Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Veic ūdensaugu izpļaušanas darbus


Veic ūdensaugu izpļaušanas darbus2015.08.12 Komentāri (0) Veic ūdensaugu izpļaušanas darbus

Jau otro dienu Mūsas upē rosās līdz šim tur vēl neredzēta ierīce – amfībija Truxor, kas veic ūdensaugu izpļaušanas darbus. Ierīce ne vien izpļauj ūdensaugus, bet arī izved tos krastā. Nopļauto masu no pludmalēm izvedīs SIA „Vides serviss”. Amfībijas pakalpojumu pašvaldība ir iegādājusies trīs dienām. Šo periodu varētu dēvēt par testa režīmu, lai saprastu, cik lielu darba 

apjomu minētā ierīce šādā laika posmā spēj paveikt, tādejādi būtu skaidrs, cik lieli līdzekļi nākamā gada budžetā būtu jāparedz upju pļaušanas darbiem. Iecerēts, ka pļaušanas darbus šo trīs dienu laikā izdosies veikt ne vien Mūsas upē, bet arī Mēmelē, peldētavā līdzās gājēju tiltiņam. Tiek domāts arī par to, ka būtu produktīvi nākotnē šādu iekārtu iegādāties īpašumā, jo minētā pakalpojuma nepieciešamība novadā nav apšaubāma.

Upju atbrīvošana no ūdens augiem netiek veikta tikai iedzīvotāju – peldvietu izmantotāju ērtībai, arī pļaujamie upju posmi nav izvēlēti nejauši. Tās ir vietas, kur ar Eiropas Savienības atbalstu īstenoti projekti – Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros īstenotais projekts „Kopēji ūdens apsaimniekošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseinā – GrandeRio” un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programma „Pārrobežu sadarbība" finansētais projekts „Ūdens kvalitātes uzlabošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseina apsaimniekošanā”. Abos šajos projektos tika veikti upes posmu tīrīšanas darbi un, lai nodrošinātu projekta rezultātu ilgtspēju, pašvaldībai arī turpmāk jārūpējas par upju tīrību minētajos upju posmos. 

Lai varētu veikt upju izpļaušanas darbu, pašvaldībai bija jāsaņem Valsts Vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes izsniegti tehniskie noteiktumi, kuros saskaņots gan upju pļaušanas laiks, gan upju posmi, kuros darbi veikti. Tāpat sīki aprakstīts pats darbu veikšanas process. Kā norādīts saņemtajos tehniskajos noteikumos, upju atbrīvošana no ūdensaugiem var tik veikta laika posmā 20.jūnija līdz 1.oktobrim.

Ieva Šomina
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas