Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Novembris


28.11.2019.

Bauskā viesojas Taipejas Misijas vēstnieks Latvijas Republikā

 

27.novembrī Bauskas novada pašvaldību apmeklēja Taipejas Misijas Latvijas Republikā (TMIL) vadītājs Andy Chin ar mērķi iepazīties ar novada vadību, pārrunāt iespējamos sadarbības virzienus investīciju jomā, kā arī apmeklēt novada uzņēmumus.

Viesi uzņēma un ar pašvaldības darbu iepazīstināja Bauskas domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, izpilddirektors Jānis Kalinka un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Sarunu gaitā China kungs pastāstīja par Taipejas Misijas pamatuzdevumiem un mērķiem Baltijā, kā arī uzsvēra būtiskākās sadarbības jomas.

27 gadu laikā, kopš Rīgā darbojas Taipejas Misija, starp Taivānu (Ķīnas Republika) un Baltijas valstīm izveidojusies veiksmīga sadarbība tirdzniecības, investīciju, kultūras, zinātnes un izglītības jomās. Pēdējo gadu laikā Latvijā vērojama būtiska izaugsme daudzās nozarēs, tas veicina investoru interesi un vairo vēlmi ieguldīt finansiālos līdzekļus mūsu valstī. Interese tiek fokusēta ne tikai uz Rīgas reģionu, būtiska nozīme ir draudzīgu kontaktu veidošanai ar reģioniem un pilsētām, t.sk. Bausku.

China kungs īpaši atzīmēja tās priekšrocības, kādas jau pārredzamā nākotnē Bauskai varētu sniegt RailBaltic projekta īstenošana.  Viņaprāt, šī transporta artērija sniegs nozīmīgu pienesumu Bauskai un uzņēmējdarbības attīstībai novadā kopumā.  TMIL vadītājs uzskata, ka šobrīd Baltijas reģiona valstīm ir lielas priekšrocības attiecībā pret veco Eiropu. Vēstnieks uzsvēra, ka šeit uzņēmējdarbības vide attīstās strauji, kamēr, tādās valstīs kā Lielbritānija, Vācija un Spānija, izaugsmes iespējas sarūk. „Latvijas pašvaldībām un Bauskai ir jāizmanto šis potenciāls, jākļūst atvērtākām kontaktu dibināšanā un viedokļu apmaiņā, jāmeklē un jāpiedāvā sadarbības risinājumi investoru ieinteresēšanai”, min China kungs un turpina „Taipejas Misija ir gatava iesaistīties, lai sekmētu Taivānas investoru un Bauskas novada pašvaldības sadarbību”.

Viesošanās laikā Andy Chin apskatīja Industriālā parka teritoriju un atzinīgi novērtēja tā nākotnes potenciālu.  Vizītes turpinājumā apmeklēja SIA „Lielzeltiņi” kombinētās lopbarības rūpnīcu. Tikšanās laikā direktors Dmitrijs Šačenko prezentēja putnu fabrikas attīstības virzienus un uzņēmuma stiprās puses. Iepazīstoties ar SIA „Uzvara-Lauks”, vēstnieks apmeklēja graudu kalti un laboratoriju, kā arī ar interesi aplūkoja muzeja ekspozīciju un viesu namu „Miķelis”.

Vizītes noslēgumā China kungs ciemojās Bauskas Rātsnamā, kur augsti novērtēja eksponēto priekšmetu un mākslas darbu vēsturisko un māksliniecisko vērtību.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


28.11.2019.

Latvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus „CITS BAZĀRS" ziemā (BAUSKĀ)

 

2019. gada 13. decembrī Bauskas autoostā  (Slimnīcas ielā 11) no plkst. 10:00 līdz 14:00 norisināsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais pasākums CITS BAZĀRS ziemā.

Gadatirgū  apmeklētājiem būs iespēja ne vien apskatīt, bet arī iegādāties jauniešu uzņēmumos radītās preces.


Organizē: Rita Straumīte (Īslīces pamatskola)
Informācija: rita.straumite@inbox.lv

 

 


21.11.2019.

Zemgalē notiks Gada uzņēmēju tradicionālā godināšana

 

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība Uzņēmējdarbības centrs ceturto reizi organizē krietnāko uzņēmēju godināšanu, kas notiks piektdien, 29. novembrī pulkst. 14.00 Rundāles pils Baltajā zālē.

Atbilstīgi Nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome (ZAP), visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības izraudzījušas vienu titula „Gada uzņēmējs Zemgalē 2019” cienīgu ieguvēju. Šādu atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Starp nominētajiem titula ieguvējiem, kuru vārdus ZAP apstiprināja nupat Tērvetē notikušajā padomes sēdē, ir gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, dārzkopji, puķkopji, būvmateriālu un pārtikas rūpniecības, tūrisma un viesmīlības pārstāvji, gan ēdināšanas un citu pakalpojumu sniedzēji. Interesanti, ka šogad visvairāk lauksaimniecību – graudkopību un lopkopību pārstāvošie uzņēmēji ir no Sēlijas novadiem, bet Zemgales vidienes pašvaldības vairāk pārstāv elektroapgādē, būvmateriālu ražošanas, celtniecības un mežsaimniecības nozarē strādājošie uzņēmēji.

Ar ZPR un pašvaldību finansiālu atbalstu visi viņi saņems īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā.      

Juris Kālis
ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

 


19.11.2019.

Viena no Ekonomikas ministrijas budžeta prioritātēm 2020.gadā būs uzņēmējdarbības konkurētspēja

 

Šā gada 14. novembrī Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja valsts budžetu 2020. gadam. Ekonomikas ministrijas resora kopējais budžets nākamajam gadam plānots 104 821 119 eiro apmērā. Nākamā gada budžeta prioritātes būs enerģētikas politikas īstenošana, jo īpaši elektroenerģijas obligātā iepirkuma mehānisma uzraudzība, būtiski pastiprinot elektrostaciju darbības kontroli, un atbalsts uzņēmējiem konkurētspējas stiprināšanai.

26% jeb 26 978 211 eiro Ekonomikas ministrijas resora budžetā paredzēti uzņēmējdarbības konkurētspējas atbalstam. 
Ministrs Ralfs Nemiro: „Ārvalstu tiešo investīciju piesaiste, eksporta veicināšana, uzņēmējdarbības vides uzlabošana, jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstība un starptautiskās atpazīstamības veicināšana, tūrisma nozares izaugsme – tie būs mūsu galvenie darbības virzieni, lai palielinātu Latvijas uzņēmumu konkurētspēju starptautiskajos tirgos, veicinātu mūsu uzņēmumu produktivitāti un piesaistītu ārvalstu investīcijas augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs".

 

Avots: Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa

 


15.11.2019.

Sievietes- uzņēmējas tiek aicinātas uz kursiem „Digitālās tehnoloģijas uzņēmējdarbībā”
 

Kursi  sievietēm-uzņēmējām „Digitālās tehnoloģijas uzņēmējdarbībā” notiks no 28. līdz 30. novembrim Rīgā, Vīlandes ielā 7, muzeja „Cepuru Pasaule" telpās.

Nodarbību sākums plkst. 10.00 (kopā 24 mācību stundas). Apmācībās iekļautas gan praktiskas, gan teorētiskas nodarbības. 

Dalība kursos bez dalības maksas.

Pieteikšanās līdz 19. novembrim pa e-pastu: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv vai tel. 63012155; 63012169. 
Vietu skaits ir ierobežots!

Mācību saturs 28. novembrī:

 • Pārdošanas māksla
 • Praktiskā nodarbība Tējkannu reklāma internetā - ar nulles budžetu”
 • Kā uzlabot pārdošanu soli pa solim  A-Z
 • Praktiskā nodarbība Digitālās tehnoloģijas L. Aleksejeva uzņēmējdarbībā”

Mācību saturs 29. novembrī:

 • Pārdošana ETSY platformā
 • Kā pārdot Facebook un Instagram
 • Praktiskā nodarbība kopā ar Riga ART- kā attīstīt starptautisko sadarbību un pārdot mākslas darbus

Mācību saturs 30. novembrī:

 • Digitālā komercija un personīgais zīmols

 

 

Kursi notiek Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta projekta “Uzņēmējdarbība, sievietes un konsultācijas: resursu centru tīkls sievietēm uzņēmējām Latvijas un Krievijas pierobežas teritorijā” (LV-RU-022) ietvaros.

 

 

 

 

 

Avots: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs

 


12.11.2019.

Seminārs uzņēmējiem "Mana Latvija. Dari digitāli!"

Tāpat kā citus gadus, arī šogad, Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru rīko semināru uzņēmējiem. Jau pašlaik Latvijā ir pieejami vairāk nekā 700 dažādi e-pakalpojumi gan privātpersonām gan uzņēmējiem, kuru izmantošana var krietni atvieglot darbu un ikdienu.

Lai veicinātu sabiedrības zināšanas un prasmes dzīves situāciju risināšanā elektroniski, darbojas  integrētā mācību un komunikācijas aktivitāšu programma „Mana Latvija. Dari digitāli!”. Šīs programmas pārstāvji 20.novembrī no plkst. 10.00 - 12.00 vadīs pasākumu, kurš notiks Bauskas Centrālajā bibliotēkā. Seminārs ir bez maksas.

Tajā tiks stāstīts par to, kādi e-pakalpojumi var noderēt uzņēmēja ikdienā, kā rūpēties par savu datu drošību u.c., kā arī par e-adresi, kas drīzumā juridiskām personām būs jālieto obligāti.

Pēc semināra konsultanti palīdzēs izveidot sava uzņēmuma e-adresi, tādēļ aicinām ņemt līdz eID karti ar eParakstu vai eParaksts Mobile.

Semināram ir jāpiesakās pa tālruni 63960578 vai mājaslapā: ŠEIT

Esiet zinoši par dažādām e-iespējām!  E-risinājumi ļaus nokārtot formalitātes ērti un ātri.
Būsiet  laipni gaidīti seminārā!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ērika Pelcere,
Bauskas CB Biznesa bibliotēkas vadītāja
tālr. 63960578


07.11.2019.

CFLA aicina uz rudens semināru ciklu „Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”

 

Trešdien, 27.novembrī, ar semināru Rundālē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noslēgs rudens semināru ciklu par labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.

CFLA direktore Anita Krūmiņa: „Jau sesto reizi pulcēsim ES fondu projektu īstenotājus un interesentus semināru ciklā Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā. Gatavojot semināru programmu, raugāmies, lai tajā būtu kā aktualitāšu sadaļa par ES fondu progresu un nākotnē gaidāmo, tā arī praktiski ieteikumi un pieredzes stāsti no projektu īstenotājiem. Esam pateicīgi klientiem, kuri gatavi ar saviem stāstiem dalīties – reizēm tie sniedz iedvesmu, reizēm – mācību, taču vienmēr klausāmi ar interesi.”

Semināros CFLA sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Finanšu ministriju, Labklājības ministriju, Finanšu nozares asociāciju un ES fondu projektu īstenotājiem stāstīs par aktualitātēm un nākotnes perspektīvām ES fondu jomā. Seminārā Finanšu nozares asociācija dalīsies ar noderīgu informāciju potenciālā ES fondu darījumu partnera izvērtēšanā. Tāpat dalīsimies ar zināšanām un uzkrāto pieredzi vienmēr aktuālajā tēmā – iepirkumu veikšanā. Semināros runāsim arī par valsts atbalsta jautājumiem un pašvaldību aizņēmumu tēmu. Ar pieredzi – kā veiksmēm, tā izaicinājumiem - projektu īstenošanā dalīsies ES fondu finansējuma saņēmēji. Semināru laikā būs iespējams saņemt arī individuālas klātienes konsultācijas par ES fondu projektu e-vidi.

Zemgalē seminārs notiks 27. novembrī plkst. 11.00 Rundāles multifunkcionālajā centrā  Pilsrundālē 1, Rundāles novadā.

Darba kārtība šeit.


Pieteikšanās semināra apmeklējumam un darba kārtība pieejama CFLA mājaslapā. Lūdzam semināru apmeklējumam pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Avots: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA)

 


06.11.2019.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina apmeklēt
Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru stendu skaistumkopšanas izstādē Baltic Beauty 2019

 

No 8. līdz 10. novembrim LIAA aicina apmeklēt Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru stendu skaistumkopšanas izstādē Baltic Beauty 2019, Ķīpsalā!

Apmeklē biznesa inkubatoru stendu un iepazīsti Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru dalībniekus: SIA D.Eco development uzņēmums ražo pilnīgi dabīgus dezodorantus, arī zero waste variantā, kā arī ķermeņa kopšanas produktus. Uzņēmums SIA STAVRO Jūs priecēs ar kosmētiku, kas ir izstrādāta, balstoties uz zinātniskiem pētījumiem, korneoterapijas metodoloģiju un holistisku pieeju ādas kopšanai un dzīvesveidam kopumā. Zīmols “The Beard Cosmetics” piedāvā bārdas kosmētiku – bārdas eļļas un balzamus, kas radīti izmantojam tikai 100% dabīgas un ekoloģiski sertificētas izejvielas (OF&G). SIA Inex Cosmetics uzņēmums savu balsta specializējoties uz inovāciju ieviešanu Premium klases segmenta komētikas ražošanā. Savukārt SIA Anne Export savā kosmētikas klāstā apvieno Dienvidu zemju vērtīgās eļļas ar Latvijas dabas iedarbīgajiem ekstraktiem, ražojot kosmētiku visai ģimenei. Ja meklējat ko piemērotāku tieši bērniem, tad stendā varēsiet satikt SIA Creative Cosmetics, kas tika dibināts ar ideju radīt dabīgu un bērniem drošu krāsu kosmētiku. Tā ir divu mammu ideja apvienot savas zināšanas un prasmes, lai izveidotu dabai draudzīgu zīmolu ar eko sertifikācijas potenciālu nākotnē. SIA Silmachy Remedies piedāvā kosmētiku, kas ir veidota kā unisex kosmētika, kas ir īpaši paredzēta dodoties ceļojumos kā arī ir parocīgāka ikdienas lietošanā, jo balstās uz zero waste principa. SIA BE.LOVED kosmētika tika ražota ilgi meklējot atbildes uz jautājumu par to ka saglabāt savu jaunību un skaistumu visas dzīves garumā, uz kā pamata radās ekspertu un uzņēmuma īpašnieces izstrādāta formula, kas balstās uz veselīgas ādas pamatprincipiem.

Visā Latvijā darbojas 15 Magnetic Latvia Biznesa inkubatori, kas palīdz attīstīties jauniem, dzīvotspējīgiem un konkurētspējīgiem komersantiem. Biznesa inkubators ir atvērta koprades, biroja, darbnīcu, semināru un notikumu telpa jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem. LIAA biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators” ietvaros.


Madara Zenke
Vecākā projektu vadītāja
Biznesa inkubatoru departaments
Tālrunis: +371 62400908
Mob. tālrunis: +371 26984711
E-pasts: madara.zemke@liaa.gov.lv

 


 

05.11.2019.

LATVIJAS TIRDZNIECĪBAS UN RŪPNIECĪBAS KAMERAS atvērto durvju diena

 

LTRK aicina uzņēmējus 13. novembrī, Kr.Valdemāra ielā 35, Rīgā uz atvērto durvju dienu.

 • plkst. 13.30  Dalībnieku ierašanās un pēcpusdienas kafija.
 • plkst. 14.00  Uzņēmēju iepazīšanās. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras darbība. Jautājumi un atbildes. Valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 • plkst. 14.30 – 16.30   Informācija par LTRK īstenoto uzņēmēju interešu pārstāvību, atbalstu eksportam, organizētajiem semināriem un pasākumiem, īstenotajām ES projektu aktivitātēm, šķīrējtiesu un komercstrīdu mediāciju.

Reģistrācija līdz 12. novembrim: https://ej.uz/ltrk2019 

Dalība bez maksas, vietu skaits - ierobežots.

 

Avots: Biedrība "Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera"

 


04.11.2019.

„Mana Latvija. Dari digitāli!”

20. novembrī, plkst. 10:00-12:00, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, (Kalna ielā 18, Bauska) notiks seminārs, kura laikā klātesošie varēs apgūt iemaņas eID kartes, eParaksta un e-adrese pielietošanā.

Digitālās lietas mūsu dzīvē ienāk arvien straujāk un, kā vairākkārt norādījuši It jomas speciālisti - tuvākajos 10 gados vismaz 40% uzņēmumu izzudīs, ja vien tehnoloģiski nemainīsies. Jau pašlaik Latvijā ir pieejami vairāk nekā 700 dažādi e-pakalpojumi gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, kuru izmantošana var krietni atvieglot darbu un ikdienu. Lai tos pilnvērtīgi izmantotu, no šā gada sākuma ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir eID karte, bez maksas pieejams neierobežots skaits e-parakstu. Seminārā stāstīsim, kā izmantot eID karti, eParakstu un šā gada jaunievedumu - e-adresi, kas drīzumā juridiskām personām būs jālieto obligāti. Stāstīsim, kādi e-pakalpojumi var noderēt uzņēmēja ikdienā, kā rūpēties par savu datu drošību u.c. 

Tēmas: 

1) dati valsts reģistros, datu drošība
2) eID karte un eParaksts, izmantošanas iespējas
3) e-adrese - mērķi, ieguvumi, izveidošana, pilnvarošana
4) citi uzņēmējiem noderīgi e-pakalpojumi.

*Pēc semināra konsultanti palīdzēs izveidot sava uzņēmuma e-adresi, tādēļ aicinām ņemt līdz eID karti ar eParakstu vai eParaksts Mobile.

Lektori:
Programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” pārstāvji

Reģistrācija: jelgava@chamber.lv;

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera