Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Zemgales 2020.gada Kultūras programmā atbalsts 59 projektiem, no tiem vairāki arī Bauskas novadā


Zemgales 2020.gada Kultūras programmā atbalsts 59 projektiem, no tiem vairāki arī Bauskas novadā2020.05.06 Komentāri (0) Zemgales 2020.gada Kultūras programmā atbalsts 59 projektiem, no tiem vairāki arī Bauskas novadā

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Latvijas Valsts mežu (LVM) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKF) atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” projektu konkurss.

Neraugoties uz pandēmijas radītajiem samezglojumiem reģiona kultūras dzīvē, apsveicama ir projektu pieteicēju lielā aktivitāte, jo pavisam ZPR tika saņemti 92 pieteikumi ar kopējo finansējuma pieprasījumu 373 667,69 eiro apmērā. Ekspertu komisija, kurā attālināti darbojās LVM, VKF, NVO, ZPR un Zemgales Attīstības padomes pārstāvji, nolēma atbalstīt 59 projektus par šogad programmai piešķirto kopējo finansējumu - 114 000 eiro apmērā, kas ievērojami pārsniedz iepriekšējā gada - 76 000 eiro piešķīrumu, kas ļāva atbalstīt vien 45 projektus.

 

Bauskas novadā apstiprinātie projekti: Bauskas Mūzikas un mākslas skola - Koncertcikls ''Dzimuši Bauskai'', Bauskas muzejs - V. Plūdoņa muzeja ekspozīcijas modernizācija, Bauskas pils muzejs - 17. gs. krēslu komplekta restaurācija Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru rezidences - Bauskas pils interjera iekārtojuma ekspozīcijai,  Biedrība ''Meistars Gothards'' - Grāmata ''Bauskas apkārtnes mākslinieki''.

 

Ņemot vērā valstī ieviesto ārkārtas situāciju infekcijas apkarošanā un neprognozējamo tās attīstības turpmāko gaitu, atbalstu guvuši galvenokārt tie projekti, kuru īstenošana nav saistīta ar vērienīgu kultūras pasākumu – svētku, festivālu un koncertu rīkošanu. Toties augstāk novērtēti projekti, kas vairāk vērsti uz dažādu kultūras procesu izpēti, tehnisko projektu izstrādi, nozīmīgu kultūras objektu vai priekšmetu restaurāciju, kā arī uz dažādām interaktīvām izpausmēm kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Visus apstiprinātos projektus plānots īstenot laika posmā no šī gada maija līdz 15. decembrim.

 

Konkursa mērķis ir veicināt Zemgales reģiona tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu un pieejamību plašai sabiedrībai, sniedzot ieguldījumu Latvijas kultūrvides līdzsvarotā un kvalitatīvā attīstībā.


Ar Zemgales Kultūras programmas 2020. gadā atbalstīto projektu sarakstu interesenti var iepazīties: ŠEIT. 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas