Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Zemgalē sākusies kultūras projektu jauno pieteikumu vērtēšana


 Zemgalē sākusies kultūras projektu jauno pieteikumu vērtēšana2014.05.07 Komentāri (0) Zemgalē sākusies kultūras projektu jauno pieteikumu vērtēšana


Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) eksperti sākuši akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži finansētās Zemgales Kultūras programmas – 2014 kultūras projektu konkursam iesniegto pietikumu vērtēšanu.

Projektu konkursa mērķis, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir sekmēt Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību. Mērķa sasniegšanai konkursa kārtībā tiks finansēti reģionālas un vietējas nozīmes projekti, kas paredz apzināt specifisko Zemgales materiālo un nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu, veicināt zemgaļu un sēļu kultūras daudzveidības saglabāšanu vienota Zemgales tēla veidošanā un attīstībā, atbalstīt mākslas jaunrades un pētniecības procesus kultūras jomā visā Zemgales reģionā, sekmēt reģiona līdzsvarotu attīstību kultūras nozarē.

Zemgales Kultūras programmas finansēšanai šogad pavisam piešķirts 58 500 EUR. Iepriekšējā gadā tam bija paredzēts 40 000 latu. Pavisam saņemti 82 projektu pieteikumi un tajos pieprasītā kopējā finansējuma summa sasniedz 224 572 EUR, kas ir ievērojami vairāk nekā piešķirtais kopējais finansējums. Līdzīgi kā iepriekšējos gados lielu aktivitāti pieteikumu sagatavošanā izrādījušas gan reģiona pašvaldības un to pakļautības kultūras iestādes, gan dažādas biedrības un nodibinājumi, sevišķi lielajos attīstības centros un mazākās pašvaldībās Sēlijas pusē. Finansiāls atbalsts galvenokārt tiek prasīts dažādu kultūras pasākumu norisei, restaurācijas darbu veikšanai atsevišķos kultūrvēstures objektos, grāmatu sagatavošanai un izdošanai, kā arī iepriekšējās Zemgales Kultūras programmās aizsākto aktivitāšu turpināšanai.

Ekspertu komisija jauno projektu pieteikumu vērtēšanu sola pabeigt 10.maijā, bet 19. maijā plānota Latvijas Kultūrkapitāla fonda Padomes sēde, kuras dalībnieki pieņems galīgo lēmumu par konkursā atbalstītajiem projektiem un to īstenošanai piešķirto finansējumu. Drīz pēc tam ar konkursa rezultātiem pieteikumu iesniedzēji un citi interesenti varēs iepazīties ZPR interneta vietnes www.zemgale.lv sadaļā Kultūra.
     
Der atgādināt, ka arī pērnajā gadā Zemgales Kultūras programmas projektu konkursam dažādas biedrības, pašvaldības un to iestādes, kā arī privātpersonas pavisam iesniedza 83 projektu pieteikumus. Pieejamā finansējuma robežās pērn atbalstu guva vien 43 projekti, turklāt daudzos gadījumos tika atbalstītas vien atsevišķas aktivitātes. Un tomēr tas bija būtisks pienesums kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas jomā, kā arī kultūras dzīves norišu dažādošanā reģionā.

Juris Kālis, ZPR sabiedrisko attiecību speciālists.
Tālrunis 29144960


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas