Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā notiks Senioru deju festivāls “Annas danči 2015”


Bauskā notiks Senioru deju festivāls “Annas danči 2015”2015.07.26 Komentāri (0) Bauskā notiks Senioru deju festivāls “Annas danči 2015”

26.jūlijā Bauskā ieradīsies ap diviem simtiem aktīvu vecākās paaudzes dejotāju no Latvijas un Lietuvas, lai piedalītos Latvijas VI Senioru deju festivālā “Annas danči 2015”.

“Latvijas Senioru deju festivāls Bauskā jau kļuvis par tradicionālu pasākumu Eiropas un pasaules tautu folkloras deju dejotājiem – senioriem,” stāsta Bauskas Kultūras centra senioru deju kopas “Vēlreiz” vadītāja un festivāla organizatore Inese Smilškalne. Tieši pēc Ineses Smilškalnes iniciatīvas Bauskā pirms četriem gadiem tika noorganizēti pirmie šī deju žanra svētki. Viņa stāsta, ka senioru deju kolektīvi regulāri aicināti dejot dažādos pasākumos, taču savu atsevišķu svētku Latvijā dejotājiem nav bijis, tālab radusies ideja ieviest šādu sadejošanas tradīciju Bauskā. Festivāls ir kā senioru deju sezonas noslēguma pasākums, un ik gadu tas tiek organizēts jūlijā ap Annas dienas laiku. Tieši tālab šogad festivāls ieguvis nosaukumu “Annas danči”, kas tiks saglabāts arī nākamajos festivāla norises gados.

Senioru dejas sevī ietver Eiropas un pasaules tautu folkloras dejas, modes un balles dejas, kā arī dejas sēdus. Senioru dejas ir vienkāršākas par latviešu tautas dejām, turklāt senioru dejās tikpat labi pārī var dejot vīrietis ar sievieti, kā divas dāmas. Būtiskākais šī deju žanra labums ir iespēja uz aktīvu sabiedrisko dzīvi un dzīvesveidu vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Senioru deju festivāls Bauskā sāksies ar krāšņu dalībnieku gājienu plkst.14.30 no Bauskas pils parka ieejas līdz estrādei, kur plkst.15.00 sāksies koncerts. Iecerēts, ka tajā kopā ap 25 pasaules tautu dejām izpildīs astoņi Latvijas un divi Lietuvas deju kolektīvi.

Kopumā Latvijā patlaban darbojas vairāk nekā 40 senioru deju kopu, un līdzīgas senioru deju kustības attīstījušās arī citur Eiropā, piemēram, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Spānijā un Itālijā.

Bauskas Kultūras centra Senioru deju kopa „Vēlreiz” dibināta pirms četriem gadiem, un tajā dejo 17 dāmas. Kolektīva repertuārā ir vairāki desmiti Eiropas tautu balles dejas, kā arī vadītājas I. Smilškalnes iestudētas dejas.

Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas