā LOOPBRACELET, MADARA COSMETICS, LAIMA, SELGA, STABURADZE un citiem!

Avots: Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācija


01.06.2020.

Aicinām uzņēmējus un interesentus uz bezmaksas praktisko vebināru „Soli pa solim, kā izveidot savu e-veikalu”

Atsaucoties uz uzņēmēju interesi par apmācībām sava e-veikala izveidē, aicinām uzņēmējus  un interesentus uz bezmaksas praktisko vebināru “Soli pa solim, kā izveidot savu e-veikalu”, kas notiks 10.jūnijā plkst.13.00.

Visus interesentus uz vebināru reģistrēties: ŠEIT.

Vebināra programma:

1. Redzēsi, kā veikalā vienkārši vari ievietot savus produktus un izveidot preču grupas.

2. Iepazīstināsim ar svarīgākajām veikala funkcijām un to uzstādīšanu:

 • piegādes veidi;
 • maksājumu platformas;
 • pasūtīumu pārvaldīšana;
 • rēķini;
 • atlaižu kodi u.c.

3. Uzzināsi, kādas sadaļas būtu vēlams iekļaut savā interneta veikalā.

4. Parādīsim Tev Mozello dizaina personalizācijas iespējas (izkārtojums, fonti, krāsas).

5. Iepazīstināsim ar citām noderīgām funkcijām.

6. Varēsi iegūt atbildes uz citiem saviem jautājumiem.

Vebināra ilgums: 1:30 h.

Ieteikums: Vebināru skatīties no datora, jo tā varēsi labāk uztvert vebināra saturu.

 

Vairāk informācija: 
Mairita Pauliņa,
Uzņēmējdarbības centra vadītāja
Zemgales Plānošanas reģions
Tel. 63028454; 29578343
E-pasts: mairita.paulina@zpr.gov.lv
Mājas lapa: http://zuc.zemgale.lv/