Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Augusts


30.08.2019.

ALTUM piedāvā plašas iespējas Bauskas reģiona uzņēmējiem

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama gan bankās, gan arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kas finansē tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras nevar saņemt finansējumu komercbankās.

Par ALTUM piedāvātajām iespējām Bauskas uzņēmējiem stāsta ALTUM Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa.

Šobrīd ALTUM ir aptuveni 20 dažādas atbalsta programmas, kas paredzētas gan biznesa uzsācējiem un mikrouzņēmumiem, gan mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, gan lauksaimniekiem, kā arī īstenojam citas īpašās programmas. Piemēram, mums ir īpaša eksporta darījumu apdrošināšanas programma, savukārt sadarbībā ar komercbankām īstenojam mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem, kurā dažu gadu laikā esam piešķīruši jau vairāk 12 tūkstošus garantiju. Ļoti aktuāla ir arī aizdevumu programma uzņēmumu energoefektivitātes projektiem. Strādājam arī start-up jeb tehnoloģisko iesācējuzņēmumu atbalsta jomā, kā arī veicam ieguldījumus riska kapitāla fondos. Mūsu klientus var iedalīt četrās lielās grupās, tie ir: biznesa uzsācēji, mazie un vidējie uzņēmumi, lauksaimnieki un iedzīvotāji.

Būtiski uzsvērt, ka ALTUM nekonkurē ar komercbanku piedāvāto finansējumu, gluži pretēji – mūsu piedāvātais finansējums paredzēts tām uzņēmējdarbības jomām, kurās privātais finanšu tirgus nesniedz finansējumu pietiekamā apjomā, tas paredzēts tiem klientiem un projektiem, kuriem nav pieejams kredītiestāžu finansējums. Vienlaikus jāuzsver, ka arī ALTUM finansējums ir paredzēts tikai dzīvotspējīgiem, ekonomiski pamatotiem projektiem. Mūsu aizdevumiem var būt garāki atmaksas termiņi, zemākas nodrošinājuma prasības un citi atvieglojumi.  Garantiju programmas savukārt strādā kā palīgs banku finansējuma saņemšanai gadījumos, kad uzņēmējs bankai nevar sniegt nodrošinājumu bankai nepieciešamajā apjomā.

Ar visām mūsu piedāvātajām programmām detalizēti var iepazīties mājas lapā www.altum.lv. Vienlaikus atgādinu, ka tuvojas rudens lauku darbu sezona un aktuāli ir apgrozāmie līdzekļi lauksaimniekiem, kuru arī nodrošina ALTUM.  Unikāla programma reģioniem ir mazie aizdevumi lauku teritorijām. Tā ir īpaši piemērota mazām saimniecībām, jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Šie aizdevumi, apjomā līdz 100 tūkstošiem eiro, paredzēti tikai tiem uzņēmējiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums, proti, līdz 70 tūkstošiem eiro.

Bauskā ALTUM strādā Uzvaras ielā 6,
aicinu vizīti pieteikt iepriekš, zvanot t. 67774283, 67774279, vai rakstot zemgale@altum.lv

Sandra Eglīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”

 


30.08.2019.

Ir sākusies uzņemšana Bauskas biznesa inkubatorā

Tev ir uzņēmums ne vecāks par 3 gadiem?
Vai vēlies pārbaudīt savas biznesa idejas dzīvotspēju
?
Tad iesniedz savu pieteikumu līdz 20.septembrim, kļūsti par Bauskas biznesa inkubatora dalībnieku un saņem atbalstu pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmā.

Vairāk informācijas par pirmsinkubācijas programmu biznesa ideju autoriem lasi šeit.

LIAA Bauskas biznesa inkubators uzņem pirmos 15 dalībniekus, nenokavē!

Inkubācijas atbalstu var saņemt komersanti, kas nav reģistrēti ilgāk par 3 gadiem. Inkubācijas programmā tev ir iespēja saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai pakalpojumiem, iekārtām, izejvielām u.c.
Vairāk par inkubācijas programmu lasi šeit.

Pieteikumu iesniegšana: 30.08.-20.09., LIAA Bauskas biznesa inkubatorā, Katoļu iela 3, 2.stāvs, Bauska

Pieteikuma anketu atradīsi šeit.

Lūgums ikvienam pieteikuma iesniedzējam pirms fiziskas vai elektroniskas pieteikuma veidlapas iesniegšanas sazināties ar LIAA Bauskas biznesa inkubatora komandu, lai tā pārbaudītu, vai pieteikums ir korekti aizpildīts!

Avots: Bauskas biznesa inkubators


28.08.2019.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) rīko
Eiropas tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”

 

Aicinām darba devējus reģistrēties Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu un pieteikties pasākumam „Darbs un karjera Latvijā”  (https://www.europeanjobdays.eu/en/events/job-and-career-latvia-2019), lai atrastu piemērotus darbiniekus, publicētu vakances un ievietotu prezentācijas sava uzņēmuma starptautiskās atpazīstamības veicināšanai.  Darba meklētajiem pēc reģistrācijas platformā, jāpiesakās vēlamajai vakancei un jāsaskaņo darba intervijas laiku ar darba devēju, kas norisināsies 26. septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst.16:00.

Dalība tiešsaistes pasākumā darba devējiem un darba meklētājiem ir bezmaksas un būs pieejama no jebkura datora vai viedierīces ar interneta pieslēgumu.

Šobrīd Eiropas darba dienu platformā jau ir reģistrējušies vairāk kā 30 darba devēju, kuri piedāvā 778 brīvas darba vietas ar atalgojums virs EUR 1000 un savus profilus ir izveidojuši 263 darba meklētāji.

Pasākumā dienā bezmaksas konsultācijas par uzņēmējdarbības dibināšanas iespējām, nodokļiem, sociālajām garantijām, darba līgumu veidiem, darba un dzīves apstākļiem Latvijā sniegts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latgales plānošanas reģiona, Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts darba inspekcijas pārstāvji.

Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” ir lieliska iespēja atrast piemērotu darba devēju vai darbinieku, kā arī saņemt aktuālo informāciju par darba un dzīves apstākļiem Latvijā – atrodoties birojā vai mājās, tādejādi netērējot laika un finanšu resursus.

Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valsts darba inspekciju, Valsts ieņēmumu dienestu, “Tele2” sociālo kustību “Latvija strādā” un projektu Your Move. 

Aktualitātes par pasākumu NVA un EURES mājas lapās un sociālajos tīklos:

http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=446&mid=662&new_lang=lv

https://www.facebook.com/eureslatvia

https://www.facebook.com/Nodarbinatiba/

Pasākums norise Eiropas tiešsaistes darba dienu platformā: šeit.

Profila izveides un reģistrācijas kārtības pamācības darba devējiem un darba meklētājiem.

Reģistrācijas kārtību darba devējiem var apskatīt šeit

Reģistrācijas kārtību darba meklētājiem var apskatīt šeit  

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Eiropas darba dienas koordinatoriem Latvijā:

Ilze Luīze Mihailova (e-pasts: IlzeLuize.Mihailova@nva.gov.lv, tālr. 67870976).

Andris Segliņš (e-pasts: Andris.Seglins@nva.gov.lv, tālr. 63429422).

 


23.08.2019.

Lielākais jaunrades notikums šovasar – jau pēc nedēļas Lucavsalā

Jau pēc nedēļas, no 30. augusta līdz 1. septembrim, Rīgā, Lucavsalā, notiks lielākais jaunrades notikums šovasar – inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm norisināsies vairāk nekā 50 pasākumi, kuros ar jaunāko nozarē dalīsies eksperti no 17 valstīm.

Kā piederas īstam festivālam, ir padomāts arī par vērienīgu izklaides programmu, kurā iekļauti astoņi koncerti, neparastas muzikālas performances, piemēram, tehno opera, bungu apļi un pianistu duelis, kā arī komiķu stāvizrāde Novadu lielīšanās, īpaša filmu izlase un dažādi aizraujoši pasākumi ģimenēm ar bērniem. Ieeja festivālā – bez maksas.

Jaunas zināšanas, tīklošanās un biznesa iespējas

Festivāla programma solās būt daudzveidīga – diskusijas, lekcijas, prezentāciju sesijas, darbnīcas un tīklošanas pasākumi notiks pasaules līmeņa ekspertu vadībā. Galvenā skatuve – Magnetic Latvia – pulcēs jaudīgākos starptautiskos ekspertus, kuri stāstīs par tendencēm, kas maina un mainīs ierasto realitāti, t. sk. par mākslīgo intelektu, nākotnes izglītību un cilvēcības lomu tuvākajās desmitgadēs. Sekot līdzi galvenās skatuves notikumiem varēs arī tiešsaistē LMT Straumē. Satikt potenciālo investoru savai idejai un paplašināt profesionālo kontaktu loku aicinās Naudas kvartāls, savukārt platforma 23XX būs veltīta sievietes jaunrades spējām biznesā, tehnoloģijās un zinātnē.

Neformālā gaisotnē runāt par to, kā veidot sadarbību starp zinātni un komerciju, varēs teltī Smart Cafe, bet Biznesa inkubatori runās par jaunajiem uzņēmējiem svarīgām tēmām un piedāvās ielūkoties 22. gadsimta uzņēmēja dzīvē. Biznesa terasē skanēs pieredzes stāsti gan par Eiropas Savienības tirgu apgūšanu, gan iespējām un grūtībām, iekarojot tirgus aiz tās robežām. Savukārt teltī Futūristinorisināsies diskusijas, prezentāciju cikli, meistarklases un citas aktivitātes par tēmu – kāda ir ceļošana un ceļotājs 21. gadsimtā?

iNOVUSS šogad piesaka arī jaunu tēmu – DNS sekvencēšanu, kas, izpētot cilvēka ģenētisko informāciju, paver nebijušas iespējas uzlabot veselību, radīt katra cilvēka genomam pielāgotus produktus un noskaidrot savu izcelsmi vairākās paaudzēs.

Kultūras un izklaides programma

Līdztekus dažādām biznesa, izglītības un inovāciju tēmām festivāla apmeklētājus priecēs izmeklēta mūzikas programma ar tādu mākslinieku kā Kārlis Kazāks, Goran Gora, Ozols, Edavārdi, Sub Scriptum, Polifauna, Dziļi violets un Mazais princis piedalīšanos.

Festivāla dalībniekus pārsteigs arī tehno opera, Andžeja Grauda bungu skolas uzstāšanās un darbnīca un klusā disko dīdžeju cīņa Silent Orbita + Silent Disco. Šeit pie DJ pults spēkiem mērosies zinātnes viedie un mākslas pārstāvji, lai noskaidrotu, vai zinātnieku muzikālā gaume ir gana drosmīga. Savukārt pianistu duelī Vīriešu un sieviešu dziesmas varēs pārliecināties, ka akadēmiskā mūzika var būt patiesi izklaidējoša un tās priekšnesums – asprātīgāks nekā stāvizrādēs.

Bet kurš Latvijas novads ir diženākais? To mēģinās noskaidrot pieci stand-up komēdijas lietpratēji no visiem Latvijas reģioniem pasākumā Novadu lielīšanās. Kā jau saka priekšā nosaukums, komiķi lielīs katrs savu Latvijas pusi. Un, protams, jokos par latvieti kā tādu un viņa pārvietošanās paradumiem, turklāt lietas tikšot sauktas īstajos vārdos.

Vakaros pie DJ pults stāsies gan pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs, elektronikas un vinila plašu skrečošanas mākslas meistars DJ Monsta jeb Uldis Cīrulis, gan melomāns DJ Kaspars Zaviļeiskis, kurš priekšroku kārtīgā ballītē dod labam vecās skolas fankam, jestram seno laiku rhythm & blues un mūžam jaunajam rokenrolam.

Jaunajai inovatoru paaudzei un visiem zinātkārajiem

Trīs dienu programma paredzēta arī ģimenēm ar bērniem – iNOVUSS būs iespēja izvizināties pašbraucošā auto, darboties ar robotiem īpašā laboratorijā un izmēģināt visneiedomājamākos fizikas eksperimentus, klausīties stāstus par to, kā videospēļu spēlēšanu padarīt par savu nākotnes profesiju un kā mācīties skaitīt naudu jau no mazotnes. Festivālā būs arī ierastas spēles neierastos izmēros, balansa dārzs, mākslas instalācijas, jaunās dzejas audio stūrītis, joga, kvestu klubi, virtuālās realitātes mači, nakts pārgājieni, protams, arī novuss un vēl daudz kas cits. Bet par pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem rūpēsies aukles bērnu stūrītī.

Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros.

Avots: www.inovuss.lv


22.08.2019.

Bauskas biznesa inkubators izsludina pieteikšanos

Jau ar 30.augustu tiek uzsākta uzņemšanu Bauskas biznesa inkubatorā pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā! 
Iespējams, šī ir Tava iespēja radikāli mainīt savu dzīvi un biznesu! Lai to noskaidrotu, piesakies uz individuālo konsultāciju:
Laila Glaudāne,
laila.glaudane@liaa.gov.lv, Tālr. 62400908.
Vairāk par pieteikšanos inkubatorā vari uzzināt šeit.

Avots: Bauskas biznesa inkubators

 


15.08.2019.

Bezdarbniekiem tiek dota iespēja iemēģināt roku privātajā biznesā

Komercdarbības uzsākšana ir nopietns lēmums, kas prasa uzdrīkstēšanos savus sapņus īstenot reālos darbos. Šim solim nepieciešams gan konkrēts idejas formulējums, gan izmaksu aprēķini, kā arī finanšu līdzekļi uzņēmējdarbības uzsākšanai. Lai izlolotos sapņus pārvērstu īstenībā, reizēm pietrūkst padoma, atbalsta vai sākumkapitāla.

Lai iedrošinātu Latvijas iedzīvotājus, kuri nonākuši bezdarbnieka statusā, veidot jaunus uzņēmumus un nebaidīties īstenot savas ieceres, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā atbalstu komercdarbības uzsākšanai.

NVA atbalsta mērķis ir sniegt konsultatīvus un finanšu atbalsta pasākumus, kas palīdz bezdarbniekiem ar iepriekšēju sagatavotību un ievirzi komercdarbības veikšanā uzsākt uzņēmējdarbību vai kļūt par pašnodarbinātu personu.

Biznesa plāna īstenošanā var iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki, kuri:

  • ir ieguvuši profesionālo vidējo izglītību vai augstāko izglītību uzņēmējdarbības, biznesa vadības vai citā tām pielīdzināmā jomā vai sfērā, kurā plānots uzsākt komercdarbību vai pašnodarbinātību;
  • ir apguvuši profesionālās izglītības programmas, kas nodrošina nepieciešamās zināšanas uzņēmējdarbības vadības jomā vai sfērā kurā plānots uzsākt komercdarbību vai pašnodarbinātību;
  •  ir ieguvuši profesionālo vidējo izglītību vai augstāko izglītību un apguvuši neformālās izglītības programmu (ne mazāk kā 120 akadēmiskās stundas) ar uzņēmējdarbības vadību saistītā jomā un var uzrādīt apliecinošus dokumentus par iegūto izglītību.

Pasākuma laikā bezdarbnieki saņem nepieciešamo palīdzību un atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai – 20 konsultācijas 6 nedēļu laikā biznesa plāna sagatavošanai un izstrādāšanai.

„Plāna rakstīšana ir laika ietilpīgs process. Ir tādi biznesa plāna rakstītāji, kuriem jau ir pieredze uzņēmējdarbībā, nepieciešama tikai neliela konsultācija (dažkārt biznesa plāns jau ir sagatavots un atliek tikai precizēt), taču ir arī gadījumi, kad biznesa plāna rakstītājam nav absolūti nekāda priekšstata par to, kas un kā jādara. Ir tikai ideja. Šādos gadījumos palīdzēs konsultants”, skaidro NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane un atzīst- „ir gadījumi, kad dalība pasākumā tiek pārtraukta, jo cilvēks ir sapratis, ka pārvērtējis savas spējas un uzņēmējdarbības uzsākšanai (biznesa plāna sagatavošanai) šobrīd nav gatavs”.

Sagatavotos un iesniegtos biznesa plānus izvērtē un atzinumu sniedz eksperti, kurus NVA izraugās publiskajā iepirkumā.

Kad biznesa plāns guvis pozitīvu atzinumu

Ja aģentūras izraudzīts eksperts devis pozitīvu slēdzienu par biznesa plāna dzīvotspēju un nepieciešamo Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu, tad projekta iesniedzējs var saņemt:

- 20 konsultācijas biznesa plāna īstenošanas pirmajā pašnodarbinātības vai komercdarbības gadā;

-    komercdarbības dotāciju (grantu jeb dāvinā- jumu) biznesa plāna īstenošanai – ne vairāk kā 5000 eiro atbilstoši apstiprinātajai biznesa plāna tāmei;

- mēneša dotāciju uzņēmējdarbības īstenošanas sākumposmā (pirmajos sešos mēnešos) - valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā jeb līdz 2580 eiro (430 eiro x 6 mēneši).

Taujāta par aktuālo situāciju valstī un mūsu novadā, Igunda Bēmane stāsta: „Nodarbinātības valsts aģentūras sniedz atbalstu bezdarbniekiem komercdarbības uzsākšanai kopš 2008.gada. Laikā no 2015.gada Latvijas mērogā NVA ekspertiem izvērtēšanai iesniegti 817 biznesa projekti, no kuriem 296 jeb 36% ir saņēmuši pozitīvu vērtējumu, kam sekojis finansiāls atbalsts. Minētajā laika periodā NVA Bauskas filiālē iesniegti 17 (t.sk. 13 no Bauskas novada) biznesa plāni, no kuriem NVA konsultācijas un finansējumu saņēmuši 5 (t.sk. 4 no Bauskas novada)”.

Jāņem vērā, ka naudas saņēmēja biznesa īstenošana tiek uzraudzīta 2 gadus.

I.Bēmane skaidro: „Uzraudzību un vienlaicīgi arī konsultācijas projekta laikā veic neatkarīgi eksperti, kuri sniedz NVA atzinumu par projekta realizāciju. Pārkāpumu gadījumā uzņēmējam tiek dots laiks to novēršanai. Procesu kontrolē NVA darbinieki.”

Uzziņai

Publiski pieejamie statistikas rādītāji par situāciju Bauskas novada liecina, ka jūnijā bezdarbnieka statusā bijuši 628 iedzīvotāji, no kuriem 16% jeb 102 ar augstāko izglītību, bet 33% jeb 211 ar profesionālo izglītību.  Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūnija beigās bijis 4.7%, Bauskas novadā – 4,4%.

 

 

Ja šobrīd esi bez darba, Tev ir ideja un iemaņas tās īstenošanai, tad vērsies Nodarbinātības valsts aģentūrā. NVA darbinieki uzklausīs Tavas ieceres, sniegs padomus un konsultēs jautājumos par komercdarbības uzsākšanu.

Inga Pinne
sabiedrisko attiecību speciāliste


14.08.2019.

Izsludina ES fondu projektu atlasi praktiskas ievirzes pētījumiem

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases trešajā kārtā kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 13,3 miljoni eiro, no tiem ERAF finansējums vairāk nekā 10,4 miljonu eiro apmērā.

Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek no š.g. 12. augusta līdz 21. oktobrim. Projektu iesniedzēji var būt zinātniskās institūcijas un  komersanti, kur atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem varēs saņemt gan ar saimniecisko darbību saistītos, gan nesaistītos projektos.

Ar ERAF līdzfinansējumu komersanti varēs veikt tehniski ekonomisko priekšizpēti, fundamentālos un rūpnieciskos pētījumus, eksperimentālo izstrādi, nodrošināt tehnoloģisko tiesību aizsardzību un projekta ietvaros radītās zināšanas izplatīt mācību, publikāciju vai zināšanu un tehnoloģiju pārneses veidā.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt pētniecību, kas sniedz ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā, zinātnes un tehnoloģiju cilvēkkapitāla attīstībā un jaunu zināšanu radīšanā tautsaimniecības konkurētspējas uzlabošanai.

Paredzēts, ka tiek atbalstīti pētniecības projekti, kas sniedz ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas noteikto tautsaimniecības transformācijas virzienu un izaugsmes prioritāšu īstenošanā un šādu specializācijas jomu attīstībā: zināšanu ietilpīga bioekonomika, biomedicīna, medicīnas tehnoloģija, biofarmācija un biotehnoloģija, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas, viedā enerģētika, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Viena projekta maksimālais publiskā finansējuma apmērs ir 600 000 eiro, bet minimālais publiskā finansējuma apmērs - 30 000 eiro.

Ar saimniecisku darbību nesaistītam projektam maksimālā publiskā finansējuma intensitāte ir 92,5 procenti (ERAF un valsts budžeta daļa). Savukārt tādiem projektiem, kas ir saistīti ar saimniecisku darbību, maksimālā publiskā finansējuma apmērs ir 25 – 70 procenti, un to nosaka atkarībā no projektā paredzētajām darbībām un projekta iesniedzēja veida.

Detalizēti projektu iesniegumu atlases nosacījumi pieejami Ministru kabineta 12.01.2016. noteikumos Nr. 34.

Noderīga informācija projektu iesniegumu sagatavošanai tiks sniegta seminārā septembrī. Plašāka informācija par informatīvajiem pasākumiem un pieteikšanās semināra apmeklējumam būs pieejama CFLA mājaslapas sadaļā “Pasākumi”.

ERAF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa  “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskas ievirzes pētījumi”  ietvaros.

Paziņojums par atklātu projektu iesniegumu atlasi 09.08.2019. publicēts Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapas un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”.

Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā: http://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases .

Projektu atlases iepriekšējās atlases kārtās ar ERAF atbalstu tiek īstenoti 118 projekti, kopumā to īstenošanā paredzēts ieguldīt vairāk nekā 73 miljonus eiro. Vairāk informācijas par īstenojamajiem projektiem var iegūt vietnē www.esfondi.lv

 

Avots: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra   

.


8.08.2019.

Līdz 10.septembrim var pieteikties programmai Piens un augļi skolai

No 2019.gada 15.augusta līdz 2019.gada 10.septembrim var pieteikties dalībai programmā ''Piens un augļi skolai'' 2019./2020.mācību gadam. Uz atbalstu var pretendēt atbalsta produktu ražotājs, pašvaldība, izglītības iestāde, pārtikas uzņēmums, kas nodrošina ēdināšanu izglītības iestādē un kooperatīvās sabiedrības, kam ir pārstrādes uzņēmumi.

Apvienotā skolu programma “Piens un augļi skolai” darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem – gan augļus un dārzeņus, gan piena produktus bez maksas no 1.oktobra trīs reizes mācību nedēļā varēs saņemt gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni.

Pretendenti atbalsta saņemšanai var pieteikt šādus produktus - ābolus, bumbierus, kāpostus, kolrābjus, burkānus, ķirbjus, kāļus, asortu sastāvā lielogu dzērvenes un pasterizētu dzeramu pienu. Pienam ir jābūt ražotam atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības nosacījumiem vai atzīmētiem ar zīmēm ''Zaļā karotīte'' vai ''Bordo karotīte''. Savukārt augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem atbilstoši integrētās augu aizsardzības noteikumiem.

Aicinām pieteikties programmai un piegādāt mūsu skolām un mācību iestādēm kvalitatīvus un veselīgus Latvijā izaudzētus un ražotus produktus.

Ar noteikumiem un nosacījumiem pretendenti var iepazīties šeit.

Dalības pieteikumu pieņemšanas termiņš ir no 2019.gada 15.augusta līdz 2019.gada 10.septembrim.

Pieejamais finansējums produktu piegādei un izdalei izglītojamiem ir:

1) augļu un dārzeņu piegādei un izdalei – 1 535 362,00 EUR;

2) piena piegādei un izdalei – 2 776 362,00 EUR.

Pieteikuma veidlapas un sīkāka informācija pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā šeit (tālrunis 67095000, 67027898).

Avots: Lauku atbalsta dienests

 


7.08.2019.

Sociālās uzņēmējdarbības tirgus

24.augustā, Rīgā, Kalnciema kvartālā, turpinot tradīcijas, jau ceturto reizi notiks Sociālās uzņēmējdarbības tirgus. Šogad tas notiks no plkst. 10.00 līdz 16.00, pulcējot dažādus uzņēmējus un viņu radītos sociālā biznesa produktus vai pakalpojumus. Paralēli tirgus norisei notiks brīvdabas koncerts un aktivitātes bērniem.

Sirds siltums, kas ieguldīts pašu radītajos produktos vai pakalpojumos, degsme cilvēku acīs un vēlme mazināt sabiedrībā pastāvošas sociālas vai vides problēmas – tas ir stāsts par sociālo uzņēmējdarbību. Sociālās uzņēmējdarbības tirgus pulcēs dažādus uzņēmējus, kas parādīs, cik daudzveidīga var būt sociālā uzņēmējdarbība.

Paralēli tirgus norisei, kas apvienos gan Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedrus un iecienītos zemniekus un amatniekus, papildinās aktīva programma gan uz skatuves, gan aktivitātes bērniem.

Ieeja pasākumā- bez maksas, ar savu klātbūtni atbalstot sociālās uzņēmējdarbības iniciatīvas!

Avots: Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija

 


5.08.2019.

„Riga Food” – nozares centrālais notikums Baltijas valstīs

No 4. līdz 7 septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde “Riga Food 2019”. Būs vērienīgas starptautisku un pašmāju uzņēmumu ekspozīcijas, meistaru sacensības, pārtikas produktu konkursi, jaunumu prezentācijas, izglītojoši semināri, aizraujoši šovi, meistarklases un degustācijas.

Plašākā pārtikas izstāde Baltijas valstīs “Riga Food” ik gadu iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus un sniedz iespēju iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Ķīpsalā ikviens gardēdis var smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt pavāru, konditoru un bārmeņu šovus, savukārt profesionāļi – smelties idejas, gūt jaunas zināšanas un informāciju, kā arī veicināt sava biznesa attīstību.

Ja vēlies kļūt par dalībnieku, vairāk informācijas uzzini šeit.

Izstādes bukletu lasi šeit.

 


1.08.2019.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uz atvērto durvju dienu

UZŅĒMĒJ, ATNĀC, UZZINI, PIEVIENOJIES!

 

Kad? 8. augustā

Kur? Uzņēmēju namā: Kr.Valdemāra ielā 35, Rīgā

Pasākuma programma:

12.30 Dalībnieku ierašanās & kafija

13:00 Pasākuma atklāšana.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras darbība.
Jautājumi & atbildes.
LTRK Valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

14.30 – 16.00

INFORMĀCIJA PAR LTRK:

  • īstenoto uzņēmēju interešu pārstāvību
  • atbalstu eksportam
  • organizētajiem semināriem un pasākumiem
  • īstenotajām ES projektu aktivitātēm
  • šķīrējtiesu un komercstrīdu mediāciju

Reģistrācija līdz 7. augustam: https://ej.uz/LTRK2019. Vairāk par LTRK uzzini šeit.

Dalība bez maksas, vietu skaits - ierobežots.

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera