Svētdiena, 28. Novembris, 2021. Olita, Rita, Vita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas rātslaukumā būs apskatāma izstāde "Maidana cilvēki"


Bauskas rātslaukumā būs apskatāma izstāde 2015.11.03 Bauskas rātslaukumā būs apskatāma izstāde "Maidana cilvēki"

Rīt, 3. novembrī, plkst. 11 Bauskas rātslaukumā atklās foto darbu ceļojošo izstādi “Maidana cilvēki”, ko interesenti varēs apskatīt divas dienas no 3. līdz 4. novembrim.

Izstādē varēs iepazīties ar 100 autora Sergeja Meļņikova darbiem, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā, tā dēvētās, “Pašcieņas revolūcijas” jeb “Eiromaidana” laikā, atgādinot par protesta akcijām, kas norisinājās 2013. gada nogalē un 2014. gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret tā brīža pieņemtajiem valdības lēmumiem. 

Mākslinieks sadarbībā ar fonda “Ukrainas dvēsele” pārstāvjiem ir izveidojis ceļojošu fotoizstādi, kas atgādina par personīgās brīvības principu paušanu, cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kā arī atspoguļo spilgtākos mirkļus no Ukrainas jaunlaiku vēsturē svarīgākā notikuma – “Eiromaidana”. Paralēlēs domājot, notikumi vienā no Eiropas lielākajām valstīm atgādina notikumus, ko pārdzīvoja Baltijas valstis 90to gadu sākumā.

Latvijā pirmo reizi izstādi “Maidana cilvēki” eksponēja Rīgā 5. oktobrī, kad to atklāja Brīvības bulvārī, Brīvības pieminekļa tuvumā. Izstāde piedzīvoja vairākkārtējus vandaļu uzbrukumus, līdz naktī uz 11. oktobri tā tika nopostīta pilnībā. No 22. līdz 25. oktobrim izstāde bija apskatāma Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā.

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Citas ziņas