Trešdiena, 16. Janvāris, 2019. Lida, Lidija
Sazinies ar mums 80003939

Vasaras sezonas vērtējums Bauskas apkārtnes objektos


Vasaras sezonas vērtējums Bauskas apkārtnes objektos Komentāri (0) Vasaras sezonas vērtējums Bauskas apkārtnes objektos

 

20017.gada BAUSKAS UN APKĀRTNES VASARAS SEZONAS PĀRSKATS

Bauskas TIC apkopojis Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada lielāko apskates objektu iesūtītos statistikas datus par laiku no maija līdz augustam un salīdzinājis tos ar pagājušo gadu.

Kopā tika aptaujāti 12 lielākie tūrisma objekti. Pēc Bauskas TIC apkopotajiem datiem redzams, ka  būtiski ir pieaudzis atpūtas kompleksa “Miķelis” muzeja apmeklētāju skaits. Tas varētu būt saistīts ar kompleksa paplašināšanos un izmaiņām darba laikos. Tāpat tūristu skaits ir audzis  Rundāles pils muzejā un Bauskas Motormuzejā. Četros objektos (Mežotnes pils, atpūtas komplekss “Rožmalas”, “Dobuļi”, “Ausekļu dzirnavas”) apmeklējums saglabājies pagājušajā gada līmenī, pārējos 5 objektos (Bauskas pils muzejs, Bauskas muzejs, Bauskas rātsnams, V.Plūdoņa muzejs, atrakciju parks “Labirinti”) apmeklētāju skaits ir krities.  Bauskas rātsnamārā apmeklētāju skaits sarucis par ~ 35%, ekspozīcijas “Sver un mēri Bauskā” apskate samazinājusies par 5%, Rātsnama interjeru apskate grupām – uz pusi. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka pagājušajā gadā interjeru ekspozīcija bija jaunums, kuru visi vēlējās redzēt, bet  šogad jau nāk mērķtiecīgi, iepriekš piesakoties. Bez tam reizēm nācās grupām ekskursiju atteikt, jo būtiski palielinājies ir kāzu ceremoniju skaits Rātsnamā.

Izvērtējot atsūtīto informāciju, ir izkristalizējušās dažas tendences. Gandrīz visos apskates objektos vērojams būtisks apmeklētāju skaita samazinājums maijā. Tas varētu būt izskaidrojams ar visai vēso vasaru un it sevišķi maija mēnesi. Tā kā maijs ir mēnesis, kad tiek organizētas skolnieku ekskursijas, tad daži objekti kritumu skaidro ar  jaunu apskates objektu, piemēram  izklaides parka “Avārijas Brigāde”,  atvēršana tepat netālu, jo katra jauna vieta piesaista tos  apmeklētājus, kuri citā situācijā varētu braukt pie mums. Savukārt apmeklētāju pieaugums vērojams tanīs objektos, kuros tiek attīstīti jauni pakalpojumi vai piedāvājumi.

Tai pat laikā visos objektos ir pieaudzis ārzemju tūristu skaits (Bauskas TIC tas palielinājies par 5%). Ārzemnieku TOP 5 visos 12 objektos ir iekļuvušas sekojošas valstis - Lietuva, Vācija, Igaunija, Krievija un Somija. Daļa Lietuvas tūristu apmeklēja mūsu objektus pa ceļam uz savu galamērķi, bet daudzi brauca ļoti mērķtiecīgi akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” ietvaros. Pēc Igaunijas žurnālistu vizītes un vairākām publikācijām lielākajos laikrakstos, kā arī vairāku gadu darba tūrisma gadatirgū Tallinā, jūtami pieaugusi igauņu interese par mūsu puses tūrisma objektiem. Piemēram Rātsnamā iekārtoto ekspozīciju “Sver un mēri Bauskā” ir apmeklējušas vairākas organizētas grupas un arī individuālie tūristi no Igaunijas, kempingā “Labirinti” apstājušies daudzi  igauņu ceļotāji, kuri dodas tālāk uz Dienvideiropas valstīm. Daudz igauņu tūristu apmeklējuši tādus objektus, kā Mežotnes pils, Bauskas pils muzejs, atpūtas komplekss “Miķelis”, Dobuļi, Bauskas Motormuzejs, līdz ar to iekļaujoties šo apskates objektu TOP 5.  Pēc Bauskas TIC, Bauskas Motormuzeja un Rundāles pils muzeja datiem jūlijā un augustā izteikti daudz bija grupas no Spānijas. Tūrisma informācijas centrā tika novērota tendence, ka Rātslaukumā apstājas autobuss ar spāņu tūristiem, viņiem tiek dots brīvais laiks 2 – 3stundas, kas bieži tiek izmantots tuvāku un tālāku muzeju apmeklēšanai. Pagājušā gada rudenī Bauskā viesojās žurnāliste no Izraēlas. Pēc viņas vizītes Bauskā un sagatavotās  publikācijas palielinājies ir arī viesu skaits no šīs valsts. Bauskas TICā tas pieaudzis 2,4 reizes un ļoti bieži viņi interesējas par sinagogu un ar ebrejiem saistītām vietām Bauskā un apkārtnē.

Tūrisma informācijas centrs ir vieta, kur ceļotāji iegriežas ar visdažādākajiem jautājumiem. Visbiežāk tie ir: ko var redzēt, kur var paēst, kur var palikt pa nakti? Vislielākās problēmas ir rīta pusē atbildēt uz jautājumu – kur Bauskā var padzert kafiju un pabrokastot. Tādas vietas praktiski nav, jo vairums kafejnīcu atvērtas no plkst. 11.00. Tāpat sezonā problemātiska ir pusdienu ieturēšana Bauskā, jo kafejnīcas visai bieži ir ar nelielu kapacitāti un tāpēc ir ļoti noslogotas.

Taču precīzu statistiku par sezonu kopumā varēs izvērtēt tikai janvārī, jo septembris un oktobris ir skolēnu mēnesis, kad daudzos objektos būtiksi pieaug apmeklētāju skaits. 

 

Informāciju sagatavoja:
Vija Grūbe
Bauskas TIC tūrisma organizatore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas