Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

VI paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības


VI paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības2019.07.17 Komentāri (0) VI paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības

Svētdien, 21. jūlijā plkst. 12:00 Bauskas pilī jau sesto gadu notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības. Paukošanās turnīrs “Ius gladii” ir prezentācijas sacensības, kurās mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, radot apmeklētājiem priekšstatu, gan par mūsdienu paukošanas sporta veidu, gan parāda vēsturisko turnīru būtību. 

Paukotāju cīņas pieteiks herolds, kurš vēsturiski ir bijis valdnieku vai bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs. Bruņinieki cīnīsies par godu dāmām, kuras tos atbalstīs cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīs īpašu labvēlību - dāvinās savam drošsirdīgajam bruņiniekam kabatas lakatiņu un veltīs neatvairāmu smaidu.

 

 

Turnīra starplaikos apmeklētāji tiks izklaidēti. Par to rūpēsies aktieri Mārcis Viļums un Aleksandrs Radzēvičs, kā arī Gabriela Gota cirks, kas ir sarūpējis pārsteigumu turnīra viesiem. Šogad būs iespēja nolūkoties arī kendo cīņas paraugdemonstrējumā. Kā ik gadu, turnīra viesi varēs baudīt dejas un mūziku kopā ar seno deju grupu “Galms” un senās mūzikas ansambli “Artemisia Absinthium”. Būs iespēja piedalīties sacensībās šaušanā ar arbaletu un kopā ar mākslinieci Lindu Šikuri-Važu seno rotu darbnīcā  “Sudraba pīlādzis” lūkot alvas rotu liešanas paraugdemonstrējumus. Bauskas pils pagrabā kā ierasts būs vinotēka, kur varēs iegādāties un baudīt gan “ Dūmiņu vīna darītavas” , gan “Kugrēnu vīna darītavas” vīnus.  

 

Turnīrs tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Paukošanas federāciju un tā uzvarētāji saņem ceļojošās balvas no Bauskas pils: zobenu un ķiveri. Tajās katru gadu iegravē uzvarētāju vārdus un balva glabājas pie uzvarētāja līdz nākamajām sacensībām.

 

Iepriekšējo gadu paukošanas turnīra “Ius gladii” uzvarētāji:

Cīņā ar špagu 2014. g. Mihails Jefremenko, 2015. g. Gints Baķis, 2016. g. Anatolijs Naumčiks, 2017.g. Andrejs Manuhins, 2018.g. Aleksandrs Hudolejs.

Cīņā ar floreti 2014.g. Renārs Blūmentāls, 2015., 2016. g. Lūkass Edmunds Teteris, 2017.g. Stefs De Greef (Beļģija), 2018. g. Jegors Aleksejenko.

 

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Par atsevišķu samaksu būs iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Jegorova
Bauskas pils muzejs
T. +371 63923793
bauskaspils@bauska.lv
www.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas