Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekta „Ar saknēm Tēvzemē” ietvaros notiks fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana


Projekta „Ar saknēm Tēvzemē” ietvaros notiks fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana2014.05.13 Komentāri (0) Projekta „Ar saknēm Tēvzemē” ietvaros notiks fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana
Apceļojot Latvijas novadus, Valtera Poļakova fotogrāfiju izstāde „Latvijas bērni” tiks atklāta jau vienpadsmito reizi – 13.maijā plkst. 15.00 Bauskas novada domes ēkā. 
 
Valtera Poļakova fotoizstāde „Latvijas bērni” ir turpinājums sabiedrībā plašu rezonansi ieguvušajam fotociklam „Cerību laiks”, kurā mākslinieks portretēja topošās māmiņas. Tagad, ceļojot pa Latvijas novadiem, top jau nākamais cikls „Ar saknēm Tēvzemē”, kas iecerēts kā savdabīgs no bērnu portretiem veidots latviešu nācijas spēku un pamatīguma apliecinošs simbols. 
 
Katru izstādes atklāšanas reizi pavada diskusija par mūsu nācijai vitāli svarīgiem jautājumiem - kāpēc Latvijā bērnu dzimst arvien mazāk, kāpēc ar bērniņa radīšanu ģimenes nereti vilcinās pārlieku ilgi, kāpēc trīs un vairāk bērnu ģimenes ir retums, nevis normāla un pati par sevi saprotama lieta un daudzām citām lietām, ko ikdienā mēdzam apzīmēt ar vārdu „demogrāfija”.
 
Līdzšinējās tikšanās reizēs Tukumā, Kandavā, Jaunpilī, Engurē, Iecavā,  Dobelē, Augstkalnē, Vecumniekos,Ānes Jauniešu centrā un Rundālē iedzīvotāju ieinteresētība un uzdotie jautājumi apliecināja, ka vairumam Latvijas ļaužu savas tautas un valsts nākotne nav vienaldzīga -  cilvēki ir gatavi ar savu artavu piedalīties demogrāfiskās situācijas ceļa kartes veidošanā. Tieši uz to tikšanās un diskusijas laikā aicina gan Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks un citi saeimas deputāti, gan demogrāfs Ilmārs Mežs, gan publicists un viens no Tēvu frontes dibinātājiem Otto Ozols, gan „Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka un citi diskusijas dalībnieki. 
 
Pateicoties iedzīvotāju aktīvai dalībai precīzi sāk parādīties to problēmu loks, kas ir īpaši aktuāls tieši ārpus Rīgas dzīvojošajām ģimenēm – sākot ar dzīvokļu jautājumu, bērnudārzu nodrošinājumu un ārpusskolas nodarbību iespējām un  beidzot ar tādām atziņām kā nesamērīgums atbalsta sniegšanā starp nelabvēlīgajām un pārējām ģimenēm; jauno un topošo māmiņu neaizsargātība darba tirgū;vecvecāku lomas pieaugums ģimenē,problēmas ar sociālā atbalsta saņemšanu un daudzām citām.
 
Protams, katrā pilsēta un novadā iedzīvotāju jautājumi un ierosinājumi nedaudz atšķiras, tāpēc visos pasākumos piedalījušies arī vietējās pašvaldības vadītāji, sociālā dienesta darbinieki un bāriņtiesas pārstāvji. Tas padarījis diskusiju vēl konstruktīvāku un kvalitatīvāku.
 
Uz pasākumu īpaši aicināti Bauskas novada skolu sagatavošanas un 1.-  3. klašu audzēkņu ģimenes, kā arī vecāko klašu skolēnu vecāki, skolu pedagogi un visi citi interesenti.
 
Būs iespēja uzdot jautājumus Saeimas deputātiem (gan publiski, gan tīri personiski) un diskutēt par aktuālām demogrāfijas situācijas uzlabošanas iespējām.Imants Parādnieks informēs par šobrīd pieejamo valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, interesanti varēs uzzināt par Saeimas dienaskārtībā esošajiem likumprojektiem šāda atbalsta palielināšanā. 
 
Deputāti un pārējie diskusijas dalībnieki sniegs atbildes uz visiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar atbalsta sniegšanu ģimenēm ar bērniem un valsts plāniem dzimstības veicināšanas jomā.
 
Izstādes laikā fotogrāfs Valters Poļakovs rīkos nu jau tradicionālo bērnu fotosesiju, kuras dalībnieki kļūs par jaunā projekta „Ar saknēm Tēvzemē” dalībniekiem – šobrīd izveidoti jau vairāk kā 100 unikāli fotoportreti!
 
Katram modelim viena fotogrāfija tiks uzdāvināta!

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas