Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Gada grandiozākajā deju uzvedumā piedalīsies arī Bauskas novada dejotāji


Gada grandiozākajā deju uzvedumā piedalīsies arī Bauskas novada dejotāji2014.06.21 Komentāri (0) Gada grandiozākajā deju uzvedumā piedalīsies arī Bauskas novada dejotāji

Saulgriežos - 21. un 22. jūnijā - par maģisku Jāņu kalnu pārvērtīsies Mežaparka Lielā estrāde, kad vairāki tūkstoši Latvijas labāko dejotāju tur izdejos šīs vasaras iespaidīgāko deju uzvedumu „Lec, saulīte!”. Labāko dejotāju rindās pelnīti uzstāsies divi Bauskas novada deju kolektīvi – tautas deju ansamblis „Jandāls” Tamāras Ļisovcovas un deju kolektīvs „Līdums” Aivas Skalderes vadībā.

Uzvedums, kura atslēgas vārdi ir kaisle, uguns un auglība, iecerēts kā kulminācija pasākumam „Rīga 2014 Saulgrieži”, un tā pamatā ir stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas viesi uz brīdi nonāks gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituāla pasaulē.

Koncertuzvedums balstīts Līgo nakts svinēšanu tradicionālajā un rituālajā norisē, vērojot to no mūsdienu cilvēka skatpunkta. Deju uzveduma stāsta galvenā varone ir meitene, kura nonāk ar rituāliem, tradīcijām un dabas spēkiem saistītos svētkos. Aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana un vēl citas tradīcijas apvīs gada visīsāko nakti…

Vairāk nekā divu tūkstošu dejotāju priekšnesumu kuplinās kori, solisti, orķestris un grupa „Auļi”. Deju izrādes scenārija un dziesmu tekstu autore ir Rasa Bugavičute, tradīcijās balstītu emocionālu, ugunīgu, kaislīgu horeogrāfiju radījuši horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš un Agris Daņiļevičs. Īpaši šim uzvedumam mūziku komponējis Raimonds Tiguls, scenogrāfijas autors - Renis Suhanovs, bet deju uzveduma režisors ir Elmārs Seņkovs.

Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas