Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Zelts par trīskāršu a’capella


Zelts par trīskāršu a’capella2018.03.15 Komentāri (0) Zelts par trīskāršu a’capella

10.martā Bauskas MMS kora meitenes un skolotājas Inga Bukša un Ieva Ūdre izdzīvoja ļoti piesātinātu dienu. Tā bija piedalīšanās 5. Jāz. Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”, kas notika J.Vītola LMA Lielajā zālē.

Šim notikumam gatavojoties, strādāts rūpīgi un ilgstoši, atbilstoši nolikumam apgūta programma, kuras pamatā a’capella dziedājums. Tajā bija trīs skaņdarbi – latviešu tautasdziesma J.Vītola apdarē „Es uzgāju ganīdama”, J.Mediņa „Ziedi, mana linu druva” ar J.Grota vārdiem un R.Dubras „Jūras māte” ar tautasdziesmas vārdiem. Tāpēc ļoti liels ir gandarījums, ka mūsu meiteņu sniegums novērtēts tik augstu – ar Zelta diplomu (86,8 punkti). Kā joko Ieva Ūdre, konkursa atzīmes atgādina bobsleju, vērtējumi vairākiem koriem atšķiras tikai par dažām punkta desmitdaļām!

15 dažādu mūzikas un vispārizglītojošo skolu kori demonstrēja ļoti augstvērtīgu muzikālo sniegumu, tāpēc žūrijai – diriģentiem Arvīdam Platperam (žūrijas priekšsēdētājs), Romānam Vanagam, Kasparam Ādamsonam, J.Vītola LMA rektoram Guntaram Prānim un komponistei Ilzei Arnei nebija viegli. Pēc konkursa daļas koristēm kopā ar pedagoģēm diena nebeidzās, jo bija jāsagaida Lielās balvas izcīņa un apbalvošana. Vakarā izskanēja arī koncerts, kurā uzstājās Lienes Batņas un Edgara Vītola vadītie kori.

Noslēgumā visi kopā dziedāja R. Kaupera “Manu dziesmu”. Koristes pēc Lielās balvas izcīņas noklausīšanās neslēpa emocijas - pārsteigumu par tik fantastisku, skanīgu, tehnisku un tajā pašā laikā dziļi izjustu dziedāšanu. Diriģentes atzīst, ka jauni mūzikas elementi – kustības, atraktivitāte, īpaša muzikāla atvērtība ir iezīmes, uz ko tiekties, turpinot darbu ar kori. Kora diriģentes uzteic meitenes par izjusto muzicēšanu un koncentrēšanos konkursa dienā un mēģinājumu darbu, kuru bieži vien traucēja slimošana, ārpusstundu aktivitātes. 

Paldies arī meiteņu vecākiem par atbalstu, sapratni un līdzi jušanu! Prieks, ka kopīgais ikdienas darbs pārvērties zeltā!

 Bauskas Mūzikas skolas bibliotekāre Inga Briede

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas