Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vija Cerusa saņem pašvaldības apbalvojumu „Mūža ieguldījums”


Vija Cerusa saņem pašvaldības apbalvojumu „Mūža ieguldījums”2020.06.30 Komentāri (0) Vija Cerusa saņem pašvaldības apbalvojumu „Mūža ieguldījums”

Šogad, vasaras saulgriežos, vienmēr dzīvespriecīgā un mundrā skolotāja Vija Cerusa svinēja savu 70. dzimšanas dienu. Par godu skolotājas jubilejai, 29.jūnijā, kolēģi bija sagādājuši pārsteigumu – uz svinīgo pasākumu Bauskas Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) ieradās domes priekšsēdētājs A.Jātneiks, lai pasniegtu V.Cerusai Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu „Mūža ieguldījums”.

Skolotāja apbalvojumu saņēma par izciliem nopelniem latviešu literatūras pedagoģijā un mūža ieguldījumu latviešu valodas un kultūras tradīciju popularizēšanā un saglabāšanā novadā un Latvijā.

V.Cerusa dzimusi 1950.gada 23.jūlijā Jelgavas rajona Sidrabenē, taču pēc Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes beigšanas savas karjeras gaitas uzsākusi Bauskā. V. Cerusa latviešu valodu un literatūru sākusi mācīt vispirms Bauskas Vakara vidusskolā, bet no 1978.gada Bauskas 1.vidusskolā.

Galvenā skolotājas aizraušanās vienmēr ir bijusi saistīta ar valodu, tas pierādījies ne vien pasniedzot skolā, bet arī koordinējot valodu jomu jaunā mācību satura „Skola 2030” ieviešanas gaitā, apkopojot gadsimta notikumu liecības un atmiņu stāstus Latvijas simtgadei veltītajā grāmatā, kā arī sadarbojoties ar Bauskas Centrālo bibliotēku un BBJC, vadot dažādus pasākumus un konkursus.

V.Cerusa ir skolotāja, kas aktīvi seko līdzi laikam, ir moderna un labprāt iegulda savas zināšanas skolēnos. Viņai piemīt neizsīkstoša enerģija un dzīves spars. Vija Cerusa lepni nes Bauskas vārdu pasaulē, aktīvā un aizraujošā veidā ieinteresējot jauniešus novada literatūrā, kultūras mantojuma un dižāko cilvēku iepazīšanā.

Skolotāja par saviem panākumiem un aktivitāti ir saņēmusi Atzinības krusta V šķiru un ir iecelta par ordeņa kavalieri, kā arī V.Cerusas vārds ir iekļauts Bauskas Centrālās bibliotēkas veidotajā godājamo novadnieku enciklopēdijā.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas