Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Veselības ministrs savā pēdējā vizītē apmeklēja Bausku


Veselības ministrs savā pēdējā vizītē apmeklēja Bausku2015.12.07 Komentāri (0) Veselības ministrs savā pēdējā vizītē apmeklēja Bausku

Veselības ministrs Gints Belēvičs piektdien, 4.decembrī, darba vizītē apmeklēja Bausku. Ministrs apmeklēja Bauskas poliklīniku un stacionāru un atzina, ka Bauskas slimnīca un poliklīnika ir augstā līmenī, gan pakalpojumu daudzveidības, gan izmeklējumu tehniskā aprīkojuma ziņā. Slimnīca un stacionārs visu laiku ir attīstījusies. Arī pēc tam, kad ārstniecības iestāde zaudēja slimnīcas statusu. Sarunā ar ministru, slimnīcas vadība atzina, ka Bauskā trūkst ginekologu. Tiek praktizēts piesaistīt augsta līmeņa speciālistus no Rīgas.

Ministrs tikās arī ar ģimenes ārstiem, kuri ļoti vēlējās dzirdēt par gaidāmajām izmaiņām nākamā gada budžetā medicīnas jomā. Ministrs atzina, ka liela daļa budžeta novirzīta aizsardzības jomas stiprināšanai, tomēr 10 miljoni mediķu algu paaugstināšanai ir rasti un nākamā gadā izmaiņas būs.

Dakteri ministru iztaujāja arī par jauno Ārstniecības likumu, kurš vēl gan ir izstrādes stadijā un ministrs aicināja mediķus iesaistīties, lai kopējiem spēkiem varētu izstrādāt tiešām labu Ārstniecības likumu.

Ministrs ģimenes ārstiem sacīja, ka nākotnē liels uzsvars tiks likts uz e-pakalpojumu attīstību medicīnas jomā.

Pēcpusdienā veselības ministrs tikās ar pašvaldības domes deputātiem. Diskusijā tika uzdots jautājums par to, kā Bauskas stacionārs varētu atgūt slimnīcas statusu. Sarunā ministrs apsolīja, ka tiks pārskatīts hospitalizācijas plāns, (jo slimnīcas statuss pats par sevi neko nedos), lai pēc iespējas vairāk slimnieku tiktu nogādāti Bauskā, jo Bauska var atslogot Rīgas slimnīcas, jo ir atbilstoša aparatūra un speciālisti.

Bauska ir viens no retajiem pozitīvajiem piemēriem. "Kad es to visu esmu redzējis, man ir gatavība ar konkrētiem līdzekļiem atbalstīt Bauskas slimnīcu,” atzina ministrs.

Ir jāsaprot, ka Bauskā nebūs dzemdību nodaļas, bet Bauskā var būt daudz kas cits. Bauskas slimnīca ir viena no retajām, kurai ir visi trīs posmi: diagnostika, ārstniecība, rehabilitācija.

 

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas