Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vecāki, kuri audzina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, var saņemt aprūpes pakalpojumu


Vecāki, kuri audzina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, var saņemt aprūpes pakalpojumu2018.06.25 Komentāri (0) Vecāki, kuri audzina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, var saņemt aprūpes pakalpojumu

Bauskas novada Sociālais dienests aicina pieteikties vecākus, kuri audzina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem  (turpmāk FT), kuriem ir noteikta invaliditāte un saskaņā ar Veselības un darbspējas ārstu valsts komisijas (VDEĀK) atzinumu ir nepieciešama īpaša kopšana.

Deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros bērni ar FT var saņemt aprūpes pakalpojumu, kuru pilnībā apmaksā no projekta līdzekļiem.

Aprūpes pakalpojumu bērniem ar FT  līdz 4 gadu vecumam vecāki var saņemt līdz 50 stundām nedēļā, no kurām ne vairāk kā 10 stundas ir paredzētas vienreizēju pasākumu apmeklēšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai, bet pārējās 40 stundas ir tiesības pieprasīt tad, ja vecāks strādā, mācās, piedalās Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumos vai apmeklē dienas aprūpes centru, attiecīgi savam iesniegumam pievienojot atbilstošus dokumentus vai informāciju. Savukārt vecākiem, kuri audzina bērnu ar FT no 5 līdz 17 gadu vecumam, aprūpes pakalpojuma apjoms ir 10 stundas nedēļā.

Aprūpes pakalpojumu drīkst sniegt jebkura bērnam un ģimenei pietuvināta persona, ar kuru Sociālajā dienestā tiks noslēgts līgums. Aprūpētājs saņem samaksu atbilstoši minimālajai stundu likmei, kas mainās katru mēnesi un vidēji ir ap 2.70 euro par 1 stundu.

Pēc VDEĀK sniegtajām ziņām Bauskas novadā ir 36   bērni ar funkcionāliem traucējumiem vecumā līdz 17 gadiem ieskaitot. Pašlaik aprūpes pakalpojumu saņem 7 ģimenes.

 

Kontaktpersona Daiga Supe, sociālā darbiniece darbam ar personām ar funkcionāliem traucējumiem, tālr. 63921802, 26803811

 

Sociālā dienesta vadītāja vietniece,
Mag.sc.soc. Ina Krūmiņa


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas