Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts prezidents vizītē Bauskā tiekas ar jauniešiem un uzņēmējiem


Valsts prezidents vizītē Bauskā tiekas ar jauniešiem un uzņēmējiem2020.10.13 Komentāri (0) Valsts prezidents vizītē Bauskā tiekas ar jauniešiem un uzņēmējiem

2020.gada 12. oktobrī Bauskā darba vizītē viesojās Valsts prezidents Egils Levits. Vizīte tika plānota jau šī gada martā, taču valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ tika atcelta. Vizītes akcenti - tikšanās ar jauniešiem, lai diskutētu par demokrātijas procesiem un to apdraudējumiem, sarunas ar vietējiem uzņēmējiem, lai izzinātu viņu situāciju un problemātiku, kā arī vēsturiskā mantojuma saglabāšana un pēctecība. 

Vizītes ievadā Levita kungs apmeklēja Mežotnes pilskalnu. Ar šo vēsturisko kultūrvietu prezidentu iepazīstināja biedrības Upmale vadītājs Anatolijs Kazačenko. Prezidents atzinīgi novērtēja vietējo entuziastu un pašvaldības darbu, kopjot seno zemgaļu pilskalnu, rūpējoties par vietas kultūrvēsturisko atmiņu un tās nodošanu nākamajām paaudzēm.

Vizīti Bauskā prezidents sāka ar Bauskas 2.vidusskolas apmeklējumu. Tiekoties ar skolas vadību, vecāku padomes un skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem Valsts prezidents izzināja skolas pieredzi, piedaloties programmā „Skola2030” un kompetenču pieejas ieviešanu mācību saturā. Tāpat tika runāts par kultūru mijiedarbību sabiedrības integrācijas procesā.

Šai sarunai sekoja diskusija ar vidusskolēniem par politikas būtību un to, kā tā var uzlabot valsts jautājumus un veicināt sabiedrības kopējo labumu. Tāpat tika iztirzāts jautājums par demokrātiskas valsts pārvaldes mehānismiem un par valsts ierēdņu morāli, kalpojot valstij.

Vizītes turpinājumā prezidents devās uz Bauskas pili, pirms tam kopā ar domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku noliekot ziedus pie pieminekļa Par Latvijas brīvību kritušiem. Levita kungs kļuva par pirmo viesi tikko ekspluatācijā nodotajā pils centrālajā tornī, kas pēc restaurācijas ieguvis jaunu veidolu. Ar pils ekspozīciju prezidentu iepazīstināja Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis. Īsu ieskatu par 15. gs. Bauskas apkārtnē izmitinātajiem votiem jeb krieviņiem prezidentam sniedza Dmitrijs Ščegoļevs, kurš iedziļinājies votu vēsturiskajās gaitās Latvijā.

Vizītes ietvaros Valsts prezidents aizvadīja sarunu ar vietējiem uzņēmējiem, kuru nodarbošanās saistīta ar lauksaimniecību un lauksaimniecības produktu pārstrādi. Uz tikšanos ar prezidentu bija aicināti SIA „LRS Mūsa” valdes priekšsēdētājs Vigo Vilcāns, SIA „Kronis” valdes loceklis Aivars Svarenieks, LPKS „Saimnieks V” valdes priekšsēdētāja Mārīte Ķikure, SIA „KEEFA” valdes priekšsēdētājs Roberts Cešeiko, ZS „Jundas” saimniece Alma Bērziņa, ZS „Jaunsenči” pārvaldniece Ligita Ābelniece un ZS „LejasAR” saimnieks Agris Aņūns.  Sarunas laikā tika spriests par sezonas strādnieku atalgojumu, ja mainīsies nodokļu režīms šajā aspektā, tāpat par augsto birokrātiju, jauniešu līdz 18 gadu vecumam nodarbinātību, nepietiekamu atbalstu jauno ģimeņu mājoklim laukos, pārlieku sarežģīto elektronisko sistēmu būvniecības projektu apstiprināšanai būvvaldēs un ceļu stāvokli. Tāpat tika apspriesta Eiropas Savienības lauksaimniecības politika un vietējo zemnieku atbalsta jautājumi.

Dienas otrajā pusē Levita kungs Bauskas rātsnamā tikās ar jauniešiem, lai diskusijā „Jaunietis. Valstsgriba. Demokrātija”, ar jauniešiem apspriestos par viņu lomu demokrātijas procesos un redzējumu par Latvijas nākotni. Diskusijas centrālais temats bija demokrātijas sargāšana informatīvajā telpā, kad to apdraud dezinformācija un medijpratības trūkums. Jaunieši prezidentam vaicāja par to, kādēļ būtu nepieciešams piedalīties vēlēšanās, tika skarti temats par nabadzības riskam pakļauto sabiedrības daļu un kā šos cilvēkus atbalstīt, tāpat jaunieši rosināja diskusijas par COVID-19 ietekmi uz ekonomiku un iedzīvotāju labklājību, nodokļu politiku, Administratīvi teritoriālo reformu un Valsts prezidenta likuma iniciatīvu par kultūrvēsturiskajām zemēm.  Diskusijas noslēgumā Valsts prezidents gan klātesošajiem, gan visiem jauniešiem kopumā novēlēja: „Atcerieties, ka jūs esat mūsu sabiedrības ļoti svarīga un perspektīva sastāvdaļa, un tas zināmā veidā jums uzliek pienākumu domāt par apkārtni, par Latviju, Eiropu un pasauli. Ar šo domāšanu jūs uzlabosiet ne tikai savu dzīvi, bet arī veidosiet sevi interesantāku gan sev pašiem, gan apkārtējiem.”

Vizītes noslēgumā valsts prezidents viesojās pie keramiķes Laimas Grigones „Laima Ceramics”.

Bauskas novada pašvaldība prezidentam piemiņai no vizītes Bauskā dāvāja vietējo uzņēmēju sarūpētu gardumu grozu un rotkaļa Māra Bražes īpaši prezidentam darinātu 12.gs pakavsaktas atdarinājumu.

Savu vēlējumu Bauskai un baušķeniekiem prezidents pauda ierakstā pašvaldības viesu grāmatā: „Bauska ir mūsu Zemgales pērle, kuru raksturo trīskārša kultūra – garīgā kultūra, lauksaimniecības kultūra un vēstures kultūra. Lai Bauska zeļ un plaukst!”

 

 

 

 

  

 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Avoti:

https://www.president.lv/

https://www.facebook.com/egilslevitslv/

Foto:

https://www.flickr.com/photos/valstsprezidents


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas