Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vēlas palielināt atbalsta apmēru ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai


Vēlas palielināt atbalsta apmēru ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai2017.02.17 Komentāri (0) Vēlas palielināt atbalsta apmēru ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai

16.februārī notikušajā Finanšu komitejā deputāti vienojās atbalstīt un virzīt uz domes sēdi apstiprināšanai lēmumu par nepieciešamību palielināt pašvaldības līdzfinansējuma apjomu, kas paredzēts tehniskās dokumentācijas sagatavošanai ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem.

2016.gada 28 janvārī Bauskas novada domē stājās spēkā saistošie noteikumi Nr.2 „Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un māju atjaunošanai””. Šie noteikumi paredzēja atbalstu tehniskās dokumentācijas sagatavošanai (apliecinājuma karšu un tehnisko projekto izstrādei) ar nosacījumu, ka projekts tiek īstenots, pretējā gadījumā līdzekļi pašvaldībai ir jāatgriež. Ir pagājis gads, ir mainījušās izmaksas, kādas sastāda apliecinājuma karšu un tehnisko projektu sagatavošana. Pašvaldībā tika saņemta arī kāda daudzdzīvokļu dzīvojamā nama apsaimniekotāja – biedrības vēstule, kurā pamatojoties uz augstākminēto, tika lūgts pārskatīt atbalsta apmēru.

Ņemot vērā situāciju, šobrīd apstiprināšanai tiek virzīti grozījumi minētajos saistošajos noteikumos, kas paredz, ka līdzfinansējums apliecinājuma kartes sagatavošanas izmaksu segšanai turpmāk būs pieļaujams līdz 2000 EUR līdzšinējo 500 EUR vietā, turklāt par šiem līdzekļiem varēs sagatavot visa veida apliecinājuma kartes, kur tās pieļauj būvniecības nosacījumi, nevis kā tas bija līdz šim – tikai vienkāršotās fasādes atjaunošanas apliecinājuma kartes. Savukārt tehniskā projekta izstrādes izmaksas pašvaldība turpmāk līdzfinansēs līdz 3000 EUR līdzšinējo 1500 EUR vietā.

Kopējais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs, kādu iedzīvotāji var saņemt daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un māju atjaunošanai palielināts netiek. Arī turpmāk tie būs 15 000 EUR vienai ēkai.

Grozījumi saistošajos noteikumos vēl jāapstiprina domes sēdē 23.februārī. Pēc tam tie tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā „Bauskas Novada Vēstis”, tāpat ar tiem varēs iepazīties pašvaldības interneta vietnē www.bauska.lv

 

Ieva Šomina
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas