Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Varimants Plūdons sajūsmināts par atjaunotajiem “Lejeniekiem”


Varimants Plūdons sajūsmināts par atjaunotajiem “Lejeniekiem”2017.10.16 Komentāri (0) Varimants Plūdons sajūsmināts par atjaunotajiem “Lejeniekiem”

"Nez’ cik reizes skatījos internetā video par Lejenieku klēts un kūts restaurāciju un līdz ar to labu laiku atkal “dzīvoju” savos pusaudža gados.  Tos jaukos brīžus Bauskas novada Dome, dažas citas valsts iestādes un personas man sagādājiet. Jums visiem viss  sirsnīgākais paldies. Sirds jau velk, būtu jauki vēl reiz apstaigāt Lejeniekus, bet tuvojos 90 un lidojums no Kanādas uz Latviju nav vairs manos spēkos.

Skatos video, jaunas jumtu šingles novietotas uz klēts lievenīša, tādas arī tur tika turētas manā bērnībā. Kādreiz tiku rakstījis, ka tēvs no Vidzemes atveda līnijdrošku, tādas toreiz Zemgales pusē nevienam nebija, mēs visi tanī sēdējām (protams, ne vienā reizē) kā strazdi rudenī uz telefona drātīm. Un riteņu spieķi tieši tādā pat krāsā – dzelteni. Arī rakstīju, ka oriģināli kūtij bija divas durvis, bet tās, kuras veda zirgu stallī, padomju gados bija aizmūrētas. Tagad skatoties video negribējās ticēt paša acīm -  zirgu staļļa durvis atkal atjaunotas.

Paldies, viss tiešām skaists, kārtīgs un autentisks. Ir gan viens izņēmums, bet nedomāju, ka tas ir tik svarīgs. Kūtij ap logiem un durvīm bija vidēji zila krāsa, ne sarkana.

Lasu, ka restaurācija izmaksājusi milzu summu; 200,000 euro iesit lielu robu budžetā. Nav šaubas, tas prasīja daudz sarunu un plānošanu, bet rezultātā Lejenieki tagad izskatās gandrīz kā tos atceros, protams, jaunāki. Vēlreiz par to jums visiem liels, liels sirsnīgs paldies. Varbūt pēc gadiem radīsies iespēja kūtij abos galos piebūvēt padomju laikā nojauktos siena šķūņus, tad Zemgales sēta būs atkal visā pilnībā.        

                                                                                                                                         Ar patiesu cieņu

                                                                                                                                     Varimants Plūdons"

Mana ģimene (ieskaitot Viļa Plūdoņa maz maz mazbērnus). No kreisās es (Varimants),  mazdēls Erik Scott, mana un Ausmas meita Anita Scott, Erika sieve Michelle Scott, viņu meitiņa Kennedy, Ausma Plūdone, aizmugurē stāv mūsu maz mazdēls Connor, maz mazdēls Thomas Fischer, Chris Fischer un Viļa Plūdoņa maz mazmeita Karin Fischer.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas