Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ziņo par pārkāpumiem pret vidi ar “Vides SOS”!


Ziņo par pārkāpumiem pret vidi ar “Vides SOS”!2015.11.02 Komentāri (0) Ziņo par pārkāpumiem pret vidi ar “Vides SOS”!

Mežā izgāzti atkritumi - gribi ziņot, bet nezini kur īsti atrodies? Upē izlikti aizdomīgi tīkli - gribi ziņot, bet nezini kam? Uzņēmums piesārņo vidi - gribi ziņot, bet nav jau vērts, tāpat nekas nemainīsies? Mainīsies, ja palīdzēsi! Valsts vides dienesta (VVD) vajadzībām izstrādāta mobilā lietotne “Vides SOS” pārkāpumu ziņošanai vides jomā.

“Vides SOS” izstrādāts ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu vides aizsardzības jomā.

Ar mobilās lietotnes palīdzību VVD var ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un vērā ņemamiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.

Mobilā lietotne "Vides SOS" darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD.

Visi ziņojumi nonāk pie VVD un pēc to apstrādes kļūst pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes www.videssos.lv interaktīvajā kartē, kurā iespējams sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Kā arī ziņotāji saņem informāciju no VVD par iesūtītā ziņojuma virzību e-pastā.

Jāņem vērā, ka “Vides SOS” darbojas ar Facebook un Draugiem.lv pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem iespējams dalīties Facebook un Twitter.

Projekts tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu.

 

 

 

Infografika: Biežāk sastopamie vides pārkāpumu veidi

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas