Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Konkursam „Bauskas Balsis"- 10


Konkursam „Bauskas Balsis2015.03.13 Komentāri (0) Konkursam „Bauskas Balsis"- 10

Bērnu un jauniešu vokālais konkurss “Bauskas Balsis” Bauskas Kultūras centrā šogad norisināsies jau desmito reizi. Aizvadīto gadu laikā “Bauskas Balsīs” piedalījušies ap 500 dalībnieku, un vairākiem no tiem konkurss devis pirmo skatuvisko pieredzi un pārliecību par sava vokāla spēkiem un iespējām.

Pirmais dziedošo bērnu un jauniešu konkurss “Bauskas Balsis” norisinājās 2006.gada 11.martā. Tolaik konkursā tika aicināti piedalīties visi jaunie dziedāt gribētāji no bijušā Bauskas rajona pašvaldībām – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumniekiem. Atsaucība bija ievērojama – pirmajām “Bauskas Balsīm” pieteicās 127 dalībnieki, un konkursa organizatori pārliecinājās, ka ideja par sava konkursa rīkošanu Bauskā ir sevi attaisnojusi.

“Lai arī tolaik Latvijā bija iespēja piedalīties dažāda mēroga jauno vokālistu konkursos, mēs vēlējāmies Bauskas puses jaunajiem dziedātājiem radīt savu – tādu, kurā vietējiem bērniem ir sniegta iespēja iemēģināt spēkus un parādīt prasmes, un kur ikviens justos vajadzīgs un novērtēts,” stāsta pirmo “Bauskas Balsu” organizatore Ilva Vansoviča. Viņa atzīmē, ka ideju “sadzirdēja” un atbalstīja toreizējā Bauskas pilsētas domes priekšsēdētājas vietniece Māra Bite, kas spēja pārliecināt arī citus domniekus par to, ka dziedāšanas konkursam Bauskā jābūt.

2006.gada janvārī toreizējā Bauskas Tautas nama darbinieki kopā ar Bauskas pilsētas domi aicināja rajona iedzīvotājus iesaistīties balsojumā par jaunā konkursa nosaukumu. Tika piedāvāti pieci varianti: “Marta varavīksne”, “Bauskas dziedoņi”, “Dziesmu varavīksne”, “Sadziedam Bauskā” vai “Bauskas Balsis”. Pēc balsojuma rezultātu apkopošanas un vērtēšanas komisijas diskusijām, par īsto tika noteikts nu jau zināmais un tik pierastais nosaukums “Bauskas Balsis”.

 “Bauskas Balsīs” kā konkursanti savulaik startējuši tādi vēlāk plašāku atpazīstamību iemantojuši mūziķi kā Pēteris Upelnieks, Ralfs Eilands, Lingita Lina Bopulu, Mārtiņš Jātnieks. Ik gadu organizatori konkursā aicinājuši piedalīties Latvijā populārus mūziķus, iepriekšējos gados tie ir bijuši Andris Kivičs, Liene Šomase, Aminata Savadogo, Andris Ērglis un Jānis Strazds, Valters un Kaža, grupa „Gain Fast”, Anete Kotoviča, kā arī dīdžejs un producents Imants Skultāns. “Bauskas Balsu” desmitgades konkursā piedalīsies dziedātājs Normunds Rutulis.

Jau kopš konkursa pirmsākumiem tā neatņemama sastāvdaļa ir “Bauskas Balsu” krūzīte. Tāda ir ikvienam, kas aizvadīto gadu laikā ir piedalījies konkursā kā mākslinieks, pedagogs, žūrijas pārstāvis vai atbalstītājs. Krūzes dizains no gada uz gadu tiek mainīts, un dalībniekiem, kas “Bauskas Balsīs” piedalījušies vairākkārt, ir izveidojusies pat neliela kolekcija. Pilni komplekti visdrīzāk gan ir tikai divi – viens glabājas Bauskas Kultūras centrā, bet otrs tāds pats ir konkursa žūrijas priekšsēdētājam, kas nemainīgi visus gadus, ir žurnālists, savulaik populārā starptautiskā bērnu popmūzikas festivāla „Saules zaķis” direktors, Aivars Auziņš.

“”Bauskas Balsu” radošā komanda strādā ļoti saliedēti, lai būtu gala rezultāts. Man ļoti simpatizē, kā konkurss ir audzis un ka katrs nākamais gads ir spējis pārsteigt. Šeit ir jūtama gaume, un noturēt gaumi šobrīd ir ļoti grūti”, vērtējot aizvadītajos deviņos gados redzēto, saka A. Auziņš, paužot pārliecību, ka Bauska ir gatava arī starptautiska līmeņa konkursam. Žūrijas priekšsēdētājs atzīst, ka ne katrs gads nācis ar jaunu zvaigzni, bet ir bijušas reizes, kad viņš ir gājis klāt konkursantam, lai pārliecinātu, ka ar tik spilgtu talantu no aprites pazust vienkārši nedrīkst. “Tas taču ir skaistākais, kas bērnam var piemist – Dieva dots talants,” rezumē Aivars Auziņš.

10 gadi vokālajam konkursam – daudz vai maz? Kamēr vien Bauskā ir dziedātāji, gadiem izšķirīgas nozīmes nav. Arī “Bauskas Balsu” ilggadējais žūrijas komisijas priekšsēdētājs atzīst: “Bez šī konkursa Bauska kļūtu par vienu lielu, skaistu notikumu nabagāka. Un neviens no tā neiegūtu.”

“Bauskas Balsis 2015” Bauskas Kultūras centrā norisināsies 13. un 14.martā:

13.marts, plkst.11:00 – konkurss pirmsskolas vecuma grupai;
14.marts, plkst.16:00 –konkurss skolas vecuma bērniem un jauniešiem;

Plašāka informācija: www.kultura.bauska.lv.

Elīna Uļanska

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Bauskas Kultūras centrs

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas