Otrdiena, 11. Maijs, 2021. Karmena, Manfreds, Milda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Nedēļas nogalē iemirdzēsies Bauskas galvenā egle


Nedēļas nogalē iemirdzēsies Bauskas galvenā egle2016.11.27 Komentāri (0) Nedēļas nogalē iemirdzēsies Bauskas galvenā egle

Svētdien, 27. novembrī, Bauskas Rātslaukumā iemirdzēsies pilsētas galvenā Ziemassvētku egle, aicinot iedzīvotājus piedalīties svētku ieskaņas aktivitātēs.

Pasākuma pirmajā daļā no plkst.17.00 Bauskas Kultūras centra telpās norisināsies budēļu cepuru pīšanas meistarklase, ko vadīs folkloras kopa “Tīrums”, izkopjot Zemgales tradīciju, kad, ejot budēļos ar konusveidīgām rudzu cepurēm galvās, zemgaļi devās no mājām uz mājām, tādējādi nesdami katrai sētai izdošanos un auglību, kas nepieciešama nākošajam saimniecības gadam. Šādas konusveidīgas cepures simbolizēja pēdējo labības kūli, un zemgaļi ticēja, ka tajās paslēpies auglības gars no pagājušās ražas. Dalība meistarklasē ir bez maksas un piedalīties ir aicināts ikviens interesents.

Savukārt vakara turpinājumā plkst.18.15 Rātslaukumā sāksies Lielās Ziemassvētku egles iedegšanas aktivitātes, kuras folkloras kopas “Tīrums” gādībā būs piepildītas ar rotaļām un dziesmām, iesaistot arī pasākuma apmeklētājus.

 

Informāciju sagatavoja:

Jānis Bukšs
Sabiedrisko attiecību speciālists
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas