Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Valsts prezidents telefonsarunā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju pārrunā ārkārtas situācijas radītos jautājumus


Valsts prezidents telefonsarunā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju pārrunā ārkārtas situācijas radītos jautājumus2020.04.22 Komentāri (0) Valsts prezidents telefonsarunā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju pārrunā ārkārtas situācijas radītos jautājumus

Šodien pēcpusdienā Valsts prezidents Egils Levits telefoniski sazinājās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku. Sarunā E.Levits un A.Jātnieks pārrunāja gan krīzes situācijas radītās problēmas un to risinājumus pašvaldībā, gan sadarbību ar augstākajām valsts iestādēm.

Jautāts par komunikāciju starp pašvaldību un ministrijām, A.Jātnieks atzina, ka līdz šim sadarbībai lielākoties bijusi direktīva ievirze. Grūtības sagādā dialoga rašana, jo daudzos gadījumos izpratne par jautājumu svarīgumu un steidzama risinājuma meklēšanu, pusēm ir atšķirīga.

Prezidents interesējās par to, kā pašvaldība apzina un risina problēmas, kas skar sociālā riska grupas, trūcīgos iedzīvotājus un daudzbērnu ģimenes, uz ko novada domes priekšsēdētājs atbildēja, ka atzinīgi novērtē Sociālā dienesta darbu, bet norādīja, ka palīdzības sniegšana varētu notikt ātrāk, ja procesus neapgrūtinātu valstī šobrīd spēkā esoši noteikumi un likumi. Pašvaldībai krīzes situācijā būtu jābūt lielākai rīcības brīvībai.

Sarunu gaitā tika apspriesta izglītības sfēra un izaicinājumi ar kādiem šobrīd strādā gan pedagogi, gan vecāki un, protams, paši izglītojamie. A.Jātnieks norādīja, ka novadā netiek pilnā mērā izmantotas optiskā interneta iespējas, kas tika solītas ieviešot VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) projektu, lai nodrošinātu kvalitatīvus un drošus telekomunikāciju risinājumus. Šī brīža situācijā ātrs un stabils internets krietni uzlabotu gan attālināto mācību, gan darba procesus.

Levita kungs iztaujāja Bauskas novada domes priekšsēdētāju par risinājumiem un interesējās par pieredzi, kāda gūta, izmitinot karantīnā Bulgārijas valsts piederīgos.

A.Jātnieks uzslavēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbu, minot labo komunikāciju, darbinieku  profesionalitāti un reaģēšanas ātrumu dažādu krīzes situāciju risināšanā. 

Noslēgumā Valsts prezidents Egils Levits pateicās par sarunu un atvadījās ar labas veselības vēlējumiem Bauskas novada iedzīvotājiem.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas