Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Janvāris


28.01.2020.

Aicinām pieteikties Bauskas novada kopstendam izstādē „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020”

 

Bauskas novada pašvaldība atbalsta savus uzņēmējus un aicina pieteikties interesentus dalībai Bauskas novada kopstendā izstādē „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020", kura notiks 24. un 25. aprīlī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā.

„Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” jau otro gadu tiks veidotas kā Iespēju festivāls, kurā būs iespējams vienkopus iepazīties ar daudzpusīgu dalībnieku piedāvājumu un plašu programmu: uzņēmēju izstāde, biznesa forums, tīklošanās pasākums, kultūras programma, izglītības un karjeras iespējas reģionā, u.c.

Bauskas novada pašvaldība aicina pieteikties interesentus dalībai izstādē Bauskas novada kopstendā bez atsevišķas dalības maksas. Gaidām Jūsu pieteikumus līdz 17. februārim, sazinoties ar sabiedrisko attiecību speciālisti Ingu Pinni, tālr. 65795190, e-pasts: inga.pinne@bauska.lv.

Izstādes mērķis ir veicināt un attīstīt uzņēmējdarbību:

 • popularizēt vietējos uzņēmējus, veidojot uzņēmēju sasniegumu parādi jeb izstādi;
 • iepazīstināt ar karjeras iespējām un brīvajām vakancēm pilsētā un reģionā;
 • iepazīstināt ar profesionālās izglītības apguves un karjeras veidošanas iespējām.

Dalībnieku ieguvumi:

 • iespēja paplašināt savu sadarbības partneru un klientu loku, satikt konkurentus;
 • parādīt savu uzņēmumu kā stabilu un motivējošu darba vietu esošajiem darba ņēmējiem un nākotnes darbiniekiem – studentiem un skolniekiem;
 • veidot un uzturēt personīgos kontaktus;
 • iepazīties ar uzņēmēju delegācijām no ES un NVS valstīm;
 • piedalīties  Biznesa forumā, ekspertu diskusijās, tīklošanās pasākumā, dalībnieku vakara svinīgajā pasākumā;
 • uzņēmuma reklāma Uzņēmēju dienu mājas lapā un sociālajos tīklos;
 • reklāmas iespējas plašam izstādes apmeklētāju lokam.

Iespēju festivālā „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” vienkopus plānots pulcēt dažādu nozaru uzņēmējus un izglītības iestādes, lai apmeklētājiem interaktīvā veidā būtu iespēja uzzināt par reģiona uzņēmumiem, to vakancēm, pieprasītajām profesijām un to apguves iespējām. Uzņēmējiem tā būtu iespēja uzrunāt  gan šī brīža darba meklētājus, gan skolēnus un studentus – nākotnes darbiniekus, kam svarīgi ir uzzināt par profesionālajām zināšanām un prasmēm, kādas no viņiem tiks sagaidītas nākotnē. Akcentēsim arī darba tirgus aktualitātes un karjeras iespējas, jo darbaspēka pieejamība Latvijā nav vairs tikai riska faktors, bet reāls Latvijas ekonomikas attīstības kavēklis. Darba devēji tiek aicināti piedāvāt brīvās vakances un prakses vietas savā uzņēmumā. Mācību iestādēm, akcentējot profesionālo vidējo un augstāko izglītību, tā ir laba iespēja sniegt informāciju par mācību programmām. Sadarbībā ar CV Online norisināsies arī praktisks seminārs, kurā darba devējiem būs iespēja atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu.

Piektdiena būs veltīta vairāk B2B aktivitātēm un karjeras iespējām gan jauniešiem, gan  darba meklētājiem.  Festivāla ietvaros tiks organizēts Biznesa forums, semināri un diskusijas ar augsta līmeņa ekspertu iesaisti par tādām  uzņēmējdarbībai aktuālām tēmām kā produktivitātes veicināšana, tehnoloģiju sniegtās iespējas, darba tirgus nākotnes tendences u.c. Pasākuma laikā plānotas ienākošās uzņēmēju delegācijas no ES un NVS valstīm, lai palīdzētu uzņēmējiem veidot starptautiskus kontaktus. Piektdienas noslēgumā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt neformālu, saviesīgu vakara pasākumu,  nepiespiestā gaisotnē baudot ēdienus, dzērienus un dzīvo mūziku, paralēli turpinot iepazīšanos ar citiem uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem.

Sestdien, izstādes norises zālē piedāvāsim kultūras programmu, kulinārijas meistarklases un degustācijas, tehnoloģiju un inovāciju izklaides, loterijas un pārsteiguma šovu aktivitātes. Pasākuma skatuve tiks nodota plašajai kultūras uz izklaides programmai, kura, kā jau ierasts, pulcēs plašu apmeklētāju interesi. Arī dalībniekiem ir iespēja organizēt dažādas izklaides aktivitātes un loterijas.

Neliels video ieskats „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019” šeit.

Papildus informācija par dalības noteikumiem www.uznemejudienas.lv

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


24.01.2020.

Jauns materiāls par sociālo uzņēmējdarbību

Labklājības Ministrija izdevusi jaunu, saturiski bagātu  informatīvo materiālu par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā. Materiāls ietver gan padziļinātu izklāstu par tiesisko regulējumu Latvijā, gan arī sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas procesu, uzraudzību un kontroli.

Materiālā uzzināsi arī par sociālajiem uzņēmumiem pieejamajām atbalsta un investīciju iespējām, kā arī atradīsi citu noderīgu informāciju!

Iepazīsties un lejupielādē informatīvo materiālu šeit.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar Ministru Kabineta 2015. gada 11. augusta noteikumiem Nr. 467 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.1.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū” 9.1.1.3.pasākuma “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” īstenošanas noteikumi”.

 

Avots: Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA)


22.01.2020.

Biedrības un nodibinājumi astoņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā

ESF projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr. 7.1.1.0/15/I/001

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 29.janvārim pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos un Ventspilī.

Biedrībām un nodibinājumiem tā ir iespēja piesaistīt savam darbam jaunus, enerģiskus un perspektīvus darbiniekus, savukārt jauniešiem - iespēja iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, darbojoties IT jomā un projektu vadīšanā, palīdzot administratīvajā darbā, rīkojot kultūras un sporta pasākumus, vadot pulciņus, nodarbojoties ar jaunatnes lietām un veicot citus darba pienākumus. Turklāt NVA filiāļu darbinieki palīdzēs izvēlēties konkrētās biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Pieteikties dalībai šajā NVA pasākumā var jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, izņemot politiskās partijas. Darba pienākumi biedrībā vai nodibinājumā pasākuma dalībniekam būs jāveic piecas dienas nedēļā: ne mazāk kā 4 stundas un ne vairāk kā 8 stundas dienā. Iesaistes ilgums pasākumā – no 2 līdz 6 mēnešiem.

Jaunietis, piedaloties pasākumā, no NVA saņems stipendiju - 5 eiro dienā, stipendijas apmērs mēnesī tiks aprēķināts atbilstoši nostrādātām dienām. Pasākuma dalībnieku NVA apdrošinās pret nelaimes gadījumiem, kā arī apmaksās veselības pārbaudi, ja tā ir paredzēta normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm. Ja darbā sabiedrības labā tiks iesaistīts bezdarbnieks ar invaliditāti, nepieciešamības gadījumā pasākuma īstenošanas vieta viņam jāizveido dzīves vietā vai funkcionāli jāpielāgo darba vidē, nodrošinot brīvu piekļuvi un pārvietošanos.

Kā nevalstiskajām organizācijām pieteikties pasākuma īstenošanai?
1.solis:  
Jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.
2.solis: Aizpildītais pieteikums līdz šī gada 29.janvārim jāiesniedz vai jānosūta pa pastu tai NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā tiek izveidota pasākuma īstenošanas vieta. (NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapā)

NVA filiāle organizēs Aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kas izvērtēs pieteikuma atbilstību pasākuma nosacījumiem un pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt nevalstiskajai organizācijai pasākuma īstenošanu.

Par pieņemto lēmumu NVA filiāle informēs nevalstisko organizāciju un pozitīvas atbildes gadījumā aicinās piedalīties bezdarbnieku atlasē un slēgt līgumu par pasākuma īstenošanu.

Pasākums Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra

 


21.01.2020.

Kā būt pamanāmam sociālajos tīklos, rakstot radoši un pārdomāti

Kā rakstīt uzmanību piesaistošus sociālo tīklu ierakstus, izmantojot dažādas rakstīšanas tehnikas? Kā runāt auditorijas valodā, saglabāt tās iesaisti un būt radošam? Kad publicēt saturu sociālajos tīklos, lai tas sasniegtu maksimāli daudz sociālo tīklu lietotāju? Uzzini atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meistarklasē „Kā izcelties sociālo tīklu vidē ar radošiem un pārdomātiem ierakstiem”.

Publicitātes foto

Meistarklase ir tiem, kuri ikdienā veido sociālo tīklu ierakstus uzņēmumu lapām un vēlas uzzināt praktiskus padomus, kā uzrakstīt tā, lai ieraksti būtu radoši un pamanāmi.

Tēmas, kas tiks aplūkotas meistarklasē:

 • sociālo mediju tekstu rakstīšanas tehnikas, tendences un piemēri, kā veidot pamanāmus un efektīvus tekstus;
 • ieraksta garums sociālajos tīklos;
 • teksts uz vizualizācijām;
 • kā noteikt veidu, kādā uzrunāt auditoriju – formālāk vai mazāk formāli;
 • kā saglabāt radošumu, veidojot sociālo tīklu ierakstus.

Meistarklase notiks 2020.gada 5.februārī no plkst.15:00 līdz 17:00, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 17A, @Spiikiizi.
Meistarklases lektore: sociālo tīklu mārketinga eksperte Annija Graustiņa.

Tālrunis: 26275980 (Lingita), e-pasts: skola@valodukursitev.lv.
Meistarklašu organizators: mācību centrs "Valodu kursi Tev".

Meistarklases cena: 45 eiro

Pieteikšanās šeit
 

Avots: Magnetic Latvia | Labs of Latvia

 


16.01.2020.

Ceļo un nobaudi!

Leader sadarbības projekta „Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšanas” ietvaros tapuši divi lieliski tūrisma maršruti:

„Zemgales saimnieces aicina ciemos” [buklets LV|ENG|LT|RU]

Aromātiska ķiploku tēja, krāsnī cepta saldskābmaize ar kaņepju sviestu, jēra gaļas sautējums, mājas siers, kūkas, smalkmaizītes, aitas piena saldējums, šie un citi gardumi tiks celti galdā, ja lemsi apceļot Zemgali, lai iepazītu darbīgas un radošas lauku uzņēmējas.

Izstrādātais maršruts iepazīstina ar 10 saimniecēm no Bauskas, Jelgavas, Tērvetes, Auces, Ozolnieku un Olaines novada, kuras ar prieku ievedīs viesus burvīgajā, laukiem raksturīgajā garšu pasaulē.

 

„Zemgales saimnieki aicina ciemos” [buklets LV|ENG|LT|RU]

10 braši kungi no Jelgavas, Dobeles, Auces, Tērvetes, Rundāles un Bauskas novada gaida ciemiņus, lai nesteidzīgā gaisotnē baudītu dzīvi, ļaujoties dažādu garšu un smaržu niansēm.

Dodies piedzīvojumā un gūsti jaunas zināšanas par biškopja, vīndara, maiznieka arodu, nogaršo Zemgalē audzētu arbūzu, našķojies ar žāvētiem rabarberiem vai pamēģini aso čili piparu pastu.

 

 

Apmeklētāji tiek aicināti pieteikties vismaz 3 dienas iepriekš, plānojot grupā vismaz 10 dalībniekus. Saimnieku kontaktinformācija norādīta bukletos.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


16.01.2020.

Iedvesmojies. Mācies. Radi.

Divu gadu laikā Bauskas rajona lauku partnerība, sadarbībā ar Lauku partnerību „Lielupe” Dobeles rajona lauku partnerību, īstenoja vairākas aktivitātes, lai sekmētu vietējo ražotāju un pakalpojumu sniedzēju konkurētspēju, sadarbību un atpazīstamību.

Iedvesmojies. Mācies. Radi. Šie atslēgas vārdi precīzi raksturo LEADER sadarbības projektā „Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” īstenotās aktivitātes. Projekta ietvaros tik apzināti un uzrunāti mazie un jaunie uzņēmumi, mājražotāji un amatnieki Zemgalē ar mērķi stiprināt viņu konkurētspēju, atpazīstamību un savstarpēju sadarbību.

Projekts iesākās ar apmācībām par dažādām uzņēmējiem svarīgām tēmām: mārketings; reklāmas veidošana; produktu ražošanas tehnoloģijas un iepakojums; tūrisma piedāvājuma pilnveidošana; viesmīlības nozīme tūrisma pakalpojumu sniegšanā; degustāciju galda klāšana; komunikācijas prasmju pilnveidošana, radošums un inovācija jaunu piedāvājumu veidošanā; gida darba pamatprincipi. Apmācības deva jaunas zināšanas un vērtīgus padomus uzņēmēju ikdienas darba pilnveidošanā, ražošanas procesā un plānojot uzņemt tūristu grupas savā saimniecībā. Kopumā tika īstenotas 12 apmācību dienas.

Divpadsmit pieredzes braucienos, kas īstenojās 9 sadarbības partneru novados, uzņēmēji iepazinās ar 60 saimniecībām un apskates vietām. Tādā veidā daži uzņēmēji pirmo reizi uzņēma grupu, citi savukārt varēja būt piemērs iesācējiem šajā jomā. Savstarpējā pieredzes apmaiņa deva drosmi un iedvesmu darboties. Savstarpēji pārrunātie izaicinājumi, ieguvumi, sasniegumi un grūtības, ar ko saskaras uzņēmējs, saliedēja dalībniekus un iedrošināja darboties pašiem un radīt ko jaunu.

Apjomīgs darbs uzņēmēju popularizēšanā tika īstenots izstrādājot 3 jaunus tūrisma maršrutus, kuros iesaistīti 30 vietējo produktu ražotāji un pakalpojumu sniedzēji. Tūrisma maršruts „Zemgales saimnieces aicina ciemos” un „Zemgales saimnieki aicina ciemos” vilina gardēžus un vietējās produkcijas cienītājus doties ciemos pie ražotājiem, satikt saimnieku, klausīties pieredzes stāstu un degustēt produktus. Maršruts „Uzzini, kā top!” izstrādāts, domājot par skolēniem un bērniem, aicinot iepazīt kā top lietas un dažādi produkti, kā arī pašiem iesaistīties to tapšanas procesā.

Lai sekmētu vietējo ražotāju atpazīstamību projekta īstenošanas laikā tika noorganizēti trīs jauni tirdziņi, kas drosmīgi pieteica sevi vēl nebijušās vietās: Kroņaucē, Tērvetes novadā pie kafejnīcas „Mēnestiņš”; Codes pagastā, Bauskas novadā Zemnieku saimniecībā „Vaidelotes” un Svētes pagastā, Jelgavas novadā, Zemnieku saimniecībā „Vilki”.

Sagatavota un izdota karte, kas vizuāli parāda uzņēmēju atrašanās vietas un dod iespēju sazināties ar uzņēmējiem, pēc kartē norādītajiem kontaktiem.

Projekta noslēguma pasākumā savu dienas gaismu piedzīvoja viena no darbietilpīgākajām projekta aktivitātēm- 18 reklāmas stendi, kuros apkopoti 49 uzņēmēji, kas ražo, vai sniedz pakalpojumus un aicina ciemos tūristus. 6 stendi ir izvietoti Bauskas rajona lauku partnerības darbības teritorijā – 2 Iecavas novadā, 1 Rundāles un Vecumnieku novadā. Divi stendi atrodas Bauskas novadā – Bauskas novada pašvaldības administrācijas ēkā un atpūtas kompleksā „Rožmalas”. Ar izstrādāto maršrutu bukletiem var iepazīties Bauskas tūrisma informācijas centrā.

Projekta vadītāja Videga Strautniece,
Lauku partnerība “Lielupe”

 


15.01.2020.

Biedrība „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludina
atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 9.kārtu

Biedrība „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 9.kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2020.gada 14.februāra līdz 2020.gada 14.martam.
9. kārtā pieejamais publiskais finansējums  ir 276 545,27 EUR.

1. Mērķis: Veicināt uzņēmējdarbības un pakalpojumu attīstību

Rīcība, kurā tiks pieņemti projektu iesniegumi:

 • 1.1.rīcībā „Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai un ražošanai”

Maksimālā viena projekta atbalsta intensitāte:

 • 70%;
 • kopprojekta gadījumā – 80%.

Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam:

 • 50 000 EUR.

Projektu īstenošanas termiņi:

 1. Ja tiek veikta būvniecība, teritorijas labiekārtošana – divi gadi no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.
 2. Pārējiem projektiem projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Projektu iesniegumi iesniedzami Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS) https://eps.lad.gov.lv (pirms projekta iesnieguma iesniegšanas jābūt EPS lietotājam, noslēdzot par to līgumu ar Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienestu).

Ar Vietējās attīstības stratēģiju, rīcībām, mērķiem, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties Bauskā, Uzvaras ielā 1, 4.stāvā, Lauku atbalsta dienesta mājas lapā www.lad.gov.lv un biedrības mājas lapā www.bauskaspartneriba.lv (sadaļā „LEADER” / „Projektu konkursi” / “9.kārta”).

 

Kontaktinformācija:

Jolanta Kalinka tel.29781969, e-pasts jolanta.lauva@inbox.lv

Inese Bramane tel. 26752200, e-pasts bauskas.partneriba@inbox.lv  

 


13.01.2020.

Aicina uzņēmējus izmantot īpašos noteikumus, reģistrējoties dalībai „Uzņēmēju dienas Zemgalē  2020" Jelgavā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus izmantot iespēju un pieteikties Zemgales reģiona lielākajam uzņēmējdarbības pasākumam Iespēju festivāls „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020”, kas notiks šā gada 24. un 25. aprīlī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Līdz 2020. gada 15. februārim LTRK piedāvā īpašus Agrās pieteikšanās nosacījumus dalībniekiem.

Jelgavas pilsētai 2020. gads ir zīmīgs kā 755. gadadiena, tādēļ pasākums plānots īpaši vērienīgs, pulcējot aptuveni 200 dalībnieku, plaši pārstāvot Zemgales reģionu. Festivāla ietvaros tiks piedāvāta daudzpusīga programma, lai interesanti būtu kā dalībniekiem, tā apmeklētājiem. „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Jelgavas pilsēta un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija.

Uzņēmējiem pasākuma ietvaros būs iespēja piedāvāt apmeklētājiem savas preces un pakalpojumus, ikvienu interesentu aicinām uzzināt arī par profesionālās izglītības iespējām reģionā, kā arī darba tirgus aktualitātēm, karjeras iespējām un citām tēmām. Pasākumu iecerējušas apmeklēt arī uzņēmēju delegācijas no citām Eiropas Savienības un NVS valstīm.

„Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” pirmā diena būs veltīta uzņēmumu savstarpējās sadarbības veicināšanai jeb B2B aktivitātēm. Notiks arī biznesa forums un diskusijas ar augsta līmeņa ekspertu piedalīšanos par tādām tēmām kā darba tirgus nākotnes tendences un citām aktualitātēm Latvijā. Dienas otrajā daļā norisināsies Zemgales tūrisma konference, kurā gan tūrisma nozares profesionāļi, gan citi interesenti varēs gūt iedvesmu jaunajai tūrisma sezonai, pieredzes stāstu un paneļdiskusijas formā, izzinot reģiona izaicinājumus tūristu piesaistīšanai ar iespēju uzdot jautājumus.

Iespēju festivāla „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” otrās dienas programmu veidos plaša kultūras programma, kulinārijas meistarklases un degustācijas, kā arī dažādas izklaides, apgūstot jaunākās tehnoloģijas un inovācijas. Plānotas arī dažādas loterijas ar vērtīgām balvām un pārsteigumiem.

Papildu informāciju par dalības noteikumiem un izmaksām aicinām meklēt www.uznemejudienas.lv. Vēršam uzmanību, ka reģistrējot savu dalību pasākumā līdz 2020. gada 15. februārim, iespējams saņemt īpašo piedāvājumu dalības maksai.  

Iespēju festivāla „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” sadarbības partneri ir Jelgavas pilsētas pašvaldība, Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” un AS “Citadele banka”. Informatīvais atbalstītājs „Kurzemes Radio”.

„Uzņēmēju dienas Zemgalē 2020” būs jau septītais šāds ikgadējs pasākums Zemgales reģionā, kur otro gadu pēc kārtas pasākums tiks veidots kā Iespēju festivāls. Pagājušogad „Uzņēmēju dienas Zemgalē” notika Zemgales Olimpiskajā centrā, pulcējot 160 dažādu nozaru dalībniekus. Pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši apmeklētāju.  LTRK rīko Uzņēmēju dienas katru gadu visos Latvijas reģionos– Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. 

 

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK)


08.01.2020.

Uzņēmējiem pieejams ES fondu atbalsts ražošanas ēku energoefektivitātes palielināšanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi trešo atlases kārtu Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos. Šajā atlases kārtā pieejamais KF finansējums projektu īstenošanai ir gandrīz 11,7 miljoni eiro.

Projektu iesniegšana - līdz 9. aprīlim

Apstrādes rūpniecības nozares komersanti iesniegumus ES fondu līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt no rītdienas, 9. janvāra, līdz š.g. 9. aprīlim.
 

Atbalsts energoefektīvākām ražošanas telpām, noliktavām un iekārtām

ES fondu atbalsts paredzēts rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu energoefektivitāti paaugstinošu pārbūves vai atjaunošanas darbu veikšanai, kā arī energoefektīvu ražošanas un tās blakusprocesus nodrošinošo iekārtu iegādei, lai aizstātu esošās, mazāk energoefektīvās iekārtas. Tāpat paredzēts, ka finansējumu var ieguldīt ēku inženiersistēmu atjaunošanā, pārbūvē vai izveidē, sekundāro energoresursu atgūšanai no ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā, kā arī projekta tehniskās dokumentācijas sagatavošanai.
 

Vienam projektam - līdz miljonam eiro no ES fondu finansējuma

Vienam finansējuma saņēmējam un viņa saistītajiem uzņēmumiem maksimālais KF finansējuma apmērs trešās atlases kārtas ietvaros ir 1 miljons eiro. KF atbalsta intensitāte ir līdz 30 % no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām.

Programmas trešajā atlases kārtā pieejamais KF finansējums projektu īstenošanai ir  11 679 793 eiro.
 

Seminārs 29. janvārī

Par izsludināto projektu atlasi papildu informāciju būs iespējams gūt seminārā, kas notiks š.g. 29. janvārī, Rīgā. Pieteikšanās semināram klātienē – sadaļā „Pasākumi", semināram tiks nodrošināta arī tiešraide internetā.  

Seminārā tiks sniegta noderīga informācija par nosacījumiem atbalsta saņemšanai un projekta iesnieguma sagatavošanu.
 

Nosacījumi atbalsta saņemšanai

Detalizēti projektu īstenošanas nosacījumi pieejami Ministru kabineta 05.11.2019.  noteikumos Nr. 506.  

KF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība" 4.1.1. specifiskā atbalsta mērķa Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē"  ietvaros.

Paziņojums par atklātu projektu iesniegumu atlasi 08.01.2020. publicēts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis”. Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapa un palīgmateriāli pieejami sadaļā Izsludinātās atlases”.

 

Avots: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA)

 


08.01.2020.

Atvērta pieteikšanās atbalsta saņemšanai ārvalstu vizītēm

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir uzsākusi pieteikumu pieņemšanu jaunuzņēmumu atbalstam dalībai starptautiskās izstādēs un konferencēs ārvalstīs, kā arī tiešajās vizītēs pie potenciālā investora vai sadarbības partnera ārvalstīs.

Atbalstu var saņemt jaunuzņēmumi ar augstas izaugsmes potenciālu, kuru pamatdarbība ir saistīta ar mērogojamu biznesa modeļu un inovatīvu produktu izstrādi, ražošanu vai attīstību.

Komersanti tiks atlasīti pēc šādiem kritērijiem:

 • komercdarbību veic pirmos piecus gadus kopš reģistrēšanas komercreģistrā;
 • līdz pieteikuma iesniegšanas brīdim ir veicis biznesa idejas pamatā esošā produkta vai tehnoloģijas izstrādes darbus vai tam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi ir intelektuālā īpašuma tiesības uz pieteiktās biznesa idejas pamatā esošo inovatīvo produktu vai tehnoloģiju  un šīs tiesības būs spēkā visā atbalsta sniegšanas periodā;
 • komersanta un to saistīto un partneruzņēmumu ieņēmumi no saimnieciskās darbības pēdējā pārskata periodā kopā nav sasnieguši 300 000 EUR;
 • iepriekš piešķirtā de minimis atbalsta summa pēdējo trīs gadu laika posmā nepārsniedz 200 000 EUR.

Atbalsta ietvaros tiks segtas komandējuma izmaksas – vienam komersantam ne vairāk kā divām personām -, saskaņā ar šādām pozīcijām:

 • dienas nauda;
 • naktsmītnes;
 • starpvalstu un starppilsētu ekonomiskās klases sabiedriskais transports;
 • starptautiskās izstādes vai konferences organizatoru noteiktās izmaksas;
 • dalības maksa, ekspozīcijas laukums, stendu īre, u.tml;
 • pievienotās vērtības nodoklis, ja atbilstoši attiecīgajiem normatīvajiem aktiem nodokļu un nodevu jomā komersants to nevar atgūt pilnā vai daļējā apmērā.

Vienam jaunuzņēmumam maksimāli pieejamais atbalsts – 4 000 eiro. Tiek segts līdz pat 70% izmaksu.  Atbalstāmo darbību īstenošanas termiņš ir no 2020. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Pieteikumus var iesniegt LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā darba dienās no plkst. 8.30 līdz plkst. 17.00 (trešdienās līdz plkst. 19.00) vai, nosūtot pa pastu (ierakstītā vēstulē) uz adresi Pērses iela 2, Rīgā, LV-1442, vai sūtot uz elektroniskā pasta adresi liaa@liaa.gov.lv (noformētu elektroniska dokumenta veidā).

Par neskaidrajiem jautājumiem vērsties LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā pa tālruni 67039499, klātienē – Pērses ielā 2, Rīgā (1. stāvā) vai, rakstot e-pastu startup@liaa.gov.lv.

Uzsaukumā kopējais pieejamais finansējums 40 000 eiro. Finansējums tiek piešķirts LIAA īstenotā projekta Nr.1.2.1.2/16/I/001 “Tehnoloģiju pārneses programma” ietvaros.

 

Avots: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)

 


07.01.2020.

NVA sniedz atbalstu darba devējiem personu ar invaliditāti nodarbināšanas sākumposmā,
pieteikšanās - līdz 17.janvārim

Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā šādu atbalstu:

 • Dotāciju personas ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai. Dotācija tiek piešķirta atbilstoši darba devēja iesniegtajai darba vietas pielāgošanas tāmei saskaņā ar ergoterapeita atzinumu, finansējuma apmērs - līdz 711 eiro vienas darba vietas aprīkošanai. Darba vietu novērtē NVA izvēlēts ergoterapeits, kurš sniedz rakstisku atzinumu par darba vietas atbilstību bezdarbnieka ar invaliditāti nodarbināšanai un darba vietas pielāgošanai nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem.
 • Ikmēneša dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītājam. Dotācijas apmērs - 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas proporcionāli personas ar invaliditāti nostrādātajām dienām mēnesī. Atbalstu nodrošina pirmā vai pirmo divu darba tiesisko attiecību mēnešu laikā.

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, darba devējam līdz 17.janvārim ir jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir izveidota darba vieta personai ar invaliditāti. Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar bezdarbnieku, kuram ir invaliditāte. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā „Darba devējiem”.

Vienlaikus ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī nodarbinātā persona ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka pakalpojums (personām ar dzirdes invaliditāti) vai atbalsta personas pakalpojums (personām ar garīga rakstura traucējumiem), vai ergoterapeita pakalpojums darba vietas novērtēšanai. Detalizētāka informācija pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā Klientiem”.

Atbalsts tiek nodrošināts aktīvā nodarbinātības pasākuma „„Pasākumi noteiktām personu grupām” bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku” ietvaros. Pasākums tiek finansēts no valsts speciālā budžeta līdzekļiem.

 

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra


06.01.2020.

Četrās sestdienās par sociālo uzņēmēju

Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu no visas Latvijas, kam ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, pieteikties bezmaksas intensīvo apmācību kursam veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenošanai. Apmācības būs unikāla iespēja īsā laikā dažādu speciālistu vadībā apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, lai dibinātu savu sociālo uzņēmumu un ideju beidzot pārvērstu realitātē.Apmācību sākumā dalībniekiem tiks skaidrota sociālās uzņēmējdarbības būtība un tiesiskais regulējums Latvijā, kā arī notiks praktiskais darbs, lai izvērtētu savas biznesa idejas atbilstību sociālajai uzņēmējdarbībai. Tālāk tiks sniegtas padziļinātas zināšanas par mārketingu, komunikāciju, uzņēmuma zīmolu un dažādiem attīstības modeļiem. Īpaši vērtīga apmācību daļa būs par grāmatvedību un nodokļiem, kur šie jautājumi tiks aplūkoti ņemot vērā sociālā uzņēmuma specifiku. Apmācību kursa noslēgumā dalībnieki apgūs zināšanas par finanšu vadību un to, kā sagatavot veiksmīgu AS „Attīstības finanšu institūcija ALTUM” granta pieprasījuma projektu sociālās uzņēmējdarības uzsākšanai.

Apmācības norisināsiesies 4 sestdienas pēc kārtas Rīgā, Alberta ielā 13, no plkst.10:00 līdz 17:30, un kopumā notiks 3 apmācību kursi:
1. kurss: 18.01., 25.01., 1.02., 8.02. (pieteikšanās līdz 13. janvārim)
2. kurss: 8.02., 15.02., 22.02., 29.02. (pieteikšanās līdz 3. februārim)
3. kurss: 29.02., 7.03., 14.03., 21.03. (pieteikšanās līdz 24. februārim)

Dalība apmācībās ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Lai kļūtu par apmācību dalībnieku kādā no trim kursiem, līdz norādītajam pieteikšanās datumam jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: https://forms.gle/bpyMrWZEL7fRVrhTA. Visi apmācību kursu dalībnieki saņems elektronisku apstiprinājuma ziņu savā e-pastā nākamajā dienā pēc attiecīgā pieteikšanās termiņa. Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, t.26464686.

Vienlaikus Labklājības ministrija informē, ka pavasarī fiziskas personas bez iepriekšējas pieredzes uzņēmējdarbībā tiks aicinātas piedalīties sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursā. Plašāka informācija sekos.

Avots: Labklājības ministrija