Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Zelta panākums Bauskas Mūzikas skolas korim


Zelta panākums Bauskas Mūzikas skolas korim2016.03.14 Zelta panākums Bauskas Mūzikas skolas korim

Lai nodrošinātu  bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu darbības procesa nepārtrauktību, pilnveidotu  to  māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību un  veicinātu  tautas un mūsdienu mūzikas mantojuma apgūšanu un saglabāšanu, jau ceturto reizi  tika organizēts Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss “Lai skan!”

Lai sagatavotos šim atbildīgajam konkursam un lai bagātinātu skatuves pieredzi un pilnveidotu dziedājuma nianses, februāra nogalē piedalījāmies reģiona mūzikas skolu koru festivālā-koncertā “Lai sasaucamies, lai dziedam”. Piedalīšanās šajā festivālā ļāva izvērtēt kora sniegumu, uzklausīt kolēģu- diriģentu viedokļus un priekšlikumus, kas veicināja veiksmīgāku sagatavošanos dalībai atbildīgajā konkursā.

12.marta rītā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas virzienā vienoti plūda daudz jaunāku mūziķu straume nekā ierasts šai augstākajai mācību iestādei. Iemesls skanīgs un iedvesmojošs – norisinājās  ceturtais Jāzepa Vītola Bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!”. Konkursā startēja  53 kolektīvi, kopā vairāk  nekā 1600 dalībnieku no visas Latvijas.

Šogad konkurss bija veltīts komponista un tautas dziesmu apdarinātāja Jēkaba Graubiņa daiļradei. Lai izpildītu konkursa nolikuma prasības, koris izpildīja trīs dziesmas a cappella dziedājumā - latviešu tautas dziesmu “Cekulaina zīle dzieda” no Jēkaba Graubiņa daiļrades, Selgas Mences oriģināldziesmu “Nāc, vasarlaiks!” un latviešu tautas dziesmu “Visi ciema suņi rēja” Sarmītes Skrūzmanes apdarē.

Kolektīvus vērtēja profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija kordiriģenti Māris Sirmais, Arvīds Platpers, Jānis Erenštreits un Jānis Ozols.

Konkursa dalībnieki tika vērtēti pēc 100 punktu skalas, izdalot Zelta, Sudraba un Bronzas diplomus. Mūsu skolas kora skanīgais, niansētais un saliedētais dziedājums tika novērtēts ļoti atzinīgi un tika iegūts Zelta diploms. Pavisam nedaudz punktu pietrūka, lai koris varētu pretendēt uz konkursa lielāko balvu - Grand Prix.

Pasākuma noslēgumā  notika  laureātu apbalvošana un īpašo balvu pasniegšana. Neviltots prieks un  gandarījums par mūsu korim piešķirto žūrijas īpašo balvu par vislabāko Jēkaba Graubiņa  skaņdarba interpretāciju!

Esam lepni un gandarīti par mūsu kora un tā vadītāju Ingas Bukšas un Ievas Ūdres augsto darba novērtējumu, kā arī kora dalībnieku skanīgajām balsīm un augstvērtīgo sniegumu.

Sirsnīgi pateicamies Aijai Dūmiņai par kora tērpu modelēšanu un izgatavošanu!

Bauskas Mūzikas skolas direktore

Anita Velmunska

 


Citas ziņas