Svētdiena, 25. Jūlijs, 2021. Žaklīna, Jēkabs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā jau otro gadu norisināsies “Vimbu svētki”


Bauskā jau otro gadu norisināsies “Vimbu svētki”2018.04.15 Komentāri (0) Bauskā jau otro gadu norisināsies “Vimbu svētki”

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 15. aprīlī jau otro reizi norisināsies pasākums visai ģimenei – “Vimbu svētki”, kur laikā no 10.00 – 15.00 notiks labas gribas makšķerēšanas sacensības, kā arī dažādas aktivitātes dāmām un bērniem.

“Pasākuma galvenā iecere ir agrā pavasarī radīt svētkus visai ģimenei, lai kopīgi atpūstos un iesaistītos izglītojošās nodarbēs. Kamēr makšķerēšanas entuziasti dodas upē, tikmēr dāmas un bērni varēs piedalīties citās aktivitātes, lai visa ģimene šajā skrejošajā laikmetā varētu svētdienā būt kopā,” stāsta “Vimbu svētku” organizētāja Līga Stankeviča.

Ikviens interesents, ievērojot saistošos noteikumus, varēs piedalīties labas gribas makšķerēšanas sacensībās. Bauskas Kultūras centrs katram makšķerēšanas entuziastam dāvās bezmaksas licenci, kas būs derīga pasākuma dienā, vietā un norises laikā. Ar licenci pieļaujamais nomakšķerēto zivju skaits paliek nemainīgs – astoņas vimbas. Tāpat atgādinām, ka makšķerēšanai publiskos ūdeņos nepieciešama derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte. Karte var nebūt personām, kas jaunākas par 16 un vecākas par 65 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti. Makšķerēšana atļauta gan ar gruntsmakšķeri, gan ar pludiņmakšķeri. Ar pasākuma nolikumu var iepazīties Bauskas Kultūras centra mājaslapā sadaļā “Dokumenti”.

Sacensību uzvarētājiem un katram to dalībniekiem būs sarūpētas vērtīgas balvas no „N-G mix” un citiem makšķernieku vidū atzītiem specializētiem veikaliem. Tāpat tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas jaunākajam un vecākajam labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībniekam, kā arī dāmai, kura būs noķērusi brangāko lomu. Svētku iespaidīgākos lomus palīdzēs noteikt pasākuma vadītājs – makšķernieks un dabas pētnieks Māris Olte. Tāpat lekcijās un individuālās sarunās par zivsaimniecību, ekoloģiju, rekreāciju dabā, makšķerēšanu, kā arī citām saistošām tēmām informēs pasaules čempions makšķerēšanā Pēteris Lideris un zinātnieks Matīss Žagars.

Kamēr vīri būs aizņemti pierādot savas prasmes labas gribas makšķerēšanas sacensībās, tikmēr biedrība “Homo ecos” zem apsildāmas telts jumta vadīs radošas un izglītojošas aktivitātes jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem. Bērni kopā ar darbnīcu vadītājiem mācīsies atpazīt dažādas zivju sugas, vēros un iesaistīsies leļļu teātrī par dabas aizsardzību, uzzinās vērtīgus faktus par ūdens piesārņojumu, kā arī vienkāršotā veidā caur spēles elementiem izzinās zaļo kustību. Savukārt dāmām pasākuma teritorijā tiks piedāvātas lekcijas par “zero waste”, veselīgu uzturu, pārtikas iegādes plānošanu, otrreizēju lietu pārstrādi un citām saistošām tēmām.

Par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies dabas draugs un makšķernieks Roberts Gobziņš, kā arī gaidāmas apvienības “Very Cool People” un grupas “Santehniķi” uzstāšanās.

Svētkos darbosies īpaši pielāgota virtuve, kur makšķernieku noķertās vimbas pēc tradicionālās Bauskas receptes tiks apstrādātas un sagatavotas kūpināšanai. Par zivju dūmošanu atbildīgi būs sava amata lietpratēji – kūpinātavas abas.lv.

Pasākumā būs iespēja iegādāties dažādus gardumus un amatnieku darinājumus mājražotāju tirdziņā, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, copēt un baudīt uz vietas kūpinātas vimbas. 15. aprīlī tiekamies Bauskā – pasākumā visai ģimenei “Vimbu svētki”!

Svētki tapuši ar Valsts zivju fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas