Svētdiena, 28. Novembris, 2021. Olita, Rita, Vita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Veikta Garozas muižas parka labiekārtošana


Veikta Garozas muižas parka labiekārtošana2018.10.16 Komentāri (0) Veikta Garozas muižas parka labiekārtošana

Vasaras mēnešos Mežotnes pagasta Garozas parkā veikti vērienīgi labiekārtošanas darbi ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Bauskas novada pašvaldības  atbalstu. Garozas muižas parkam piemīt vēsturiska vērtība. Tā pirmsākumi meklējami 1791.gadā. Vēsturiskajās liecībās tas aprakstīts kā skaists un labi kopts atpūtas dārzs, minēti elementi, kas attiecināmi gan uz baroka, gan sentimentālisma laika dārzu kultūru – paviljoni, tiltiņi, eremīta namiņš. Šo izskatu muižas apbūve būtiski mainīja 19.gadsimta otrajā ceturksnī, kad parks ieguva savu pašreizējo izskatu – angļu ainaviskā parka veidolā. Šī parka ainava ir unikāla ar to, ka caur parku plūst nelielā Garozas upīte, kurai pāri ved romantisks arkveida tiltiņš ar dēļu klājumu, kā arī netālu no parka ieejas izveidots dīķis. Šobrīd, kad senās kungu mājas drupas ir pilnīgi izzudušas, Garozas parks Garozas upītes krastā ir vienīgā vieta, kas nākotnē atgādinās par kādreizējās muižas pastāvēšanu.

 

Lai Garozas parks mūsdienās kļūtu piemērots gan sportiskām, gan kultūras aktivitātēm, projektā veikta teritorijas celiņu tīkla iekārtošana, autostāvvietu ierīkošana, asfalta seguma laukuma izbūve ar soliem pie estrādes, koku un krūmu stādījumu sakopšana, labiekārtojuma elementu (solu, atkritumu urnu, ziņojumu dēļa) uzstādīšana, teritorijas apgaismojuma izbūve. Ar šīm aktivitātēm 3 hektāru plašajā parkā iecerēts atgriezt kaut nelielu daļu no parka vēsturiskās spozmes un padarīt to piemērotu sabiedrisko aktivitāšu īstenošanai mūsdienās.

 

Projekta izmaksas 100 258.83 EUR, no kurām ELFLA finansējums 45 000.00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 55 258.83 EUR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja

 

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas