Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vides komitejā deputāti diskutē par pašvaldības atbalstu īpašumu pieslēgšanai centralizētajai ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmai


Vides komitejā deputāti diskutē par pašvaldības atbalstu īpašumu pieslēgšanai centralizētajai ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmai2017.02.10 Komentāri (0) Vides komitejā deputāti diskutē par pašvaldības atbalstu īpašumu pieslēgšanai centralizētajai ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmai

Vides un attīstības komitejas sēdē 9.februārī deputāti pieņēma vairākus būtiskus lēmumus.

Deputāti atbalstīja lēmuma projektu, kura būtība ir grāmatvedības kārtošanas funkciju nodošana no Pamūšas speciālās internātpamatskolas – Bauskas novada administrācijas struktūrvienībai „Centralizētās grāmatvedības nodaļa” no 2017.gada 1.jūlija. Tādējādi sakārtojot šo jomu un arī ievērojot auditora ierosinājumu par līdzekļu efektīvu pārvaldīšanu.

Tālākai izskatīšanai tika virzīts lēmuma projekts „Par dalību sadarbības projektā „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”. Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Pakrojas, Pasvales un Biržu pašvaldības 2016.gada nogalē uzsāka sarunas par kopīgu sadarbību tūrisma jomā, tiekoties vairākās darba grupās. Līdz šim sadarbība starp minētajām pašvaldībām notika tikai sadraudzības pilsētu vadības līmenī, tāpēc tika izteikts priekšlikums to izvērst plašāk - orientējoties arī uz iedzīvotāju iesaisti. Bauskas novada pašvaldība ir sagatavojusi vienošanās projektu par sadarbības projekta Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” realizāciju. Sadarbības rezultātā pašvaldības vēlas mudināt iedzīvotājus iesaistīties kaimiņu novadu izzināšanā, veidot kopīgu tūrisma maršrutu - apceļošanas akciju „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”. Maršrutā, par kuru 2017.gada aprīlī tiks izdota tūrisma brošūra, iekļauti 35 apskates objekti, 7 pasākumi, naktsmītnes un ēdināšanas vietas.

Deputāti atbalstīja lēmuma projektu par precizējumu veikšanu šā gada 26.janvāra lēmumā „Par stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma monitoringa ziņojumu”. Deputāti atzina, ka šis dokuments ir būtisks, lai risinātu ilgus gadus sasāpējušo jautājumu par apvedceļa izbūvi ap Bausku. Deputāts U.Kolužs sacīja, ka apvedceļa izbūve jārisina kompleksi ar „Rail Baltic” projekta īstenošanu. Ja šī iespēja tiks palaista garām, tad apvedceļu ap Bausku nāksies gaidīt vēl ilgi.

Tika atbalstīts un virzīts tālākai izskatīšanai lēmuma projekts  „Par Bauskas novada pašvaldības sabiedrības veselības un sociālo pakalpojumu attīstības stratēģijas 2017.– 20124.gadam apstiprināšanu. Bauskas novada pašvaldības sabiedrības veselības un sociālo pakalpojumu attīstības stratēģija ir vidēja termiņa nozares plānošanas dokuments turpmākajiem septiņiem gadiem, kuras mērķis ir uzlabot Bauskas novada iedzīvotāju veselības stāvokli un labklājību, kā arī sekmēt iedzīvotāju aktīvu līdzdalību savas veselības aizsardzībā. Stratēģijā ir noteikti veselības un sociālo pakalpojumu attīstības pamatprincipi, vērtības, būtiskākie izaicinājumi, identificēti rīcības virzieni, galvenie uzdevumi un sasniedzamie rezultāti nākamajiem gadiem.

Deputāti atbalstīja konceptuāli lēmuma projektu par saistošo noteikumu „Bauskas ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas un lietošanas saistošie noteikumi” apstiprināšanu, kam tika izteikti vairāki būtiski ierosinājumi, kas jāiestrādā līdz Finanšu komitejas sēdei.

Izskatīšanai Finanšu komitejā ar iestrādājamiem precizējumiem tika virzīts arī lēmuma projekts par saistošo noteikumu „Saistošie noteikumi par pašvaldības līdzfinansējumu nekustamo īpašumu pieslēgšanai centralizētajai ūdens apgādes vai kanalizācijas sistēmai”, kurā noteiktas prioritātes un iedzīvotāju grupas, kam pašvaldība sniegs atbalstu minētā pakalpojuma ierīkošanai savā īpašumā.  

Komitejā tika izskatīti arī vairāki lēmuma projekti īpašumu jautājumos.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas