Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Zemgales zemnieki un uzņēmumi aicināti uz semināru par inovatīvu meliorāciju


Zemgales zemnieki un uzņēmumi aicināti uz semināru par inovatīvu meliorāciju2016.05.10 Komentāri (0) Zemgales zemnieki un uzņēmumi aicināti uz semināru par inovatīvu meliorāciju

Jelgavas novada pašvaldība, iesaistoties un īstenojot Vislatvijas līmenī unikālu projektu saistībā ar jaunāko tehnoloģiju ieviešanu meliorācijā, aicina Zemgales teritorijā saimniekojošus uzņēmējus, zemniekus, saimniekus uz semināru par meliorācijas sistēmu apsaimniekošanu, kas notiks 10. maijā  plkst. 10.00 Jelgavas novada pašvaldības zālē.

Projekts NUTRINFLOW pilotteritorijās izveidos inovatīvus ūdens apsaimniekošanas pasākumus, tā ļaujot samazināt augu barības vielu noplūdi Baltijas jūrā. Par “NutrInflow” pilotteritoriju, kurā praksē izmēģināt inovatīvus meliorācijas risinājumus, izvēlēts Lielupes sateces baseins. Tas aptver plašas intensīvās lauksaimniecības teritorijas, kur vienlaikus teritorijas ir meliorētas un tās šķērso daudzas ūdensteces. Attiecīgi minētie ūdens objekti kalpo par transporta vidi barības vielām. Lai meklētu risinājumus riska mazināšanai, praksē tiks izmēģināti vairāki tehnoloģiskie risinājumi barības vielu aizturēšanai. Piemēram, Jelgavas novada Viesturciemā plānots atjaunot Sodītes grāvja caurteci, veicot divpakāpju novadgrāvju izveidi, ko papildinās ūdens dabīgās pašattīrīšanās elementi.

 Projektam dots saīsināts nosaukums NUTRINFLOW, bet pilnā versijā - “Praktiski pasākumi vienotā meliorācijas sistēmu apsaimniekošanā ar mērķi samazināt biogēno elementu ieplūdi Baltijas jūrā” Projekta aktivitātes aizsāktas 2015. gada septembra un tiks īstenotas līdz 2019. gada februārim Centrālā Baltijas jūras reģiona programmā 2014. - 2020. gadam. 

Gaidāmā semināra ietvaros plānots gan veicināt izpratni par meliorācijas sistēmu nozīmi, gan videi draudzīgas meliorācijas sistēmas elementiem. Projekta pārstāvji informēs gan par projekta NUTRINFLOW plānotajām darbībām Jelgavas novada teritorijā, gan dalīsies pieredzē ar z/s “Mežacīruļi”, kur saimniecībā jau ieviesta videi draudzīga meliorācija ar mitrzemes izveidi.

Līdz pat 6. maijam ikvienam interesentam ir iespēja pieteikties dalībai pasākumā, piezvanot pa tālruni 26516231 vai rakstot uz e-pastu:inese.baumane@jelgavasnovads.lv

Semināra darba kārtība ŠEIT!

Papildus informācijai:
Dace Kaņepone,
Jelgavas novada pašvaldība
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 63024934; 29431251


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas