Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vecsaules pagasta mednieku klubs projektā atjauno mednieku māju


Vecsaules pagasta mednieku klubs projektā atjauno mednieku māju2019.09.12 Komentāri (0) Vecsaules pagasta mednieku klubs projektā atjauno mednieku māju

Mednieku biedrība „Vecsaules pagasta Mednieku klubs” no šī gada maija līdz septembrim realizē projektu „Novertē, izbaudi un izjūti dabas skaistumu Mednieku mājā „Gulbji”” projektu konkursa „Mēs savam novadam 2019” ietvaros. Aktivitātes paredz mednieku mājas nojumes - terases būvniecību, Pētera Selecka grāmatas „Mednieku stāsti” prezentāciju un ģimenes saliedēšanas pasākumu organizēšanu.

Mednieku biedrība „Vecsaules pagasta Mednieku klubs” dibināts 1966.gadā. Vecākajam kluba biedram ir 78 gadi, jaunākajam - 17. Kaut gan kolektīva biedru vidējais vecums ir 47 gadi, tā dalībnieki ir aktīvi un piedalās dažādās pagasta un novada aktivitātēs. Pašreiz kolektīvā ir 51 biedrs un goda biedri. 

 

 

Biedrība jau daudzus gadus meklēja piemērotu vietu mednieku mājas izveidošanai. 2018.gadā kolektīvs Vecsaules pagastā iegādājās īpašumu „Gulbji”. Kopš tā laika viena ēka tiek atjaunota. Īpašuma apkārtējā teritorija tiek sakārtota,  lai tās varētu izmantot kolektīva vajadzībām. Ēkas daudzus gadus bija bez saimnieka un bija ļoti nolaistas. „Gulbju” īpašumā pašreiz tiek atjaunota un sakopta mūra ēka, kas kādreiz ir bijusi kūts. Šai ēkai ir senlaicīgs raksturs, jo tā ir celta no laukakmeņiem. Mūra ēka, kas pašreiz tiek sakopta un remontēta, liedz baudīt dabas un apkārtējās vides skaistumu. Tādēļ kolektīvs projekta „Mēs savam novadam 2019” ietvaros, izveidojis ēkas garumā nojumi, dabas baudīšanai un apkārtējās vides sakārtošanai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektā tika uzbūvēta nojume – terase mūra ēkas ziemeļu pusē visas ēkas garumā ar platību 12x4 metri. Realizētais projekts mednieku biedrībai nākotnē ļaus rīkot pasākumus dabā, iesaistot arvien vairāk kluba biedru, viņu ģimenes locekļus un  pagasta iedzīvotājus.

 

Realizējot projektu mednieku biedrībai „Vecsaules pagasta Mednieku klubs” ir iespēja organizēt sporta aktivitātes mednieku kolektīva biedriem, godabiedriem, viņu ģimenēm un pagasta iedzīvotājiem. Plānots organizēt pavārmākslas meistarklases svaigā gaisā uz uguns, sacensības pusdienu gatavošanā un kopīga pusdienu degustēšana nojumes teritorijā. Plānoti arī izzinoši pasākumi - Tauriņu nakts sagaidīšana pie ugunskura un dabas iepazīšana – pētīšana. Nepiemērotos laika apstākļos zem nojumes ir iespējams patverties no lietus, neliedzot baudīt dabu. 

 

Kolektīva biedru ģimenēs ir  24 bērni  jaunāki par 14 gadiem, kas jau tagad tiek aktīvi iesaistīti kopīgi rīkotajās teritorijas uzkopšanas talkās. Bērniem tiek paredzētas šaušanas nodarbības ar pneimatisko ieroci standarta mērķos, kā arī šautriņmešana nojumes telpās visām paaudzēm. Plānota arī šaušana ar lokiem pa salmu mērķiem un citas aktivitātes.

 

Projekta ietvaros tika prezentēta arī Pētera Selecka grāmata „Medību stāsti”. Bauskas novada azartiskākie grāmatu lasītāji un bibliotēku apmeklētāji augusta beigās piedalījās mednieku kolektīva „Vecsaules pagasta Mednieku klubs” biedra Pētera Selecka grāmatas „Medību stāsti” prezentācijas pasākumā Jauncodes bibliotēkā, klātesot vēl citiem interesentiem un pašam grāmatas autoram iztirzājot medību skaistos skatus un paspilgtinot azartiskās medību situācijas, kas ir bijušas Pētera Selecka skaistajā un notikumiem bagātajā mednieka dzīvē. Grāmata ir saistoša un labā valodā uzrakstīta. Tā akcentē, ka medības nav tikai dzīvnieku medības, bet skaists pasākumu kopums, iespēja būt darbā un kopā ar domubiedriem. Tas nereti ir arī draugu un ģimeņu saliedēšanas pasākums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas