Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pašvaldība atbild


Jautājumu var uzdot, izmantojot kontaktformu.


Lai nosūtītu vēstuli pašvaldībai, ir jāaizpilda visi lauki. Atbilde tiks sniegta 10 darba dienu laikā. Dome ir tiesīga atstāt vēstuli pašvaldībai bez izskatīšanas šādos gadījumos:
- vēstulē nav norādīts iesnieguma iesniedzējs (vārds, uzvārds, e-pasts); 
- vēstules saturs ir klaji aizskarošs un izaicinošs; 
- vēstules teksts objektīvi nav salasāms vai saprotams.

 • Jautājums
  (2019.01.09)
  Mārtiņš Cimermanis:

  Lasīju avīzē Bauskas Dzīve, ka pašvaldībā ir izveidotas 15 štata vietas(t.sk. Pašvaldības policija) drošības nodrošināšanai novadā. Vai tā ir tiesa? Kādas ir funkcijas šai drošības nodaļai?

  Labdien! 

  Lēmumu veidot pašvaldības policiju deputāti pieņēma 2017.gada decembrī, nosakot, ka policija tiks izveidota ar 2018.gada 1.martu. Jau sākotnēji tika paredzēts, ka pašvaldības policijā būs 15 darbinieki, nosakot arī laika grafiku darbinieku pieņemšanai darbā. Šobrīd pašvaldības policijā strādā 11 darbinieki, plānots, ka līdz šī gada vidum tiks pieņemti arī atlikušie 4 darbinieki. 

  Pašvaldības policijas pamatpienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības, pašvaldības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem, kā arī kontrolēt pašvaldības saistošo noteikumu izpildi, par kuru pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība. Pašvaldības policijas pienākumi, atbildība un tiesības ir definēti Bauskas novada pašvaldības policijas nolikumā. Nolikums ir ievietots Bauskas novada pašvaldības mājas lapā un ikvienam novada iedzīvotājam ir iespēja iepazīties ar tā saturu. Nolikumu  varat atrast šeit:  https://www.bauska.lv/lv/pasvaldiba/pasvaldibas-policija  (pašā lapas apakšā) 

  2018.gada novembra domes sēdē ar deputātu lēmumu tika izveidotas trīs jaunas amata vietas, bet no tām gan neviena nav saistīta ar pašvaldības policiju!  Jaunās štata vietas ir speciālists Informācijas tehnoloģiju nodaļā, speciālists Sabiedrisko attiecību nodaļā un personāla speciālists Juridiskajā nodaļā. Uz visām trim vietām šobrīd norit konkurss, pieteikumus var iesniegt līdz rītdienas, 11.01.2019.,  darba dienas beigām

   

 • Jautājums
  (2018.01.12)
  Lelde Liepiņa:

  Labdien! Daudzas pašvaldības rūpējas un organizē dažādas grupas, nodarbības cilvēkiem, kuri saskārušies ar sociāla rakstura problēmām, kā piemēram, atkarībām. Zinu, ka sociālais dienests sniedz individuālu palīdzību personām, kas griežas pēc palīdzības! Bet pasaulē sen atzīta un ļoti efektīva ir 12 soļu programma vai tai līdzīgas programmas. Īpaši vēlos atzīmēt līdzatkarības problēmas aktualitāti. Šādiem cilvēkiem nepieciešams atbalsts un profesionāla palīdzība. Informējiet par šādu programmu norisi mūsu pašvaldībā! Lūdzu, veidosim veselīgu un kvalitatīvu dzīves vidi saviem iedzīvotājiem!

  Labdien!

  Atkarību profilakse tiek klasificēta kā slimību profilakse, nevis veselības veicināšana, līdz ar to tas vairāk ir medicīnas “lauciņš”, nevis Sociālā dienesta vai pašvaldības veselības veicināšanas speciālista kompetencē.

  Sociālais dienests atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem var piešķirt vienreizēju pabalstu 200 euro apmērā alkoholisma ārstēšanai Minesotas programmā personām darba spējīgā vecumā no maznodrošinātām un sociālā riska ģimenēm, kurās ir nepilngadīgi bērni. Trūcīgām personām šo pakalpojumu apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Parasti mūsu novada klienti izmanto pakalpojumus VSIA Slimnīca "Ģintermuiža” Jelgavā.

  Minesotas 12 soļu programma ir viena no alkoholisma ārstēšanas metodēm. Sociālais dienests nav ārstniecības iestāde, tāpēc šādās programmas nepiedāvā. Savukārt anonīmo alkoholiķu biedrības ir sabiedriskās organizācijas. Ir zināms, ka tāda darbojas arī Bauskā. 

  Savukārt pašvaldības veselības veicināšanas koordinētāja, sadarbībā ar narkologiem un veselības nozares nevalstiskajām organizācijām, domā par atkarību negatīvo ietekmi uz indivīdu. 

  2017.gada oktobrī-decembrī tika organizētas cikliskas apmācības (3 x divu stundu ilgi semināri) saistībā ar atkarību jautājumiem, kurus vadīta narkoloģe Lilita Caune. Semināros piedalījās cilvēki, kuriem ikdienā ir jāstrādā ar atkarībās esošiem cilvēkiem, kā arī citi interesenti. Informācija par semināriem tika izplatīta ar Sociālā dienesta un SIA "Bauskas slimnīca" palīdzību.

  Bauskas novada pašvaldības projektā 9.2.4.2/16/I/061 “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ir plānotas cikliskas apmācības/darba grupas/semināri arī 2018 un 2019.gadā.

  Ja ir kādi ierosināmi vai ieteikumi, lūdzam sazināties ar pašvaldības veselības veisināšanas koordinētāju Martu Augucēviču (marta.augucevica@bauska.lv). 

 • Jautājums
  (2017.12.12)
  Valda Ozola:

  Labdien! Strādāju skolā. Saņēmām prēmijas. Paldies! Bet vai nebūtu lietderīgāk par šo naudu pirkt skolotājiem pašvaldības apmaksātas veselības polises. Pedagogi par to pašu naudu iegūtu lielākas sociālās garantijas. Un ja nu nauda paliek pāri, tad to izmaksāt tikai pašīem labākajiem. Lūk piemērs : "Rīgas vispārējo skolu pedagogi nākamgad saņems pašvaldības apmaksātas veselības polises. Lai veiktu attiecīgo iepirkumu, pašvaldība šim mērķim novirzīs 1,1 miljonu eiro. " Mums tak miljonu nemaz nevajag!

  Paldies par ierosinājumu, taču izglītības iestādes mācību procesa nodrošināšanai valsts piešķir mērķdotāciju, kura pilnā apmērā nonāk izglītības iestādes vadītāja pārziņā. To izmanto tikai pedagogu darba samaksai mācību procesa nodrošināšanai. Ja gada beigās ir veidojies atlikums, tad vadītājs pēc pedagogu novērtēšanas ir tiesīgs izdot rīkojumu par prēmiju izmaksu. Par valsts mērķdotāciju un to efektīvu izlietošanu ir atbildīgs izglītības iestādes vadītājs.

 • Jautājums
  (2017.10.17)
  Kaspars Aizpurs:

  Kādēļ noņemts ūdens pumpis pie Baznīcas un Rūpniecības ielu krustojuma?

  SIA "Bauskas ūdens" informē, ka šis brīvkrāns likvidēts vairāku iemeslu dēļ:

  • brīvkrāna aprīkojums un ūdenspiegādes caurules bija nolietojušās. Tās radīja biežas ūdens noplūdes. Savukārt rezerves daļas šādiem brīvkrāniem sen netiek ražotas;
  • šim brīvkrānam nebija neviena lietotāja, kas būtu noslēdzis līgumu par šo pakalpojumu;
  • šī brīvkrāna apkārtnē visus īpašumus tehniski ir iespējams pieslēgt pie centralizētās ūdensapgādes sistēmas.


  Bauskas novada domes saistošie noteikumi nosaka kārtību brīvkrānu izmantošanai. Tajos atrunāts, ka pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs likvidēt ūdens brīvkrānus vietās, kur nekustamā īpašuma īpašniekiem ir nodrošināta iespēja izbūvēt ūdensvada ievadu un saņemt centralizētus ūdensapgādes pakalpojumus. Lai izmantotu ūdens brīvkrānus ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanai nekustamajā īpašumā, pakalpojumu lietotājam ir jānoslēdz pakalpojuma līgums ar pakalpojumu sniedzēju. 

 • Jautājums
  (2017.07.14)
  Eriks Naumovs:

  Labdien!Es dzīvoju Salātu 12,mūsu iekšpagalmā atrodas bērnu laukums un skeitparks.Jau otro nedēļu ievēroju kad laternai blakus laukumam ir atkarājies kupols un tas var nokrist.Dievs nedod kādam uz galvas,tapēc cerēju kad ar jūsu palīdzību varētu atrisināt šo radušos bēdu.Paldies jau iepriekš.

  Labdien, paldies par informāciju. Esam nodevuši ziņu SIA "Kvēle", kas ir atbildīgi par apgaismojumu Bauskā. 

 • Jautājums
  (2017.07.13)
  Kristaps Spole:

  Labdien, Vēlētos noskaidrot, kad ir plānots veikt Kraujas ielas otrā posma rekonstrukciju? Un vai ielas posms tiks nobruģēts vai asfaltēts. Paldies, jau iepriekš.

  Labdien!

  Paldies par mājaslapā iesūtīto jautājumu.Šogad plānots veikt Kraujas ielas projektēšanu. Nākamgad, ja atbalstīs, tiks veikti būvdarbi. Kraujas ielā plānots bruģa segums ar guļošajiem policistiem.

 • Jautājums
  (2017.03.24)
  Elita Vankere:

  Sveicināti. 1.Gaisa tiltiņš,kas ir pāri Mēmeles upei no Rīgas ielas uz Mēmeles ielu ir diezgan sliktā stāvoklī.Daudzās vietās ir vaļā metāla skavas,kas satur koka dēļus.Un arī paši dēļi ir krietni padiluši.Tiltiņam nav bijis kapitālā remonta kopš bijušais ATU-28 viņu uzcēla.Vai ir iespēja viņu paremontēt ??? 2.Vēl viens sāpīgs jautājums.Mēmeles iela,posmā no lielā tilta līdz SIA Aips ēkām ir pilsētas teritorija,vai šo ceļu ir plānots savest kārtībā ??Tur staigā ļoti daudz cilvēku,bet sākoties sausam laikam tur ir milzīgs putekļu mākonis no braucošām mašīnām. Pldies par sapratni.

  Sveicināti! 

  Informējam, ka, sākoties siltajai sezonai, Mēmeles gājēju tiltiņa remontu veic SIA "Vides serviss", savukārt Mēmeles ielai tiek izstrādāts rekonstrukcijas projekts. To ir paredzēts remontēt 2018-2020.gadā. Šosezon Mēmeles iela tika tikai greiderēta un nepieciešamības gadījumā tika uzbērtas šķembas. 

 • Jautājums
  (2017.02.06)
  Vilma:

  Regulāri tiek novietotas automašīnas uz zaļās zonas starp daudzdzīvokļu mājām Dārza 13- Dārza 13a. Tika ziņots pašvaldības policijai pagājušajā gadā, bet šobrīd situācija nav atrisināta. Kā zināms, 30.06.2011. saistošo noteikumu "Par sabiedrisko kārtību Bauskas novada administratīvajā teritorijā" 15.1. punktā paredzēts sods par apstādījumu bojāšanu.

  Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki ir sagatavojuši atgādinājumu veidlapas par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu dzīvojamās zonās, daudzdzīvokļu namu pagalmos. Minētie atgādinājumi tiek novietoti pie pārkāpēju transportlīdzekļu priekšējā vējstikla, pēc kā tiek veikta transportlīdzekļu fotografēšana. Atkārtota pārkāpuma izdarīšanas gadījumā, transportlīdzekļa vadītājam tiks piemērots naudas sods 30 euro apmērā.

  Informējam, ka ziemas periodā, kad zeme ir sasalusi un to klāj sniega sega, zaļā zona netiek bojāta un personu nevar saukt pie administratīvās atbildības par apstādījumu bojāšanu. Sabiedriskās kārtības nodaļa informē, ka iestājoties pavasarim, nodaļas darbinieki pastiprināti uzraudzīs dzīvojamās zonas, daudzdzīvokļu namu pagalmus, par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu, tai skaitā transportlīdzekļu novietošanu zaļajā zonā.

 • Jautājums
  (2016.12.11)
  Siedzīte Bugovecka:

  Labdien! Gribu izteikt savas domas un vērojumus par pilsētas labiekārtošanu. Doma izveidot jaunu parku pilsētas austrumu malā ir ļoti laba, turklāt tas ir tuvu dzīvojamam rajonam un pilnīgi pretējā pusē iecienītajam(un vienīgajai pastaigu vietai) pilskalnam. Ir jau pēdējā laikā izdarīts daudz kas labs, pilsēta kļuvusi tīrāka un sakoptāka, tomēr man ioprojām krīt acīs nekoptais un neizmantotais laukums pašā pilsētas centrā pie ''RIMI'' veikala, pat zāle tur netiek regulāri nopļauta un slapjākā laikā tas ir viss vienās peļķēs. Turklāt to redz pilnīgi visi, kas brauc cauri pilsētai, mans ieteikums būtu tur izveidot nelielu skvēru ar strūklaku dīķa vietā(varētu atjaunot arī nelielu dīķīti) un koku stādījumiem, lai pilsētas centrs nav tik putekļains. Otra vieta, kur nepieciešams atjaunot bruģi ir rātslaukuma Plūdoņa ielas puse, tumsā ejot tur var kājas izlauzt. Un vēl- vairāk vajadzētu paspaidīt nevīžīgos privātīpašniekus kuri nevīžo sakopt savus īpašumus(Kalns pie bērnudārza "Zīlīte",laukums aiz bijušā kinoteātra, parks pie bērnudārza Dārza ielā, u.c.). Manā skatījumā šāda rīcība norāda to, ka cilvēkam šis īpašums nemaz nav vajadzīgs, tātad atsavināms un sakopjams. Jau iepriekš paldies par atbildi un ceru, ka sekos arī rīcība.

  Laukums iepretim “RIMI” veikalam pieder privātam īpašniekiem un piespiest viņam izveidot skvēru ar strūklaku dīķa vietā pašvaldība nevar. Tāpat pašvaldība nevar privātīpašumā ieguldīt savus līdzekļus. 

  Informējam, ka pašlaik bruģa ierīkošanai Rātslaukuma otrā pusē (gar Plūdoņa ielu) tiek izstrādāts tehniskais projekts. Speciālisti strādā, lai uzlabotu ielu. 

  Tiek domāts arī par nevīžīgajiem privātīpašniekiem, kuri nekopj savus īpašumus. 2017.gadā Sabiedriskās kārtības nodaļa pastiprināti veiks nesakopto īpašumu apsekošanu. Kārtības nodaļa ir tiesīga šādiem īpašniekiem sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu. 

 • Jautājums
  (2016.12.01)
  Jana Dimanta:

  Labdien! Vēlos izteikt pretenzijas pret apgaismojumu Bauskā, Pļavu ielā 4. Laterna jau trešo dienu nedarbojas. No rītiem un vakarā tumšs. Līdz mašinu laukumam un atkritumu tvertnēm grūti nokļut, jo nevar redzēt kur likt kājas. Lūdzu operatīvi rast risinājumu un sakārtot laternu, lai tā rītos un vakaros ir ieslēgta. Paldies!

  Bauskas novada administrācijas atbildīgie speciālisti līdz šim nebija saņēmuši informāciju par nedegošo laternu. Parasti par problēmām ar apgaismojumu dzīvojamo māju iekškvartālos ziņo SIA “Vides serviss” sētnieki. Paldies par informāciju. Problēma ir atrisināta. 

  Ja turpmāk rodas problēmas ar ielu apgaismojumu Bauskā, iedzīvotāji operatīvākai rīcībai var zvanīt pa tel. 29168555.

   

1 2