Svētdiena, 16. Maijs, 2021. Edijs, Edvīns

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Jauktais koris “Mežotne” svinēs 40 muzikālās darbības gadus lielkoncertā “Mums 40”


Jauktais koris “Mežotne” svinēs 40 muzikālās darbības gadus lielkoncertā “Mums 40”2017.03.04 Komentāri (0) Jauktais koris “Mežotne” svinēs 40 muzikālās darbības gadus lielkoncertā “Mums 40”

Bauskas Kultūras centra jauktais koris "Mežotne", svinot savus 40 muzikālās darbības gadus, aicina uz lielkoncertu "Mums 40", kas norisināsies 4. martā Bauskas Kultūras centrā.

Jauktais koris “Mežotne” dibināts 1976./1977. gada kultūras sezonā un tā pirmajos darbības gados kolektīvu vadījuši diriģenti Anita Feldmane un Marjans Margēvičs, bet kormeistara pienākumus pildījis Aivars Krancmanis. Kopš 1982. gada kā otrā diriģente, bet kopš 1990. gada līdz pat šodienai kā galvenā diriģente korī strādā Mārīte Jonkus, kas savas darbības laikā kora repertuāra un muzikālo iespēju latiņu spējusi celt arvien augstāk. Kora repertuārā ir sakrālā mūzika, oriģināldziesmas, izvērstas formas skaņdarbi, to atsevišķas daļas, kā arī latviešu tautas dziesmu apdares.

“Mežotne” 40 darba sezonu laikā iesaistījusies nozīmīgos pasākumos gan Latvijā, gan ārvalstīs, iegūstot augstu novērtējumu koru skatēs, piedaloties novada un reģiona Dziesmu svētkos, kā arī vairākkārt pārstāvot Latviju Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos. 1998. gadā Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koru skatē “Mežotne” atzīta par labāko kori pagastu grupā un ieguvusi Valsts prezidenta balvu. 2000. gadā, pēc Latvijas vēstniecības Čehijā uzaicinājuma, koris koncertējis Latvijas kultūras dienās Čehijā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 82. gadadienai. Pēdējo gadu nozīmīgākais notikums korim bija dalība 8. Pasaules koru olimpiādē, kas 2014. gadā norisinājās Rīgā, kategorijā “Tautas mūzika/folklora” iegūstot Zelta diplomu. Šajā sezonā koris darbojas 33 pastāvīgo dziedātāju sastāvā un diriģentes Mārītes Jonkus vadībā gatavojas dalībai Eiropas koru olimpiādē.

Lielkoncerts “Mums 40” izskanēs 4. martā plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centra Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Jānis Bukšs
Sabiedrisko attiecību speciālists
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas