Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā gaidīs asinsdonorus


Bauskā gaidīs asinsdonorus2015.12.14 Bauskā gaidīs asinsdonorus

Šī gada 14. decembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Bauskas Kultūras centrā, Kalna ielā 15. Aicinām ziedot asinis visu asins grupu donorus.

Ik gadu VADC saskaras ar situāciju, kad gada nogalē un īpaši svētku laikā kritiski trūkst donoru asiņu. Tāpēc īpaši lūdzam nepalaist garām iespēju ziedot asinis 14.decembrī Bauskas Tautas namā.

Lai asinis būtu derīgas pārliešanai, lūdzam dienu pirms procedūras un asins ziedošanas dienā lietot veselīgu uzturu un šķidrumu pietiekamā daudzumā (vismaz 1,5 l). Dienu pirms asins ziedošanas iesakām uzturā lietot vairāk saknes un augļus. Nav ieteicams ēst ceptus, piparotus, treknus ēdienus, kā arī lietot jebkuru alkoholu (arī alu), medikamentus, tai skaitā aspirīnu. Lūdzam ievērot šos noteikumus, lai slimnieks saņemtu pilnvērtīgus donora asins komponentus!

Izņemot gandarījumu par palīdzību grūtajā brīdī līdzcilvēkiem, donori par asins ziedošanu saņem arī naudas kompensāciju, kā arī vienu atpūtas dienu. Pirms asins ziedošanas aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli, jo asinis var ziedot tikai vesels cilvēks. 

VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un bankas konta numurs. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

 

Valsts asinsdonoru centra

Administratīvais departaments

Tālr.: 67408878; 28663415


Citas ziņas