Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aprīlis


29.04.2019.

Kas ir mūsdienīgi lauki? Kādas pārmaiņas, radošas iniciatīvas jau notikušas un briest laukos?

 

No 2019. gada 6. līdz 7. jūnijam Zaļeniekos notiks 4. Latvijas Lauku kopienu parlaments „JAUNĀS LAUKU PARADIGMAS".

Lauku parlamenta diskusijās "uz galda" būs jaunajās lauku paradigmas.  Dalīšanās ekonomika, alternatīvie mājokļu risinājumi, subkultūras, sociālās inovācijas, pelnoša uzņēmējdarbība  attālinātās teritorijās, jaunā demokrātija, tradicionālā un mūsdienīgā sinerģija- tās ir tikai dažas no tēmām, kuras tiks iedzīvinātas Lauku kopienu parlamenta laikā. 

Kā ierasts parlamentā pulcēsies politikas veidotāji, akadēmiķi, uzņēmēji, kopienu un pašvaldību pārstāvji, kā arī lauku attīstības entuziasti.

Papildu informāciju par pasākumu uzzini ŠEIT.

Reģistrējiet savu dalību līdz 10. maijam ŠEIT.
Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinam reģistrēties laicīgi.  Dalība pasākumā ir bez maksas.
Vairāk informāciju par Lauku kopienu parlamentu var iegūt www.laukuforums.lv.

Papildu informācija: Anita Seļicka, Latvijas Lauku foruma izpilddirektore
anita.selicka@gmail.com, Tālr.: 29442492


Avots: biedrība „Latvijas Lauku forums”


 

26.04.2019.

Bauskas novada uzņēmēji piedalās Zemgales Uzņēmēju dienās Jelgavā


Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019 notiek 26. un 27.aprīlī, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā.

Šogad mūsu novadu pārstāv SIA „Kugrēnu vīna darītava” ar mājās ražotiem vīniem, „Bruknas dārzi” (Kalna svētību kopiena Biedrība) ar ķiploku izstrādājumiem un sukādēm, SIA „Dormers” ar „Oak’A BBQ” BBQ mērcēm un garšvielām, SIA „Tiks Tev un Man” ar zāļu tējām, garšvielām un konditorejas izstrādājumiem, Aleksandrs Aleksandrovs ar paša izdotajām grāmatām un vēsturiskajām kartēm, kā arī SIA „IJ WOOD” ar koka dekoriem. Ārpus telpām, āra ekspozīcijā apskatāmi Trušu pilsētiņas pūkainie iemītnieki.

Lai satiktu pašmāju uzņēmējus un pateiktos par dalību, izstādi apmeklēja arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) organizētais pasākums Jelgavā notiek jau sesto gadu. Šogad Uzņēmēju dienās piedalās 143 dalībnieki. Te sastopami gan mazi, gan lieli uzņēmumi, ražotāji, amatnieki, mājražotāji, pakalpojumu sniedzēji, dažādas finanšu iestādes, kā arī mācību iestādes un skolēnu mācību uzņēmumi.

Piektdien pasākuma ietvaros notiek Biznesa forums, ekspertu diskusijas un Starpreģionālā kontaktbirža, bet rīt, 27.aprīlī vairāk uzmanības tiks veltīts izklaidei. Visas dienas garumā uzstāsies dažādas popgrupas, deju grupas, būs radošās darbnīcas bērniem, loterijas un konkursi.

Inga Pinne,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


24.04.2019.

24.maijā notiks Sociālās uzņēmējdarbības forums 2019


Vai sociālā uzņēmējdarbība var būt veiksmīgs bizness?

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā 24. maijā aicina uz Sociālās uzņēmējdarbības forumu 2019, kas tiek veltīts tēmai BIZNESA MODEĻI, jo ikviena veiksmīga uzņēmuma pamatā ir pārdomāts biznesa modelis.

Pasākumā aicināti pulcēties esošie un topošie sociālie uzņēmēji, biznesa eksperti, tradicionālie uzņēmēji, kam ir svarīga sociālā atbildība, biznesa inkubatoru, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, politikas veidotāji, augstskolu mācībspēki, studenti un ikviens, kurš vēlas iesaistīties labākas pasaules veidošanā.

Ko sagaidīt no Foruma?

  • Iedvesmu un idejas sava sociālā biznesa uzsākšanai vai darbības uzlabošanai
  • Zināšanas un prasmes veiksmīga sociālā biznesa modeļa radīšanai
  • Jaunus kontaktus un partnerības starp sociālajiem un tradicionālajiem uzņēmējiem
  • Iespēju apspriest sava sociālā biznesa ideju un iegūt ekspertu atzinumus par to
  • Jaunas idejas tradicionālo uzņēmumu sociālās atbildības projektiem

Forums norisināsies no plkst.9:00 līdz 18:00 Latvijas Universitātes jaunatklātajā Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Rīgā. 

Detalizēta informācija un Foruma programma pieejama šeit

Kas ir sociālā uzņēmējdarbība uzzini šeit.
Sociālā uzņēmuma likums

Avots: Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA)

 

 


18.04.2019.

LIAA atbalsts Jaunuzņēmumiem

 

Līdz 30.04.2019. turpinās LIAA atbalsta pieteikumu pieņemšana Jaunuzņēmumu dalībai izstādēs, konferencēs un tiešajās vizītēs ārvalstīs.
Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas iespējā uzzini šeit

Kas ir Jaunuzņēmums uzzini šeit.

Kādas vēl Jaunuzņēmumu atbalsta programmas īsteno LIAA uzzini šeit.

 

Avots: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)

 


 

17.04.2019.

Paplašināts atbalsts komersantiem garantiju un paralēlo aizdevumu jomā

 

Ministru kabineta 16. aprīļa sēdē tika apstiprināti grozījumi garantiju atbalsta programmā komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai, palielinot maksimālo garantiju apjomu maziem un vidējiem komersantiem, kā arī palielinot lielajiem komersantiem pieejamo finansējumu un turpmāk atļaujot sniegt garantijas kapitāldaļu iegādei ar nosacījumu par paplašināšanos un attīstību.

Saskaņā ar grozījumiem turpmāk maksimālā garantijas summa maziem un vidējiem komersantiem būs 5 mil. eiro līdzšinējo 3 milj. eiro vietā. Tāpat grozījumi paredz, ka atbalstu turpmāk varēs arī sniegt arī kapitāldaļu iegādei ar nosacījumu par paplašināšanos un attīstību. Izvērtējot tirgus nepilnības, ir secināms, ka šāds finanšu pakalpojums kapitālsabiedrību kapitāla daļu iegādei ir nepieciešams arī no uzņēmumu attīstības viedokļa. Ņemot vērā pieprasījumu pēc atbalsta lielajiem komersantiem, grozījumi paredz komersantu atbalstam novirzīt papildu 580 tūkstošus eiro.

Vienlaikus, apstiprinot grozījumus paralēlo aizdevumu atbalsta programmā, Ministru kabinets paplašināja to komersantu loku, kas turpmāk varēs saņemt ALTUM paralēlos aizdevumus konkurētspējas uzlabošanai. Vienlaikus tika atviegloti arī atbalsta saņemšanas nosacījumi, kā arī paredzēta jauna iespēja paralēlo aizdevumu sniegt kopā ar starptautiskas finanšu institūcijas sniegtu finanšu pakalpojumu.

Detalizēta informācija pieejama šeit.

Avots: Ekonomikas ministrija

 


 17.04.2019.

Latvijā notiks Uzņēmēju pieredzes dienas

 

No 20. līdz 24.maijam jau otro reizi Latvijā notiks Uzņēmēju pieredzes dienas. To mērķis ir pulcēt kopā uzņēmējus no visas Latvijas, lai savstarpēji dalītos pieredzē un uzkrātajās zināšanās. Ikviens uzņēmums, neatkarīgi no tā lieluma vai darbības ilguma, aicināts reģistrēt un pieteikt savu dalību šajā iniciatīvā. Uzņēmēju pieredzes dienu digitālo pieteikšanās platformu nodrošina Swedbank sadarbībā ar iniciatīvas partneriem — Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM.

Uzņēmēju pieredzes dienu iniciatīvas ideja ir līdzīga projektam “Ēnu dienai”. Taču šajā gadījumā uzņēmumus apmeklē nevis skolēni, bet uzņēmēji. Uzņēmumi, kas vēlas būt pieredzes devēji, var paspēt reģistrēt savu dalību līdz 26. aprīlim, savukārt uzņēmumiem – pieredzes ņēmējiem, pieteikšanās būs atvērta no 29. aprīļa līdz 14. maijam.

Ieva Vīgante, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja: “Esam gandarīti organizēt Uzņēmēju pieredzes dienas jau otro reizi. Uzņēmēju pozitīvās atsauksmes par pirmajām Uzņēmēju pieredzes dienām mūs mudināja šo iniciatīvu turpināt. Šogad esam palielinājuši inicatīvas jaudu un ņēmuši pulkā partnerus. Mēs ticam, ka šīs iniciatīvas laikā uzņēmumi, satiekoties klātienē un savstarpēji daloties pieredzē, spēs rast atbildes uz sev būtiskiem jautājumiem un gūt noderīgus padomus savam biznesam. Ikviena pieredze ir bagātība, it īpaši uzņēmējdarbībā. Aicinu ikvienu uzņēmumu iesaistīties šajā iniciatīvā.”

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs: “Aicinu ikvienu uzņēmēju aktīvi iesaistīties un, pirmkārt, lepoties ar pašu paveikto, otrkārt, nekautrēties un doties pie citiem, lai iepazītu viņu ikdienu un pieredzi, jo tieši šāda veida tīklošanās var nest gan sadarbības iespējas, gan idejas savu produktu un pakalpojumu attīstībai. Mums apkārt ir daudz uzņēmīgu cilvēku, kuriem ir ko stāstīt un piedāvāt, bet varbūt arī pašiem vajag “mest kautrību pie malas”, lai ar savu ikdienu iepazīstinātu citus uzņēmējus. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera labprāt iesaistās Uzņēmēju pieredzes dienu organizēšanā, aicinot jebkuru uzņēmumu un arī savus biedrus pieteikties šai aizraujošajai iniciatīvai, jo tikai kopā mēs sasniegsim ekonomikas izaugsmi un labklājīgu nākotni!”

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “Ik dienu, strādājot ar uzņēmējiem, pieredzes apmaiņu redzam kā būtisku veiksmīga biznesa komponenti. Iespējams, tās ieguvumi līdz galam vēl nav novērtēti, tāpēc ar patiesu prieku iesaistāmies šajā projektā, kas palīdzēs satikties dažādām pieredzēm un dažādiem uzņēmējiem. Mēs zinām, ka arī kļūdas un neizdošanās, tāpat kā panākumi, ir vērtīga ikviena uzņēmēja bagāža. Tāpēc pieredzes dienas būs vērtīgs ieguvums kā lieliem, tā maziem uzņēmumiem, gan tiem, kas ir ceļa sākumā, gan tiem, kas jau ir uz straujas izaugsmes ceļa. Aicinu dalīties un ieklausīties, tas noteikti būs vērtīgs ieguvums.”

Uzņēmējus aicinām reģistrēt dalību Uzņēmēju pieredzes dienās šeit.

Pērn, no 2018. gada 16. līdz 21. aprīlim, pirmo reizi Latvijā notika Swedbank rīkotās Uzņēmēju pieredzes dienas, kurās piedalījās vairāk nekā 70 dažādu nozaru uzņēmumi visā Latvijā.

Papildu informācija: Jānis Krops, Swedbank Mediju attiecību vadītājs

Tālr.: 67444560, 26880381; janis.krops@swedbank.lv

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

17.04.2019.

26. un 27.aprīlī Jelgavā notiks “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019”

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju aicina uzņēmējus apmeklēt izstādi “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019”, kas notiks Zemgales Olimpiskajā centrā 26. – 27. aprīlī.

“Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019” tiks veidotas kā Biznesa un karjeras iespēju festivāls. Sadarbības partneri: Zemgales Olimpiskais centrs, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra” un Banka Citadele. Informatīvais atbalstītājs “Kurzemes Radio”.

Pasākuma mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību Zemgales reģionā:

  • popularizēt vietējos uzņēmējus – aicinot piedalīties uzņēmumus, kuriem ir interese reklamēt sevi: gan savus produktus un pakalpojumus, gan arī sevi kā darbavietu nodrošinātāju;
  • aicināt uzņēmējus savstarpēji sadarboties un kontaktēties – iepazīties, tīkloties;
  • iepazīstināt apmeklētājus ar pilsētā un reģionā esošajām darbavietām, kas palīdzētu uzņēmējiem risināt aktuālo darbaspēka trūkuma jautājumu.

Izstādē vienkopus plānots pulcēt dažādu nozaru uzņēmējus un izglītības iestādes, lai apmeklētājiem interaktīvā veidā būtu iespēja uzzināt par reģiona uzņēmumiem, to vakancēm, pieprasītajām profesijām un to apguves iespējām. Uzņēmējiem tā būtu iespēja uzrunāt  gan šī brīža darba meklētājus, gan skolēnus un studentus – nākotnes darbiniekus, kam svarīgi ir uzzināt par profesionālajām zināšanām un prasmēm, kādas no viņiem tiks sagaidītas nākotnē. Darba devēji no visa Zemgales reģiona tiek aicināti piedāvāt brīvās vakances un prakses vietas savā uzņēmumā. Mācību iestādēm, akcentējot profesionālo vidējo un augstāko izglītību, tā ir laba iespēja sniegt informāciju par mācību programmām.

  • Pasākuma laikā norisināsies Biznesa forums “Inovācijas kā process – jauns domāšanas veids, kā attīstīt biznesu un sekmīgi konkurētu”. Pilna Biznesa foruma programma un reģistrācija šeit.
  • Pēc foruma visiem interesentiem iespēja piedalīties Starpreģionālajā kontaktbiržā Rīga – Jelgava. Pasākuma mērķis: izveidot jaunus biznesa kontaktus, lai veicinātu biznesa attīstību. Papildu informāciju par iespēju piedalīties kontaktbiržā uzzini šeit.

Divu dienu garumā uzņēmējiem, skolām, un citiem interesentiem būs iespēja demonstrēt savus sasniegumus un iepazīties ar citu paveikto. Lai sniegtu ieskatu par mācību, prakses un darba iespējām turpat Zemgales reģionā, organizēsim skolu jauniešu un studentu grupu apmeklējumus, tādējādi veidojot pasākumu kā atvērto durvju dienu nākotnes profesionālās karjeras izvēlē. Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2019” norisināsies arī Vakanču gadatirgus, kurā darba devējiem būs iespēja atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu.

Piektdienas noslēgumā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt neformālu, saviesīgu vakara pasākumu nepiespiestā gaisotnē baudot ēdienus, dzērienus un dzīvo mūziku, paralēli turpinot iepazīšanos ar citiem uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem.

Sestdien, kad pasākumu galvenokārt apmeklē ģimenes, pavadot savu brīvo laiku, izstādes norises zālē piedāvāsim kultūras programmu, kas radīs patīkamu gaisotni un svētku atmosfēru. Norisināsies loterijas, apbalvošanas, kā arī apmeklētājiem būs iespēja iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju un baudīt Latvijas Labuma degustācijas.

Papildu informācija: LTRK Valdes padomniece reģionālajos jautājumos Ilze Brice, tālrunis: 29 141 693, e-pasts: ilze.brice@chamber.lv  

Avots: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera