Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Augusts


26.08.2020.

SEB banka izsludina pieteikšanos Izaugsmes programmai maziem un vidējiem uzņēmumiem

Jau piekto reizi SEB banka ir izsludinājusi pieteikšanos Izaugsmes programmai uzņēmumiem.

 • Pieteikšanās līdz š.g. 25. septembrim.
 • Dalība programmā ir bez maksas.

Covid-19 krīze skaidri iezīmējusi - biznesa pasaulē procesus un notikumus paredzēt ir neiespējami, tāpēc jāmāk pielāgoties katrai situācijai. Jaunu prasmju un zināšanu apguve īpaši svarīga uzņēmumiem ir šobrīd, kad jādomā par sava biznesa saglabāšanu un attīstīšanu arī nākotnē.

 

SEB bankas rīkotā Izaugsmes programma ir domāta ne vien jaunu un vērtīgu zināšanu apguvei, bet arī jaunu un ambiciozu ideju realizēšanai, lai no jebkuras situācijas Jūsu uzņēmums vienmēr izietu kā ieguvējs, turklāt ar skaidru nākotnes rīcības plānu. Programmas laikā īpaša uzmanība tiek veltīta biznesa zināšanu un prasmju pilnveidošanai ar uzsvaru uz tādām digitalizācijas laikam raksturīgām prasībām kā digitālo tehnoloģiju pielietojums, inovācijas, izaugsmes domāšana, mārketings un pārdošana, kā arī mūsdienīga finanšu plānošana.

Starptautisku un vietēju ekspertu vadībā 4 mēnešu garumā 6 darbnīcās un mentoringa sesijās programmas dalībnieki izstrādās savam uzņēmumam piemērotāko  rīcības plānu inovatīva produkta vai pakalpojuma izveidei, lai turpmāk nodrošinātu strauju biznesa izaugsmi.

 

Šogad programma norisināsies virtuāli – tas nozīmē, ka uzņēmumiem būs iespēja piedalīties no jebkuras vietas Latvijā, nepametot savu ofisu.

 

Zane Vītola
Inovāciju centra vadītāja
AS "SEB banka"
Stratēģijas un segmentu nodaļa
mob.tālr.: +371 26666576;
e-pasts: Zane.Vitola@seb.lv

 

 


26.08.2020.

LIAA Bauskas biznesa inkubators apvienojas ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Bauskas biznesa inkubators, sākot ar jauno uzņemšanu septembrī, darbosies, apvienojoties ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru. LIAA Bauskas biznesa inkubatora esošie dalībnieki turpinās saņemt atbalstu LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, arī jaunu dalībnieku uzņemšana, kas paredzēta septembrī, notiks LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā. Visi Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadu jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties klātienes vai attālinātām konsultācijām gan Bauskā, gan Jelgavā.

„Jelgavas un Bauskas biznesa inkubatoru apvienošanas mērķis ir radīt daudz augstāku atbalstu un pievienoto vērtību uzņēmējiem. Apvienošanas rezultātā Jelgavas biznesa inkubatora kopiena pieaugs no 36 inkubācijas dalībniekiem līdz 54, savukārt kopējais kopienas dalībnieku skaits, kurā ir gan esošie, gan bijušie pirmsinkubācijas un inkubācijas dalībnieki būs jau 250 iepriekšējo 150 vietā. Tas ļaus mums organizēt daudz vērtīgākas mācības un piesaistīt jaunus atbalsta mehānismus jaunajiem uzņēmējiem, palielināt uzņēmēju savstarpējās sadarbības un atbalstu vienam pret otru. Jaunu uzņēmumu attīstībā ļoti nozīmīga ir pieredzes apmaiņa, dalīšanās ar zināšanām, nozīmīgiem kontaktiem un spēja sadarboties, tādēļ jau šobrīd zinām, ka abu inkubatoru dalībnieki būs ieguvēji, jo kopienas dalībnieku skaita pieaugums savstarpēju dalībnieku mijiedarbību ievērojami paaugstinās,” ir pārliecināts Ņikita Kazakevičs, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs.

Sākot ar jaunu dalībnieku uzņemšanu septembrī, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta programmām varēs pieteikties uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku, Auces, Tērvetes, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadiem. LIAA Bauskas biznesa inkubators un tā dalībnieki tiks pievienoti LIAA Jelgavas biznesa inkubatora dalībniekiem, taču Bauskā paliks LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienība, kurā tuvumā esošie uzņēmēji varēs saņemt gan konsultācijas, gan iesniegt un saņemt nepieciešamo dokumentāciju atbalsta saņemšanai. Visi mācību pasākumi un kopiestrādes telpas tiks nodrošināti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Jelgavā, Peldu ielā 7, 5. stāvā.

Jaunu dalībnieku uzņemšana visos 14 Latvijas (LIAA – Magnetic Latvia) biznesa inkubatoros noritēs no 1. septembra līdz 20. septembrim. Pieteikumu pieņemšana inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai tiek organizēta 2 reizes gadā. Visa informācija par pieteikšanos un pieteikuma anketa apskatāma LIAA mājas lapā: https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori/pieteiksanas. Jautājumos par apvienošanu vai pieteikšanos kādai no atbalsta programmām aicinām sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu jelgava@liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Renāte Bērnate
LIAA Jelgavas biznesa inkubators


25.08.2020.

Aicina pieteikties sociālās uzņēmējdarbības ideju un projektu konkursam

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (SUA) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam „Tam labam būs augt” ar iespēju saņemt 1200 eiro finansējumu no British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas savas sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai.

Konkursā aicināti piedalīties esošie un topošie sociālie uzņēmēji no visas Latvijas - uzņēmumi ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai, kā arī individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju un meklē tai starta finansējumu.

Konkurss norisinās trīs kārtās. Pieteikšanās ir atvērta līdz 6. septembrim, un dalībniekiem ir jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa ej.uz/pieteikuma_anketa_LSUA. Konkursa otrajai kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekti, un dalībnieki piedalīsies piča apmācībās, kur trenēsies īsi, saprotami formulēt savu ideju un prezentēt to profesionāliem ekspertiem. Konkursa fināls notiks 25. septembrī Rīgā, kad 10 finālisti kāps uz skatuves un 5 minūtēs prezentēs savu sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma laikraksta „Dienas Bizness” portālā www.db.lv un www.delfi.lv ar iespēju skatītājiem balsot par savu favorītu.

Konkursa noslēgumā divi sociālie uzņēmēji vai sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu autori saņems naudas balvu 1200 eiro apmērā. Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums.

„Konkursā var pieteikt ideju vai projektu, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai - ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai. Šī ir ne vien lieliska iespēja iegūt naudas līdzekļus biznesa izaugsmei, bet arī gūt pārliecību par savu ideju vai projektu, prezentējot to kompetentiem ekspertiem, un pastāstīt par savām biznesa iecerēm visai Latvijai,” uzsver Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande.

Konkursa „Tam labam būs augt” mērķis veicināt jau esošu sociālo uzņēmumu un jaunu sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstību, kā arī parādīt un par šīm idejām pastāstīt visai Latvijai. Konkursa norisi atbalsta SEB banka, Attīstības finanšu institūcijas Altum un laikraksts „Dienas Bizness". 

Plašāka informācija lasāma konkursa nolikumā, kas pieejams LSUA mājas lapā sua.lv/konkurss/.

Papildu informācija: 
Līga Ivanova, liga@sua.lv
Tālr. 26464686

 


19.08.2020.

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs 17.septembrī plkst. 10.00 aicina uzņēmējus uz bezmaksas praktisko semināru PĀRDOD AR PRIEKU!

Pasākuma norises vieta – Zemgales Plānošanas reģions, 2.stāvs, 208.kabinets, Katoļu iela 2b, Jelgava.

Semināra programma:

 • kā izveidot uzmanību piesaistošu stendu;
 • kā uzrunāt pircēju, lai tas uzkavējas stendā;
 • kā viedi pārdot savu preci;
 • kā veidot attiecības ar savu klientu.

Lektore: Sanita Beķere “Prieks pārdot!” vadītāja

Aicinām uzņēmējus ierasties ar saviem produktiem un reklāmas materiāliem, kas kalpos kā darba uzskates materiāls.

Vietu skaits ierobežots.

Savu dalību pieteikt: ŠEIT līdz 10.septembrim šajā saitē   vai rakstot mairita.paulina@zpr.gov.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


13.08.2020.

LTRK aicina uzņēmējus pieteikties starptautiskās tīklošanās pasākumam! 

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) aicina uzņēmējus pieteikties dalībai starptautiskās tīklošanās pasākumam Iespēju festivālu „Uzņēmēju Dienas 2020” ietvaros. 

Tīklošanās notiks attālināti, nodrošinot virtuālo dalībnieku un apmeklētāju tiešsaistes komunikāciju video formātā.

Pasākumā pārstāvētās nozares:

 • 25.-26. septembrī – kokrūpniecība, būvniecība, metālapstrāde, tekstils, kosmētika.​
 • 9.-10. oktobrī – informāciju un komunikāciju tehnoloģijas, elektronika, dizains, transports un loģistika, pārtikas rūpniecība.

Dalības maksa starptautiskās tīklošanās pasākumā ir 75 eiro plus PVN 21%

Informācija PDF

 

 


11.08.2020.

Uzņēmēji- mūsu novada balsts

Turpinot iesākto iniciatīvu, novada vadītājs apmeklē vietējos uzņēmējus, ar mērķi apzināt Covid krīzes ietekmi uz biznesu ārkārtas situācijas laikā un pēc tās, kā arī diskutēt ar uzņēmumu īpašniekiem par aktuālajām problēmām un iespējamajiem risinājumiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanai novadā.

Veltas centrs – pirmais pašapkalpošanās veikals Bauskā

1998.gadā pēc vērienīgiem būvdarbiem, ņemot vērā vecpilsētas arhitektūras saglabāšanas prasības, Plūdoņa ielā 40 durvis vēra mājsaimniecības preču pašapkalpošanas veikals. Tolaik pircējiem tā bija jauna pieredze, veikalu apmeklēt steidza ikviens.

Attēlā no kreisās puses Bauskas novada priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, SIA „ MGM” īpašnieki Māris Gļauda un Māris Freimanis

Uzņēmējs un viens no veikala īpašniekiem Māris Freimanis min, ka kopš lielveikala atvēršanas, stipri mainījušies iedzīvotāju iepirkšanās paradumi. Lai arī īpaši tiek domāts par preču sortimentu, pētīts tirgus un sekots līdzi pircēju vēlmēm, tomēr lielākā pircēju aprite notiek lielveikalā. Mūsu uzticamākie un lojālākie klienti galvenokārt ir seniori, taču priecājamies par katru pircēju!  „Protams, Covid laikā pircēju plūsma saruka, taču ir arī citas, svarīgas problēmas kas ir jārisina,” atzīst Māris un uzsver, ka viena no aktuālākajām problēmām, kurai nepieciešams pēc iespējas steidzamāks risinājums, ir braukšanas ātruma ierobežošana uz Plūdoņa ielas. „Pārgalvīgi autovadītāji traucas pa ielu lielā ātrumā, neņemot vērā faktu, ka ik mirkli no pagalmiem uz ielas var izskriet kāds bērns. Būtu labi, ja varētu izvietot guļošo policistu, bet, ja tas nav iespējam, tad vismaz izvietot ātruma ierobežošanas zīmi. Ātruma ierobežošana nedaudz atrisinātu arī lietusūdens radīto peļķu problēmu, kas šobrīd tiešām ir aktuāla, jo nošķaida garāmgājējus un ēku fasādes,” norāda uzņēmējs. Tāpat Māris min, ka gada tumšajā laikā ielu apgaismojums ir ļoti vājš un esošās laternas nenodrošina pietiekamu ielas apgaismojumu. A.Jātnieks piekrīt un atzīst, ka šo problēmu tiešām varētu atrisināt ar laternu spuldžu nomaiņa uz LED lampām, kas arī tiek plānots tuvākajā nākotnē.  Tikšanās dalībnieki vienprātīgi atzīst, ka pilsētvides sakārtošana, ielu apgaismojuma uzlabošana, autostāvvietu un krustojumu sakārtošana, ātruma ierobežošana ir galvenās prioritātes iedzīvotāju labsajūtas un uzņēmējdarbības vides sakārtošanā.

Saruna turpinās par veikalu „Lapa”, kas baušķeniekiem piedāvā kancelejas preces. Uzņēmēji veikala darbībā saredz vairākus šķēršļus, kas būtiski ietekmē preču noietu. Viens no tiem ir tirgus tuvums, kura ietekmē sestdienās un gadatirgu laikā jūtami krīt apgrozījums. Gadatirgus laikā brīvi un, iespējams, nemaksājot nodokļus, līdzīgas preces, bet par krietni zemākām cenām piedāvā kaimiņvalsts tirgoņi. Tāpat tiek pieminēta ierobežotā iespēja piedalīties pašvaldības izsludinātajos iepirkumu konkursos, jo ne visās preču grupās mazais uzņēmums var piedāvāt zemāko cenu, līdz ar to uzvarētāju godā parasti nonāk lielās kompānijas. Taujāti par Covid krīzes ietekmi uz biznesu, abi Māri vienprātīgi atzīst, ka veikalam šis laiks nebija viegls, būtiski samazinājās kancelejas un skolas piederumu tirdzniecība, cilvēki izvairījās no veikalu apmeklēšanas.

Kristālu siltumnīcās rozes tiek audzētas jau pus gadsimtu

ZS „Dārznieki 1” Kristālu siltumnīcās, tepat Bauskas pievārtē, pašvaldības viesus sagaidīja viss kolektīvs. Šobrīd saimniecībā strādā 4 darbinieki, kas 0,5 ha platībā siltumnīcās audzē rozes. Par krāšņajiem ziediem šeit rūpējas jau kopš 70-tajiem gadiem jeb kolhoza laikiem. 50 gadu laikā dārzniecība piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan grūtas dienas, tomēr darbs allaž turpinājies. Šobrīd te var iegādāties vairāk nekā 40 dažādu šķirņu grieztos ziedus un stādus.

Draudzīgā Kristālu siltumnīcu komanda Daina Auzāne, dēls Mārtiņš, Ilona Timlere un Tatjana Bērziņa

Saimniecības vadītāja Daina Auzāne atzīst, ka darba ir daudz un tas prasa visu laiku. „Būtībā rožu audzēšana ir dzīvesveids, kas pakārtots ziedu augšanas ciklam. Pirmās rozes tiek sagaidītas agrā pavasarī, bet karstākā sezona sākas maijā un noslēdzas septembrī, taču atsevišķas šķirnes zied pat līdz janvārim, tas gan atkarīgs no laika apstākļiem,” dalās Daina.

Paralēli ikdienas darbiem ir jārisina dažādi saimnieciskas dabas jautājumi. Šobrīd aktuālākā problēma ir ūdens ņemšanas vieta, precīzāk, dīķis, kas atrodas netālu no saimniecības, bet piekļuve tam ir apgrūtināta. 

Tikšanās laikā tiek runāts par nākotnes vīzijām, mehanizācijas uzlabojumiem, jaunu tehnoloģiju ieviešanu un iespēju piedalīties dažādās ES atbalsta programmās. „Saimniecības ražošanas apjoms nav tik liels, lai nopietni pievērstos projektu rakstīšanai,” iebilst Mārtiņš, tomēr nenoliedz, ka nākotnē varētu mēģināt pāris idejas īstenot.

ZS „Dārznieki 1” ir viens no vairākiem Bauskas novada uzņēmumiem, kas Covid laikā saņēma valsts piešķirto dīkstāves pabalstu. Tāpat saimniece atzinīgi novērtēja pašvaldības pretimnākšanu, atliekot NĪN maksājumu uz vēlāku laiku, dodot uzņēmējiem iespēju atkopties pēc ārkārtas stāvokļa radītajiem finansiālajiem sarežģījumiem.

Datortehnikas serviss un foto pakalpojumi vienviet

Pilsētniekiem labi zināmais datorsalons Kalna ielā 12 jeb „Velosētas pagalmiņā” darbojas jau 20 gadus. Te saimnieko individuālais komersants Vismants Šulcs, kurš paralēli datortehnikas servisam piedāvā arī foto salona pakalpojumus. Uzņēmējs atzīst, ka šis nav liels bizness, tāpēc priecājas par katru apmeklētāju.  

Uz jautājumu kā ārkārtas situācija valstī ietekmēja salona darbību V. Šulcs atbild, ka klientu pieplūdums šajā periodā bijis krietni lielāks, nekā ikdienā. Tas skaidrojams ar faktu, ka daļa iedzīvotāju, sekojot Covid ierobežojumiem, lēma strādāt no mājām, kā arī īsā laikā skolēni bija jānodrošina ar nepieciešamo datortehniku, lai mācītos attālināti. „Uz salonu tika nesti neejoši un ilgstoši nelietoti datori, un to „atdzīvināšanai” tika veltīts daudz laika un pūļu,” stāsta uzņēmējs.

Kā vienu no biznesu bremzējošiem faktoriem Vismants min problēmu ar mobilo sakaru un interneta ierobežoto pieejamību šajā vecpilsētas daļā. Pateicoties kaimiņmāju iedzīvotāju atsaucībai, problēma ar internetu novērsta un uzstādīta speciāla uztveršanas antena, bet mobilo sakaru uztveramība joprojām ir sāpīga tēma. Proti, salona telpās un pat pagalmā pārklājums ir tik vājš, ka jālūko pēc īpašas uztveršanas zonas. Uz ko Arnolds Jātnieks norādīja, ka pašvaldība nevar tiešā veidā ietekmēt mobilo sakaru torņu izvietošanu, taču, pamatojoties uz iedzīvotāju un uzņēmēju iesniegumiem, var vērsties pie pakalpojuma sniedzējiem un aicināt risināt šo problēmu.

Vismants Šulcs- uzņēmējs un pasniedzējs

„Laiki mainās. Arī kādreiz tik nepieciešamie fotosalona pakalpojumi mūsdienās vajadzīgi retajam. Šīs nozares noriets iestājās vienlaicīgi ar digitalizācijas straujo attīstību,” sūrojas Vismants, „bildēties nāk tie, kuriem nepieciešamas fotogrāfijas dokumentiem vai vīzām, arvien retāk cilvēki vēlas atmiņas iemūžināt taustāmā formātā, lai ievietotu albumā.”

„Dzīve iet uz priekšu,” uzmundrina A.Jātnieks, „arī uzņēmējam ir jāmainās līdzi laikam, jo konkurentu skaits tikai pieaug.” Uzņēmējs piekrīt teiktajam, bet norāda uz niansēm, kas mazos uzņēmējus un pašnodarbinātās personas nostāda daudz neizdevīgākā situācijā salīdzinot ar vidējiem un lielajiem uzņēmējiem. Viņš uzsver, ka individuālie uzņēmēji nevar līdzvērtīgi iesaistīties un uzvarēt iepirkumu konkursos, pārdošanas apjomi un ienākumi no pakalpojumu sniegšanas ir nelieli, tāpēc arī pats meklē papildus peļņas iespējas. Vismants atklāj, ka līdztekus darbam Bauskā strādā par pasniedzēju Saulaines tehnikumā. Uzņēmējs ir gandarīts par šo iespēju un priecājas, ka savas profesionālās zināšanas un pieredzi var nodot jaunajiem datorsistēmu tehniķiem. V.Šulcs atzīst, ka izglītības iestāde ir lieliska iespēja novada pamatskolu beidzējiem apgūt tirgū pieprasītas profesijas tuvāk mājām. 

Pašvaldības vadītājs mudināja uzņēmējus neatlikt svarīgo jautājumu risināšanu uz vēlāku laiku, bet diskutēt ar pašvaldību un rast atbildes jau tagad.  A.Jātnieks atgādināja, ka tieši šādam nolūkam ir izveidota Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvā padome, kuras pamatuzdevums ir viedokļu apmaiņa, dialoga veicināšana starp uzņēmējiem un pašvaldību, un aicināja uzņēmējus aktīvāk iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos.

 

Nākamajā rakstā par tikšanos ar uzņēmējiem lasiet sarunu ar SIA „Velosēta” un SIA „Foodhouse” īpašniekiem, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiāles vadītāju Igundu Bēmani.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


10.08.2020.

Aicina tirgotājus pieteikties dalībai Zemgales Dižtirgū

Zemgales Dižtirgus, kas norisināsies 12. septembrī no plkst. 10.00-15.00, būs daļa no Bauskas vecpilsētas X Pagalmu svētki un VIII Putras godēšanas programmas Bauskas Rātslaukumā! ⚖️🧺

Pieteikšanās anketa atrodama saitē: https://ej.uz/zemgales_diztirgus


06.08.2020.

Zemgales NVO forums „Nepiemini COVID''

Zemgales NVO centrs aicina interesentus 13. un 14. augustā piedalīties reģiona nozīmīgākajā gada pasākumā - Zemgales NVO forumā „Nepiemini COVID''. Foruma pirmajā dienā būs iespēja noklausīties iedvesmojošas un saturiski nozīmīgas runas un lekcijas, savukārt pasākuma otrajā dienā būs iespējas darboties grupās jauno līderu vadībā, izzināt dažādus noslēpumus savas ikdienas darbības uzlabošanai un personīgai izaugsmei. 

Zemgales NVO foruma mērķis ir stiprināt reģiona pilsoniski aktīvos iedzīvotājus un viņu veidotās organizācijas. Forums notiek vienu reizi gadā – tā ir iespēja mums satikt vienam otru, radīt jaunas idejas, iedvesmoties un lepoties, ka esam daudz paveikuši. Zemgale ir atvērta ikvienam, aicinām uz forumu pieteikties arī citu reģionu pārstāvjus.

Pirms foruma 12.augusta aicinam piedalīties arī kopīgā tīklošanas vakarā, kas notiks plkst. 18:00 turpat biedrībā „Tuvu'' Saules ielā 2, Brankās, Ozolnieku novadā. 13.augustā vakarā paredzēts sadarbības pasākums - dzeltenais vakars. Vakara dalībnieki aicināti tērpties dzeltenas krāsas apģērbā.

Aicinām pieteikties uz pasākumu, aizpildot anketu šeit: https://ej.uz/zemgales_NVO_forums_2020.

Pasākuma laikā tiks ievērotas striktas sanitārās prasības.

FORUMA PROGRAMMA

Aktivitāte notiek biedrības Zemgales NVO Centrs projekta ''Kompleksi pasākumi Zemgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai'' (projekta līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MAC/032/19) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
KM_ZNVOC_LOGO_mazaks

Informācijas avots: Zemgales NVO centrs


05.08.2020.

Aicina pieteikties dalībai 2. tehnikas un inovāciju festivālā „Mehatrons 2020”

Atkal tuvojas septembris, kad ir iespēja svētkos tikties metālapstrādes un tehnoloģiju uzņēmumiem, kā arī amatniekiem. Šoreiz tas ir  5.septembris, kad Jelgavā, Pasta salā (no plkst. 10.00 līdz 15.30) jau otro gadu notiks tehnikas un inovāciju festivāls „Mehatrons 2020” (izaudzis no Metāla svētkiem).

Festivāla organizētāji aicina uzņēmējus un amatniekus popularizēt savu produkciju, pakalpojumus un karjeras iespējas savā nozarē!

Uzņēmēji un amatnieki aicināti iesūtīt pieteikumus līdz 14.augustam pa e-pastu: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012155, 28342419.

Piesakot dalību, jānorāda:

 • uzņēmuma nosaukums, amatnieka vai izgudrotāja vārds, uzvārds;
 • nepieciešamā platība (kvadrātmetros);
 • vai nepieciešama elektrība (kāda jauda);
 • pāris teikumus- ko plānojat savā stendā (piem. popularizēt uzņēmumu, meklēt darbiniekus, organizēt konkursu vai citas aktivitātes u.c.);
 • tālrunis;
 • e-pasts;
 • Amatniekiem, kuri tirgosies, būs jāiesniedz papildus dokumenti.

Pasākuma ietvaros notiks Izgudrojumu konkurss „MINOX ZEMGALE", kam aicinām pieteikties ikvienu izgudrotāju- no pirmskolas iestādes audzēkņiem līdz sudraba paaudzei, no skolēna līdz zinātniekam- ikvienu, kam ir kāds, lai arī neliels, bet izgudrojums! Konkursa mērķis ir veicināt izgudrojumu un inovāciju attīstību Latvijā un tehniskajā jaunradē ieinteresēt skolēnus, studentus un sabiedrību kopumā.

Pieteikumi tiek gaidīti no augstskolām un profesionālās un vidējās izglītības iestādēm, lai popularizētu izglītības iespējas inženierzinātņu programmās un rosinātu bērnos un jauniešos interesi par tehnisko jaunradi, robotiku, konstruēšanu un eksperimentiem.

Savukārt prezentēt savus izstrādājumus un jaunrades darbus aicināti amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi.

Būs arī tradicionālais Latvijas dabaszinību skolotāju konkurss „Zinātne uz skatuves”, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Atvērto durvju diena un Metinātāju konkurss.

Izgudrojumu un inovāciju konkursa “Minox Zemgale” dalībnieki aicināti pieteikties līdz 14. augustam pa e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012155, 28342419.

Izglītības iestādes, biedrības un tehniskās jaunrades skolas aicinātas pieteikties pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012159, 29222737.

Latvijas dabaszinību skolotāji konkursam “Zinātne uz skatuves” aicināti pieteikties pa e-pastu skaidrite.bukbarde@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012157, 29337980.

Metinātāju konkursa dalībnieki aicināti pieteikties pa e-pastu maris.ernstsons@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 26171465.

Pasākumu norise atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī.

Līga Miķelsone
Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

 


05.08.2020.

Piesaki savu sociālās uzņēmējdarbības ideju!

LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros no 4. līdz 6. septembrim Gulbenes novadā, pašā Gaujas krastā – atpūtas kompleksā „Lācītes”, notiks „Sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības laboratorija”. Tas būs 48 h garš ideju maratons, kurā profesionālu mentoru vadībā būs iespēja attīstīt jau iecerētas, kā arī izstrādāt jaunas sociālās uzņēmējdarbības idejas, lai pasākuma noslēgumā radītu jau gatavus sociālā biznesa prototipus.

„Laboratorijā” aicinātas pulcēties individuālas personas vai domubiedru grupas līdz 3 personām, kam jau ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, taču tai vēl nav rasta biznesa koncepcija, kā arī tos, kuriem nav savu ideju, taču ir vēlme iesaistīties sociālajā uzņēmējdarbībā. Priekšroka tiks dota dalībniekiem no LEADER sadarbības projektā „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” iesaistīto vietējo rīcības grupu teritorijām – Alsungas, Babītes, Gulbenes, Jelgavas, Ķekavas, Kuldīgas, Mārupes, Olaines, Ozolnieku un Skrundas novadiem, tomēr pieteikt savu dalību pasākumā aicinām interesentus no visas Latvijas. Vienīgais nosacījums – dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam.

„Laboratorijas” noslēgumā ekspertu žūrija noteiks oriģinālāko un dzīvotspējīgāko sociālā biznesa ideju, kuras autori tiks pie iespējas doties pieredzes vizītē pie sociālā uzņēmuma „Dabas Zirgi” Ķekavā, kā arī saņems ekspertu konsultācijas biznesa idejas tālākai attīstībai. Svarīgi atzīmēt, ka bez ieguvumiem mājās neviens nedosies – pat ja komanda neiekļūs laureātu vidū, vai kāda dalībnieka ideja netiks attīstīta tālāk, „Laboratorija” ikvienam sniegs vērtīgas zināšanas un prasmes biznesa modelēšanā un veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstīšanā, jaunas idejas, draugus un potenciālos savas uzņēmējdarbības partnerus.

Dalība „Laboratorijā” ir bez maksas, taču vietas un šī lieliskā iespēja ir tikai 50 dalībniekiem. Lai kļūtu par „Laboratorijas” dalībnieku, ir jāpasteidzas līdz 16. augustam aizpildīt elektronisku pieteikuma anketu: https://ej.uz/laboratorija_Gulbene

Plašāka informācija par pasākumu un iepazīšanās ar „Laboratorijas” mentoriem šeit.

Pasākumu organizē piecas vietējās rīcības grupas, kas īsteno LEADER sadarbības projektu „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”: biedrības „Partnerība Daugavkrasts”, „Lauku partnerība „Lielupe””, „Darīsim paši!”, „SATEKA” un „Pierīgas partnerība”.

Sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības laboratorija notiks, izvērtējot epidemoloģisko situāciju valstī un ievērojot visus pulcēšanās noteikumus. Pastāv iespēja, ka pasākums var tikt pārcelts.

Papildu informācija par pasākumu:
Līga Ivanova, liga.ivanova@inbox.lv, 26464686

 


04.08.2020.

Uzņēmumu vadītāji aicināti pieteikties mācībām Mini-MBA inovāciju programmā

No 3.augusta līdz 17.augustam uzņēmumu vadītāji aicināti pieteikties mācībām Mini-MBA inovāciju vadības programmā. Mācību programmu īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)  sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu (RBS). Mācības komersantiem pieejamas bez maksas. Vienā grupā mācības apgūst 20 uzņēmumu vadītāji.

Mini-MBA ir pasaules biznesa augstskolās lietots programmas formāts, kas filozofijā, saturā un mācību metodēs līdzinās biznesa administrācijas maģistra (Master of Business Administration, MBA) programmām.

„Tā ir lieliska iespēja, kā profesionāli pilnveidot savas zināšanas, lai celtu uzņēmuma konkurētspēju. Par programmas kvalitāti liecina noturīgā uzņēmumu vadītāju interese. Līdz šim programmu absolvējuši jau 80 profesionāļi, tostarp no tādiem plaši zināmiem uzņēmumiem kā  Tilde, Lattelecom, MADARA Cosmetics, HansaMatrix Innovation un TELE2. Līdztekus jaunām, pasaules līmeņa biznesa zināšanām un pieredzei, ko sniedz lektori un mentori, neatsverams ieguvums šajā apmācību programmā ir arī jauno kontaktu loks, kas veidojas mācību procesā,” stāsta LIAA Inovāciju motivācijas programmas vadītāja Sarmīte Karlsone.

Mini-MBA programmas ir paredzētas uzņēmumu un organizāciju esošajiem un potenciālajiem augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem. Tās ir būtiski īsākas, nekā augstskolu studiju programmas un ilgst aptuveni trīs mēnešus, taču ir intensīvākas nekā standarta interešu izglītības kursi.

Šā gada pavasara semestra Mini-MBA absolvents, Playoff Arena idejas autors Kristofers Ritovs: „Esmu patiesi sajūsmā par šo programmu, arī sadarbība ar kursa biedriem bija izcila. Vēlētos izcelt, ka šī bija uz mūsu katra projektu un uzņēmumu balstīta programma un esmu jau uzsācis jaunu uzņēmējdarbības virzienu, kas ir „noslīpēts” šī kursa ietvaros.”

Līdzšinējos uzsaukumos uz katru mācību vietu ir bijis konkurss, tādēļ LIAA aicina rūpīgi aizpildīt pieteikumu dokumentāciju, nepieciešamības gadījumā konsultēties ar LIAA darbiniekiem. Līdzvērtīga pieteikumu vērtējuma gadījumā priekšrocība ir tiem pretendentiem, kuru pieteikums saņemts agrāk.

Jaunā uzsaukuma grupai mācības sāksies 17. septembrī un ilgs līdz 11. decembrim.  Mācības ir bezmaksas, tās vadīs izcili vietējie un ārvalstu lektori un mentori ar starptautisku akadēmisko pieredzi un ilggadīgu biznesa vadīšanas praksi starptautiskos uzņēmumos.

„RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) mērķis ir sniegt Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas inovāciju vadībā un attīstībā. Tāpēc Mini-MBA apmācības programmas pamatā ir studentu darbs ar inovāciju idejas projekta attīstīšanu, vienlaikus piedaloties arī lekcijās un praktiskās nodarbībās, kas ir svarīgas jaunu biznesa modeļu attīstīšanai. LIAA un RBS, kā kursa izstrādātājiem, ir svarīgi, lai uzņēmumi iegūtu speciālistus, kas var ieviest un pielietot modernas inovāciju vadības metodes,” saka Aldis Greitāns, RBS MBA programmu direktors.

Sekmīga mācību kursa beigšanas gadījumā dalībnieki saņems mācību apguves sertifikātu, kā arī iegūs tiesības turpmāk piedalīties RBS absolventu tīkla aktivitātēs.

Plašāka informācija par atbalsta nosacījumiem un uzņēmumu vērtēšanas kritērijiem:

https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/inovaciju-motivacijas-programma/apmacibas-komersantiem

Mācības LIAA rīko projekta „Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un tās līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Informācijas avots:
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra